2. kolo skupiny A

publikováno 12.12.2023

Druhý hrací den ve skupině A už nebyl tak vyrovnaný, jako v prvním kole. Nejvyššího vítězství dosáhli hráči Srí Lanky, kteří rozdrtili Andorru rozdílem 44 bodů 106:52. Andořané se dlouho dostávali do hry, v první čtvrtině dosáhli jen 5 bodů. V dalším průběhu sice poněkud přidali, ale Srí Lanka i nadále zvyšovala své vedení. Malý výpadek v třetí části hry jen mírně snížil náskok Srí Lanky, ale poslední část byla opět exhibicí. Srí Lanka tuto část vyhrála 32:8 a postarala se o dosud nejvyšší výhru dosavadního průběhu šampionátu.

Domácí Antigua dosáhla na druhé vítězství, když v přestřelce zdolala Kiribati 107:91. Zejména první čtvrtina byla velmi ofenzivní, obrany téměř neexistovaly. Antigua ji vyhrála 39:31. Antigua vedení i nadále navyšovala a už v poločase vedla rozdílem 16 bodů 68:52. Druhý poločas už nebyl tak otevřený, obrany přece jen lépe plnily své poslání. V závěru, kdy byly na hřišti druhé pětky, se zápas prakticky jen dohrával a rozdíl ve skore zůstal na 16 bodech. Antigua spolu se Srí Lankou zůstávají ve skupině A bez porážky.

Poslední večerní zápas mezi Tahiti a Aljaškou byl v první půli velmi vyrovnaný. Obě mužstva se střídala ve vedení a v poločase vedla Aljaška 58:53. Ve druhé půli však Tahiťané svého soupeře dokonale přehráli. Třetí čtvrtinu vyhráli 28:8 a bylo prakticky rozhodnuto. Své vedení ještě Tahiťané navýšili a bezpečně zvítězili rozdílem 25 bodů. Po dvou kolech tak zůstala Aljaška spoku s Kiribati bez vítězství.

Srí Lanka - Andorra 106:52 (23:5, 58:23, 74:44)   /5-5/

Chayanansinhal 21, Sawananchalee 16, Yayasindibath 14 - Pepe Guano 12, Valderando 11, Lllallas a Casteňas 8.                         Nejlepší hráči: Chayanansinhal 3,5, Pepe Guano 3,5. Celkem  22 (12,5:9,5). Diváků 1035.

Antigua - Kiribati 107:91 (39:31, 68:52, 91:67)  /6-6/

Bowry 20, Kirwan 17, White 15 - Baruaba 24, Tebubuaua 23, Tikotiko,Timon a Nimatimate 9. Nejlepší hráči: Bowry 4,5 - Baruaba 6,5. Celkem 28 (14,5:13,5). Diváků 1350.

Tahiti - Aljaška 113:88 (23:25, 53:58, 81:66)  /6-6/

Moha 19, Raparateha 19, Holubec 16 - Orr 21, Bullock, Bailey a Frankestein 13. Nejlepší hráči: Moha 3,5 - Orr 4,5. Celkem 28:5 (14:14,5). Diváků 1129.