Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Basketbal

MS zahájeno

publikováno 09.12.2023

8. prosince se stává již tradičně zahajovacím datem mistrovství světa v basketbalu. Letos se hraje ve dvou zemích a první den viděli diváci boje ve skupině A, kterou pořádá Antigua ve městě St. Johns. První den naznačil, že boje budou velmi vyrovnané. V úvodním zápase Andorra zdolala Tahiti rozdílem jednoho koše. Byl to vyrovnaný boj, ve kterém se oba týmy střídaly ve vedení. Začátek patřil Tahiťanům, kteří vyhráli první čtvrtinu a získali až 13bodové vedení. Ale do poločasu Andorra dokázala náskok soupeře zlikvidovat a sama se dostala do vedení. To si držela i ve druhé půli, ale v posledních pěti minutách Tahiti vyrovnalo a dostalo se do vedení. Závěrečné minuty byly ve znamení vyrovnaného boje, ve kterém se štěstí přiklonilo na stranu Andorry.

Druhý zápas následoval po slavnostním zahájení a střetla se domácí Antigua s Aljaškou. Vyprodané hlediště vidělo v první půli mírnou dominanci Antiguy, která vyhrála poločas o 15 bodů. Náskok si držela až do samotného závěru, finiš Aljaešky přišel pozdě. Na rozdíl dvou bodů snížil Yamada až vteřinu před koncem zápasu.

Poslední večerní zápas začal naprostou dominancí Srí Lanky, která vedla nad Kiribati po 13 minutách hrozivýma náskokem 33 bodů, když stav byl v této chvíli 42:9. Teprve pak se Kiribaťané dostali do zápasu a do půle snížili na rozdíl 23 bodů. Druhá půle však přinesla opačný průběh. Třetí čtvrtinu totiž vyhrál tým Kiribari 25:12 a dostal se na rozdíl 10 bodů. A tento rozdíl byl i na konci zápasu, přestože Srí Lanka vedla 4 minuty před koncem 84:65.

Andorra - Tahiti 85:83 (15:26, 38:35, 68:61)  /5-5/

Valderando 21, H. Martinez 16, Juandro 14 - Holubec 17, J. Gauguin 12, Matamoana 12. Nejlepší hráči: Valderando 5,5 - Holubec 3,5. Celkem 27 (13,5:13,5). 815 diváků.

Aljaška - Antigua 100:102 (24:31, 45:60, 75:85)  /6-6/

Orr 26, Frankestein 19, Redock 12 - Wont 19, Brown 16, Parkour 12. Nejlepší hráči: Orr 5 - Wont 4:5. Celkem 31 (15,5:15,5). 1350 diváků.

Kiribati - Srí Lanka 79:89 (7:29, 37:60, 62:72)  /5-5/

Moareke 19, Tebutuaua 13, Kiwana´ana 13 - Sawananchalee 19, Gunasinghe 17, Yayasindibath 16. Nejlepší hráči: Moareke 3,5 - Sawananchalee 4. Celkem 26 (12,5:13,5). 944 diváků.