Úvod » Basketbal

Utkání o 7. místo

publikováno 02.01.2024

V souboji o konečné 7. místo se utkaly dva týmy, které nedávno slavily titul mistra světa, a tak jak pro mistry z roku 2015 Tahiti, tak pro šampióny z roku 2019 Aljašku končí mistrovství světa daleko za očekáváním. Přesto byl k vidění zajímavý zápas s mnoha pěknými akcemi. Po vyrovnaných dvou čtvrtinách se o osudu utkání rozodlo ve druhé polovině třetí čtvrtiny, kdy Tahiťané tři minuty nedali koš ze hry a Aljaška zejména díky přesné střelbě Owamahy a Wahiny utekla na patnáctibodový rozdíl. Závěr zápasu byl už exhibicí mužstva ze severní Ameriky. Tahiťané nestačili bránit rychlé útoky soupeře, kterému se navíc rozstřílel Killbill, který sázel jeden koš za druhým - jen za poslední čtvrtinu nasbíral 18 bodú. Aljaška tak bere 7. místo.

Tahiti - Aljaška 88:121 /24:27, 49:55, 68:82/ /6-6/

Raparateha 18, Moha 15, Merlot 15 - Killbill 22, Wahina 20, Bailey 20. Nejlepší hráči: Raparateha 4,5 - Killbill 4,5. Celkem 29 /14:15/. Diváci: 1211.