Úvod » Basketbal

Utkání o 9. a 11. místo

publikováno 19.12.2023 (aktualizováno 20.12.2023)

Souboj posledních z obou skupin ovládl zkušenější tým Ghany. Ghaňané zaskiočili soupeře hned v úvodu hodně tvrdou obranou a po pěti minutách si vypracovali desetibodový náskok. Pak už vedení udržovali až do konce, Kiribaťané se sice několikrát přiblížili na tříbodový rozdíl, ale pokaždé po chybách o naději na obrat přišli. Ani v posledním utkání tak nezvítězili, ale už postup na MS po dlouhých letech je pro Kiribati úspěchem. Ghana, v jejímž týmu se objevili také pamětníci titulu mistra světa z roku 2017, rozhodně není s 11. místem spokojena. Začala sice výborně, když na úvod šampionátu zdolala silné Fidži, ale pak už přišly jen porážky a neúčast ve čtvrtfinále je velkým zklamáním.

Ghana - Kiribati 86:79 /28:21, 48:37, 67:62 / /6-6/

Guimah 24, William 20, Ohorugu 14 - Moareke 14, Nenem 14, Taatau 12. Nejlepší hráči: Guimah 6,5 - Nenem 3,5. Celkem 27,5 /14,5:13/. Diváci: 1108

V utkání pátých týmů ve skupinách bylo vidět, že obě mužstva ještě nevstřebala zklamání z vyřazení ve skupinách. Byl to zápas, v němž převládal úporný boj pod oběma koši, ve kterém dominovaly obrany. A když se nedařila střelba, byl k vidění nepříliš kvalitní, ale o to bojovnější zápas. Týmy se střídaly ve vedení, nikomu se nepodařilo získat větší náskok. Antigua, která byla papírovým favoritem, byla častěji ve vedení, ale to nepřevyšovalo 6 - 7 bodů. Až ve druhé půli  se karibský tým dostal do dvouciferného vedení. Po sedmi minutách vedl 47:34. Pak ale přišel výpadek a do konce třetgí části hry se skore otočilo ve prospěch Nauru. Šest minut před koncem vedli Nauřané 58:57, ale pak už do konce zápasu nepřidali žádný bod a díky nejlepšímu hráči Antiguy Wontovi skore narostlo na konečný 11bodový rozdíl.

Antigua - Nauru 69:58 (20:17, 37:33, 47:52)  /5-4/

Wont 17, Kirwan 16, Brown 14 - Auva 13, Mwareowo 11, Coqot 7. Nejlepší hráči: Wont 5 - Auva 3,5. Celkem 24,5 (12:12,5). Diváků: 749