Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2023 - 2024

První zápasy čtvrtfinále

publikováno 25.03.2024 (aktualizováno 28.03.2024)

Zatímco sikkimská reprezentace zvládla první přípravný zápas na jedničku, zdaleka se totéž nedá říct o klubových zástupcích Sikkimu v prvních čtvrtfinálových zápasech. Ze sikkimské trojice totiž vybojoval vítězství pouze Gangtok Icemans, a výhra to byla hodně vydřená. Icemans proti bhútánskému Phuenccholingu začali výborně, když z úvodního náporu hned v 5. minutě vytěžili vedoucí gól, který vstřelil po akci Kaka Rajwani. Bhútánci ale hru brzy vyrovnali a zaslouženě se dočkali srovnání skóre po precizně provedeném pŕímém kopu Sritny. Pak už hra byla oboustranně rozháraná se spoustou přerušení zásluhou nepřesností na obou stranách. Domácím citelně chyběli oba vykartovaní hráči, zejména absence Chuchwandrndry v záložní řadě byla znát.  Po změně stran se prosadili z přímého kopu také Icemans, kdy se připomněl parádní ranou do šibenice obránce Birandra. Pak už se toho moc neudálo, Icemans i přes posílení ofenzívy další branku nepřidali, Phuenccholing toho také moc nevymyslel a spokojil se s jednogólovou porážkou.
Obhájce trofeje FC Gangtok připravil pro svoje diváky nečekaný šok, když v souboji mauritijským Tamarinem utrpěl debakl. Domácím nešlo nic, kupili chyby, hráli bez energie a bez zaujetí, a soupeř trestal. Jen v prvním poločase musel Chumil třikrát lovit míč ze sítě, Khardjah na druhé straně se k žádnému zákroku ani nedostal. Do druhého poločasu zkusili domácí trenéři zariskovat a stáhli hru na tři  obránce, jenže hned po pár vteřinách musel Lazuluk hasit nedorozumění při bránění útoku soupeře faulem a Monzun z přímého kopu přidal další gól. Za dalších deset minut už to bylo na ručník, když výborně hrající Vardy po narážečce s Muphutu přidal pátý gól. Naštěstí pro domácí soupeř pak polevil a hlídal bezpečný náskok, v závěru Lingtsum alespoň snížil, ale to už většina obecenstva zklamaně opustila hlediště. Naděje na obhajobu trofeje tak moc velká není, FC Gangtok by na Mauritiu musel podat radikálně zlepšený výkon.

Go se šestigólovým přídělem. Svazijci drželi krok celý první poločas. Dokázali odpovědět na gól Tenzina brankou Davidiho a měli i další zajímavé šance, jenže minutu před koncem poločasu odhlavičkoval centr Ratnakulaye Balniérre do vlastní sítě a domácí šli do kabin se šťastným vedením. Pět minut po přestávce nachytal Hagalashiho skákavou střelou Marantha a od té doby už patřila hra domácím. Ti brzy přidali Pokhrelem další gól a v závěru se ještě prosadil střídající Jimtsho a v poslední minutě opět Marantha.

Gangtok Icemans - FC Phuenccholing 2:1 /1:1/

5. Rajwani /Kaka/ 1:0
  28. Sritna /př. kop/ 1:1
28. Rajwani ŽK
59. Birandra /př. kop/ 2:1
  59. Shil-hawi ŽK
60. Chapati ŽK

Rozhodčí So Wa /BIR/ /0/. Hráno 22. 3. v Gangtoku, diváci: 2216.

Icemans: Birami - Lamyen, Unthapi, Palyor, Birandra - Rajwani /86. Basmathi/, Kaka, Chapati - Sichey, S. Landip /77. Payung/, Loyobuani /84. Mageiang/

Phuenccholing: Yanzin - Lalpiliantok, Shil-hawi, Gyatchen, Thagore - Dorjee, Ranival /66. Shankar/, Timche - Sharbul /69. Timbochhe/, Sritna, Wangyak /84. Chodang/

Paro Druks - Nhlangano Ngwarumas 6:1 /2:1/ /+1/

13. Tenzin 1:0
  13. Hulil ŽK
  27. Davidi /Abraham/ 1:1
44. Balniérre /vlastní/ 2:1
50. Marantha 3:1
  51. Davidi ŽK
  51. Ghasi ŽK
57. Pokhrel 4:1
78. Jimtsho /Marantha/ 5:1
90. Marantha 6:1

Rozhodčí Shiwasram /ANM/ 2 /. Hráno 22. 3. v Paru. diváci: 1394.

Paro: D. Yaumuje - Rimbochhe, Marantha, Pohtsal, K. Yaumuje - Tenzin /74. Nyindrak/, Tsheng, Ratnakulay - Pokhrel /64. Jimtsho/, Omuri /84. Tshering Gyatsho/, Tamang

Ngwarumas: Hagalashi - Balniérre, Davidi, Hulil, Golashi - Mahlane, Ghasi /59. Balabane/, Maz. Dlamini - Abraham, Bradley /59. Kuyawali/, Mat. Dlamini /82. Sihadze/

FC Gangtok - FC Tamarin 1:5 /0:3/ /+1/

18. Vardy 0:1
  25. Satan 0:2
  43. Wada /Wazází/ 0:3
  46. Monzun /př. kop / 0:4
  56. Vardy /Muphutu/ 0:5
57. Bharati ŽK
80. Lingtsum 1:5

Rozhodčí Al Kaloul /MDI // 1/. Hráno 23. 3. v Gangtoku, diváci: 1167.

FC Gangtok: Chumil - Lingtsum, Majubhar /46. O. Nyagmo/, Lazuluk, Lamling - Prakottri, Guma /46. Kwa Sar/, Bharati - Di Wan /77. Yapapal/, Champal, Gunkh

Tamarin: Khardjah - Wazazí, Monsun, Wada, Cocosiénne - Gwambele /84. Nonsonene/, Satan /78. Abasuttra/, Vardy - Soliére /65. Stromm/, Muphutu, Ramzasharee

Start Rejvíz - Geyzing Glaciers 3:3 (1:2)   /-1/

2. Lepkolakhyat 0:1
20. Mann 1:1
  39. Mishra (Dingey) 1:2
52. Zahradník (Solferini) 2:2
  55. Lepkolakhyat 2:3
73. Máchal (O. Jura) 3:3

Rozhodčí Uwaha (ALA)  /1/, diváků 783. Hráno 22. 3.  ne Rejvízu-.

Rejvíz: Kráva - O. Jura, M. Jezevec, J. Jezevec, Dubleyt (89. Hovník)- Zahradník, Solferini, S. Jura (67. Sobota)- Máchal, Klacek (67. Šopa), Mann

Glaciers: Yebal - Proskharakanuskonghiri (77. Pratende), Lingey, Lepkolakhyat, Nyinchol - M. Landip (84. K. Lepcha), Fisher, Dingey - Pupook, Mishra, Sumatra (52. Jaeel)