2. kolo skupiny B

publikováno 12.12.2023

Největším překvapením šampionátu jsou zatím výkony obhájce titulu Nauru. Mladý a nezkušený tým totiž i ve svém druhém zápase zvítězil, když zdolal silný tým Ghany. Nauřané tentokrát o vítězství rozhodli už v prvním poločase, kdy si výbornou hrou v obraně a dobrou střelbou vytvořili místy až pětadvacetibodový náskok a soupeře udrželi na pouhých 27 bodech. Po změně stran Ghana musela více otevřít hru, příchodem Guimaha a Adeby také podstatně zlepšila střelbu, ale Nauřané nezaostávali a dokázali využívat mezery v obraně soupeře. V poslední čťvrtině Nauřané polevili a dovolili finišujícímu soupeři stáhnout rozdíl, nicméně vítězství si pohlídali.
Nedaří se naopak druhému oceánskému zástupci ve skupině Fidži. Fidžané stejně jako v prvním utkání s Ghanou drželi s domácím Guadeloupem krok pouze dvě čtvrtiny, když dokázali smazat ztrátu z nepovedeného úvodu. Ve třetí čtvrtině ale Guadeloupe zabral, a zejména díky střelecky disponovanému Bouvardovi, autoru čtyř trojek během dvou minut, a také Depardieuxovi, který kraloval pod košem, si brzy ytvořil dvouciferný náskok. Na 42 bodový příděl Guadeloupu ze třetí čtvrtiny hráči Fidži nedokázali zareagovat a i když v závěrečné čtvrtině soupeře přestříleli, připsali si druhou porážku.
Večerní souboj mezi  Bhútánem a Svazijskem ovládli zástupci Východní zóny. Bhútánci začali výborně a po první čtvrtině vedli dvanáctibodovým rozdílem. Svazijci nemohli najít střelce, kterému by to padalo a výškově menšího soupeře nedokázali přehrát ani pod košem. Ve třetí čtvrtině sice Bhútánce postihl střelecký výpadek, čehož hráči Svazijska využili ke snížení rozdílu  na 56:60 v 26. minutě, pak ale zvlhl střelecký prach i jim a dlouhé minuty nepadl koš ani na jedné straně. Do závěrečné čtvrtiny se Bhútánci skonzolidovali, pomohly jim úspěšné doskoky veterána Yashalinga i trojky Chungcha, a náskok se opět začal zvyšovat. V závěru Bhútán dominoval a dost si vylepšil skóre, které as ive vyrovnané skupině bude hrát svou roli. Svazijci po výhře nad Guadeloupem tentokrát dobrý výkon nezopakovali.

Ghana - Nauru  90:105 /16:24, 27:50, 57:83/ /+1/6-5/

Ohurugu 19, Adeba 14, Ayewa a Adyiah 12 - Mwareowo 19, Gadenang 17, Ariel 14. Nejlepší hráči Adeba 3,5 - Mwareowo 4,5.. Celkem 26 /11:15/. Diváci: 1416.

Guadeloupe - Fidži 109:94 /21:24, 44:43, 86:67/ /6-6/

Depardieux 25, Mouléz 18, Gouma a Bouvard 16 - Rajavind 25, Serusru 13, Kakalavosa 11. Nejlepší hráči: Depardieux 6 - Rajavind 5. Celkem 30 /15,5:14,5/. Diváci: 3029.

Bhútán - Svazijsko 98:77 /28:16, 50:35, 64:56/ /5-5/

Yashaling 17, Takin 15, Wangling 13 - Nkhomba 16, Bubungwe 14, Maziya 13. Nejlepší hráči Yashaling 4.5 - Nkhoma 3,5. Celkem 27,5 /14,5:13/. Diváci: 2001.