Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2023 - 2024

Odvety čtvrtfinále

publikováno 09.04.2024 (aktualizováno 17.04.2024)

Senzací čtvrtfinále je bezesporu vyřazení obhájce trofeje FC Gangtok, který po domácí blamáži 1:5 s Tamarinem nezvládl ani odvetu na hřišti soupeře a téměř zopakoval výsledek z Gangtoku. V dresu Tamarinu se opět prosadil nadějný střelec Soliére, který se sedmi góly vede střeleckou tabulku soutěže. Ze tří sikkimských mužstev dokázal postoupit mezi čtyři nejlepší pouze Geyzing Glaciers, který měl ale s moravským Rejvízem plno práce. Moravané, kteří v předchozím kole senzačně vyřadili Thimphu Yetties, také tentokrát svého soupeře pořádně potrápili. Po gólu Klacka vyhráli první poločas a také po změně stran dlouho odvážnou hrou drželi postupové naděje. Teprve v 67. minutě se prosadili domácí, když výborného Krávu překonal falšovanou nechytatelnou střelou Fisher. Domácí branka povzbudila a brzy stav otočili. Rejvíz ale bojoval až do konce, v závěru dokonce i Kráva vyběhl do pole pomoct při rohovém kopu, z následného brejku ale Sumatra do prázdné branky pojistil Geyzingu postup. Rejvíz ale zaslouží uznání, domácí fanoušci jen kroutili hlavami, když se dozvěděli, že soupeř hraje v lize Moravy pouze o záchranu.
Vyřazeni jsou i Icemans. Ti odjeli na horké hřiště bhútánského Phuenccholingu bránit jednogólový náskok z prvního utkání, ale zápas se jim nepovedl. Phuenccholing byl od začátku jasně lepší a soupeře drtil. Ztrátu smazal již v 7. minutě Thagore, který zaskočil Biramiho přesnou střelou doprostřed branky, o deset minut později již Phuenccholing vedl 2:0 po Sharbulově hlavičce a kráčel za postupem. Do přestávky Birami ještě dvakrát lovil míč ze sítě a domácím nemusel vadit ani vlastní gól mladého Shankara z konce poločasu. Ani po změně stran se obraz hry nijak nezměnil, Icemans byli neškodní a nic nevymysleli. Domácí přidali další dva góly, když Sharbul zkompletoval první hattrick své kariéry, poslední gól pak přidal střídajíící Chodang v závěru zápasu.   Phuenccholing jen potvrdil, že je pohárovým mužstvem, do semifinále Poháru FIFAC postoupil už potřetí za sebou.
Bhútán bude mít v semifinále dva zástupce. Podle očekávání postupuje také Paro, kterému po domácí výhře 6:1 stačila ve svazijském Nhlangamu remíza 1:1.

Nhlangano Ngwarumas - Paro Druks 1:1 (1:0)

5. BNradley (Kuyawali) 1:0
  82. Omuri (Tamang) 1:1

Rozhodčí Mohutu (MRI)  /0/, 889 diváků. Hráno 4. 4. v Nhlanganu. První zápas 1:6, postupuje Paro Druks.

Ngwarumas: Hagalashi - Balniérre, Mathias Dlamini (63. Davidi), Hulil, Hagula (82. Wariguri) - Mahlane, Balabalane, Mazibuko Dlamini - Abraham (82. Basuk), Bradley, Kuyawali

Druks: D. Yaumuje - Rimbochhe, Marantha, O. Yaumuje, Shalmay - Nyindrak, Tsheng (73. Tamang), Ratnakulay - D. Gyatsho, Jimtsho (73. Omuri), Tenzin (854. Pohtsal)

87. Sollére (Monsun) 4:1

Rozhodčí Sambathlo (LES)  /0/, 1053 diváků. Hráno 5. 4. v Tamarinu. První zápas 5:1, postupuje FC Tamarin.

Tamarin: Khardjah - Wazází, Monsun, Wada (64. Abasuttra), Cocosienne - Gwambele (79. Nomsonene), Satan, Vardy - Sollére, Muphutu (84. Gemini), Ramzasharee

FC Gangtok: Chumil - Lingtsum, Majubhar, Laptlahyatalang, Prashutra - Prakottri, Gunkh (46. Guma), Kwa Sar - Yapapal, Champal (Di Wan), Arunavarum (81. O. Nyagmo)

FC Phuenccholing- Gangtok Icemans 6:1 (4:1)

Branky: 7. Thagore 1:0, 17. Sharbul (Thagore) 2:0,28. Shil-hawi 3:0, 37.Sharbul (Ranival) 4:0, 45. Shankar - vlastní gól 4:1, 58. Sharbul (Shankar) 5:1, 83. Chodang 6:1. Rozhodčí Malvare (NAU) /1/, ŽĶ Kaka, Sichey, Birandra, Yalpin - všichni Icemans. Hráno 4. 4. v Phuenccholingu, 1889 diváků. První zápas 1:2, postupuje FC Phuenccholing.

Phuenccholing: Yanzin - Lalpiliantok, Shil-hawi, Gyatchen, Thagore- Dorjee, Ranival, Shankar - Sharbul (77. Bhulia), Sritna (69. Chodang), Wangyak (69. Timche)

Icemans: Birami - Lamyen (46. Mageiang), Unthapi, Dorji, Birandra - Chuchwandrndra, Kaka, Yalpin - Sichey (83. Chapati), Basmathi, Loyobuani (46. S. Landip)

Geyzing Glaciers- Start Rejvíz 3:1 (0:1) /+2/

Branky: 21. Klacek (S. Jura) 0:1, 67. Fisher ( K. Lepcha) 1:1, 74. Lingey ( Lepkolakhyat) 2:1, 89. Sumatra 3:1. Rozhodčí Kirimiri (KIR) /1/, ŽK Proskhanaskarukonghiri, Lingey - Šopa. Hráno 5. 4. v Geyzingu, 1114 diváků. První zápas 3:3, postupuje Geyzing Glaciers.

Geyzing: Yebal - Proskhanaskarukonghiri (46. Jaeel), Lingey, Lepkolakhyat, Nyinchol - M. Landip, Dingey, Sumatra- Pupook, Mishra ( 46. K. Lepcha), Fisher ( 81. Landa)

Rejvíz: Kráva - O. Jura, M. Jezevec, J. Jezevec, Dubleyt - Zahradník, Solferini (88. S. Kovařík), Mann (68. Hovník) - Máchal, Klacek (77. Šopa), S. Jura