4. kolo skupiny B

publikováno 16.12.2023

Ve 4. kole udělal velký krok do čtvrtfinále domácí Guadeloupe, když si poradil s mladým výběrem Nauru. Nauřané bojovali, velmi dobře bránili, ale nedařila se střelba. Také oproti domácímu týmu hráči Nauru vyrobili více nevynucených chyb a to bylo rozhodující. První poločas byl ještě poměrně vyrovnaný, Nauřané dokázali elminovat nejlepšího střelce Guadeloupu Laffitta, což už se ale nepodařilo v úvodu třetí čtvrtiny, kdy Laffitte přispěl devíti body k rozhodujícímu trháku. V úvodu poslední čtvrtiny po bodech uzdraveného Holaseca už byl náskok domácích sedmnátibodový, s čímž už Nauřané nic udělat nedokázali a připsali si tak druhou porážku v řadě.

Dosud nejvyšší bodový rozdíl se zrodil v utkání Bhútánu s Ghanou. Bhútánci se presentovali neskutečnou střelbou, už v první čtvrtině zatížili konto soupeře 42 body. Střelba se dařila celé základní pětce, jen za poločas čtyři hráči překonali desetibodovou hranici. Hráči Ghany v prvním poločase nestříleli špatně, nebyli daleko od padesátibodové hranice, ale po změně stran se jim přestalo dařit střelecky a absolutně nedokázali eliminovat střeleckou one-man show Wanglinga, který s 29 body za druhý poločas ustanovil střelecký rekord. Ghaňané měli potíže i s bráněním  nejmenšího muže na MS, jen 167 vysokého Yamgaye, který zaznamenal double double, za 15 bodú a 13 asistencí. O střelecké převaze Bhútánu svědčí čísla - 72 procentní úspěšnost střelby a 23 úspěšných trojek. Navíc 58 bodový rozdíl ve vyrovnané skupině Bhútánu hodně pomohl.

Večerní zápas mezi Svazijskem a Fidži byl oproti odpolednímu střeleckému festivalu slabým odvarem. První dvě čtvrtiny ještě snesly přísnější měřítko, ale po změně stran jakoby střelce na obou stranách svazovala nervozita, body ani na jedné straně moc nepřibývaly. Jedinou výjimkou byl výkon opory Fidži Kakalavosy, který na konci třetí čtvrtiny byl u rozhodujícího bodového úniku Fidži. Kakalavosa nakonec konto soupeře zatížil 30 body. Svazijce v prvním poločase střelecky držel dvacetibodový Bubungwe, po změně stran se ale neprosadil. Fidži pět minut před koncem vedlo 85:65, ale v závěru dovolilo soupeři snížit na přijatelný jedenáctibodový rozdíl.

Guadeloupe - Nauru 81:62 /17:21, 41:33, 59:46/ /+1/5-4/

Lamarche 19, Laffitte 15, Mouléz 12 - Coqot 13, Lalabuda 11, Ariel 9. Nejlepší hráči: Lamarche 5,5 - Coqot 3. Celkem: 24,5 /12,5:12/. Divácí: 3150.

Bhútán - Ghana 134:76 /42:28, 69:48, 95:58/ /6-6/

Wangling 32, Yashaling 20, Yamgay 15 - Adedonkwu 23, Inkom 13, Adiyah a Adeba 11. Nejlepší hráči: Wangling 5 - Adedonkwu 6. Celkem 29 /16:13/. Diváci: 2066.

Svazijsko - Fidži 74:85 /23:19, 46:49, 60:75/ /5-5/

Bubungwe 21, Maphanga 14, Maziya 12 - Kakalavosa 30, Nesusivola 11, Krishna a Rajavind 10. Nejlepší hráči: Bubungwe 5 - Kakalavosa 7. Celkem: 22,5 /11:11,5/. Diváci 2916.