Sikkimská liga 6. kolo

publikováno 26.03.2024

Ani v 6. kole nováček Pemayangtse nezískal první body. Tentokrát ale na hřišti Icemans předvedl asi nejlepší výkon za svého krátkého pobytu v nejvyšší soutěži a domácím byl více než rovnocenným soupeřem. Ještě dvacet minut před koncem Monks vedli po gólu Kalafase, ale zkušený Lamyen, který z pozice obránce v závěru operoval spíše na hrotu útoku, dvěma góly otočil skóre. Pemayangtse poprvé vedl trenér Bekelay, který má na svém kontě několik ligových prvenství právě s Icemans, a bylo vidět, že své mužstvo výborně připravil. Jen v závěru došly Pemayangtse síly a zápas prohrál, nicméně herní progres byl zřetelný. Ovšem sedmibodová ztráta se už asi dohnat nepodaří.
Derby mezi Geyzingem a Dikchu na vyprodaném Khanchenjunga Stadiu vyznělo tentokrát jednoznačně pro domácí Glaciers. Ti byli od počátku lepším týmem a už v prvním poločase brankář Dikchu Mandey třikrát inkasoval. Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, domácí byli lepší, přidali další dva góly a v závěru už se jen šetřili na čtvrtfinálový pohárový výjezd na Moravu.
Gangtokské derby mezi Sherpou a FC tentokrát výsledkově vyznělo lépe pro hráče FC. Ti začali famózně a už v 6. minutě vedli 2:0. Sherpové se vzpamatovali z šoku asi po čtvrthodině, vyrovnali hru a v závěru poločasu si vytvořili místy až drtivý tlak. Chumil v brance FC ale chytal výborně a několikrát svoje spoluhráče podržel.Teprve v poslední minutě poločasu nestačil na dorážku Longrishi. Také po změně stran měla více ze hry Sherpa, ale skórovat se jí nepodařilo. Naopak v 78. minutě z nenápadné akce hostí překonal Keshara Majubhar a domácí doslova odpadli. Hosté v závěru přidali ještě dva góly a téměř vrátili soupeři ostudnou porážku 1:6  z podzimního utkání.
Tabulka na čele se tak vyrovnala, první tři týmy mají stejný bodový zisk, Sherpa na 4. místě ztrácí jen dva body, takže boj o titul bude hodně dramatický.

Gangtok Icemans - Pemayangtse Monks 2:1 /0:0/ /+1/

61. Kalafas /Miresh/ 0:1, 70. Lamyen /Tashakor/ 1:1, 82. Lamyen /Basmathi/ 2:1. Rozhodčí Khumlang /0/, ŽK: Dorji, Basmathi, Kaka - Rabden. Phuncchog Namgyal Stadium, diváci:1896.

Geyzing Glaciers - Dikchu Athletics 5:0 /3:0/

7. Lepkolakhyat /Fisher/ 1:0, 18. Tapai 2:0, 39. M. Landip /Lepkolakhyat / 3:0, 54. Lingey /Sumatra/ 4:0, 62. Fisher 5:0. Rozhodčí Rangpa /2/, ŽK Ghosh, Kalimapattane /DIK/. Khanchenjunga Stadium, diváci: 1120

Sherpa Club Gangtok - FC Gangtok 1:5 /1:2/

4. Gunkh /Champal/ 0:1, 6. O. Nyagmo 0:2, 45. Longrisha 1:2, 78. Majubhar /Talgit/ 1:3, 84. Talgit /Gunkh/ 1:4, 90. Champal /Yapapal/ 1:5. Rozhodčí Lingyam /0/, ŽK K. Surman /SHE/. Sherpa Stadium, diváci:1288.

2. liga

Vedoucí Mangan i podruhé zdolal Singtam a na čele si udržel čtyřbodový náskok před Himalayou, která v utkání bohatém na branky zdolala v Rumteku domácí Black Hats až díky výbornému závěru. Za stavu 2:2 se čtvrthodiny před koncem trefil Tshering Phandup a chvíli po něm i Lamachhe, domácí už jen v závěru korigovali zásluhou Maranga. Himalaya tak stále živí šanci na návrat do ligy, i když čtyřbodová ztráta na Mangan, který hraje v dobré formě, se zdá už být dost velká. Oba soupeře čeká vzájemný souboj až v posledním kole. Naopak se letos nedaří dalšímu bývalému prvoligovému týmu Namchi Storm. Namchi zažívá nejhorší sezónu v 2. lize, na kontě má pouhé čtyři body, a nedaří se mu ani na domácím hřišti. Tentokrát podlehlo Lachenu vysoko 1:5 po slabém výkonu.

Black Hats - Himalaya Gangtok 3:4 /1:2/

23. Chakragor 0:1, 27. Yadwal 1:1, 33. Poulen 1:2, 50. Ayur Padam 2:2, 75. Tsh. Phandup 2:3, 78. Lamachhe 2:4, 88. Marang 3:4.

Real Mangan - Singtam Wilds 2:1 /2:1/

1. Semering 1:0, 11. Nyangwang 1:1, 31. Tsangel 2:1

Namchi Storm - FC Lachen 1:5 /0:1/

9. Chakragurung 0:1, 53. Lingyapa 0:2, 58.Orgyen Tadong 0:3, 66. Orgyen Lachenpa 0:4, 84. Karma Kolpang 1:4, 86. Lachungpa 1:5.

1. Real Mangan 6 5 0 1 14:9 15
2. Himalaya Gangtok 6 3 2 1 13:11 11
3. FC Lachen 6 3 1 2 15:12 10
4. Singtam Wilds 6 2 2 2 13:10 8
5. Namchi Storm 6 1 1 4 10:15 4
6. Black Hats 6 1 0 5 9:16 3

3 - Lalit Kolpang, Ganantok /MAN/, Tshering Phandup /HIM/, Orgyen Lachenpa, Ushawanji /LAC/, Krkbrk /NAM/, Yadwal /BLH/