Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2023 - 2024

Odvety 2. kola

publikováno 28.11.2023 (aktualizováno 30.11.2023)

Odvety v Západní zóně přinesly tentokrát jen dva zápasy, ale také velmi zajímavé souboje, které v obou případech dospěly až do penaltového rozstřelu. V jihoafrickém derby mezi lesothským Mafetengem a svazijským Nhlanganem se to vůbec nečekalo, protože Svazijci si přivezli do odvety luxusní čtyřbrankový náskok. Domácí Mafeteng se však v bouřlivém domácím prostředí soupeře nezalekl a od první minuty se pustil do soupeře ve velkém stylu. Ve 24. minutě byl náskok Ngwarumas už jen poloviční.. Ve druhé půli domácí nepolevili a stalo se to, čemu před zápasem věřil jen málokdo. Mafeteng přidal další dvě branky a na řadu přišlo prodloužení. To se odehrálo hodně opatrně, a tak o postupujícím rozhodly až penalty. V těch bylio úspěšnější hosté. Proměnili z pěti pokusů čtvři, zatímco domácí byli úspěšní jen třikrát. Tshobolo netrefil branku vůbec, Masereho pokus brankář Babangula chytil.

Na Mauritiu se hrál velký zápas. Domácí Porthos si přivezl z Bhútánu nečekanou remízu 2:2 a čekal se vyrovnaný zápas. První poločas se hrál dost opatrně a góly nepřinesl. Tempo vzrostlo ve druhé půli. Nejprve Lecoc poslal domácí do vedení, ale Druks se nevzdali. Vynutili si výraznou převahu a Gyatsho vyrovnal. V závěru měli více šancí Bhútánci, ale domácí obrana odolala a šlo se do prodloužení. V první části byli opět lepší domácí a neúnavný Lecoc dal svůj druhý gól. Druhá část prodloužení však přinesla nápor Bhútánců a ve 114. minutě vyrovnal Jimtsho. I v tomto zápase tak musely rozhodnout penalty. V nich vynikl brankář Yaumuje, který kryl v první serii ránu Lecoca a ve čtvrté serii pokus Moulise. A protože hosté všechny čtyři penalty proměnili, vybojovali si šťastný postup.

Také zápasy ve Východní zóně nabídly vyrovnané boje a v jednom případě rovněž došlo na penalty. Úspěšně zvládly odvety sikkimské týmy, které všechny postoupily.
Geyzing hájil jednobrankový náskok na hřišti Akyabu a už po pěti minutách o něj přišel, když Yebal nedosáhl na přesnou hlavičku Do Le Wa. Hosté ale ještě v prvním poločase skóre třemi góly otočili. Po změně stran byl Akyab útočnější, ale z převahy se urodil jen jeden gól po dorážce Lu Tlap Leie, což na postup nestačilo.
Obhájce trofeje FC Gangtok sehrál proti lesothskému Teyateyanengu vyrovnanou partii, která se musela líbit. Lesoťané hájili jednobrankový náskok z domácího utkání a zvolili poměrně nečekaně útočnou taktiku. Domácí sice brzy vedli po střele Gunkha, ale Mahlava po hezké uličce Gervereca vyrovnal. Domácím vrátil vedení zpět nechytatelnou střelou Majubhar. Také po změně stran se hrál dobrý fotbal. Domácím vyšel nástup a po dvou gólech vedli už 4:1, Lesoťané ale bojovali dál a domácí obraně hodně zatápěli. Prosadili se až deset minut před koncem, když po velkém tlaku v pokutovém území domácích skóroval Hahlava. K prodloužení ale nedošlo, také proto, že v poslední minutě ve velké šanci selhal Matlamatla, který z malého vápna přestřelil.
Velké drama viděli diváci o den později i na stadiónu Phuncchoga Namgyala, kde domácí Icemans přivítali barmský Tararingapatam. Ten měl z prvního zápasu dvougólový náskok a přijel s hodně defenzivní taktikou. A tak diváci v prvním poločase viděli celkem nezáživné obléhání branky hostí, ze kterého Icemans dokázali vytěžit jediný gól. Postarali se o něj dva teenageři - Payung našel v obranném valu hostí Kaka a ten šourákem podél Uuma otevřel skóre. Druhý poločas nabídl mnohem zajímavější podívanou. Pomohl tomu rychlý gól Payunga a srovnání postupového skóre. Tararingapatam přestal jen bránit a ukázal, že umí i dopředu. Najednou se hrálo často i před domácí brankou a po hodině hry překonal Biramiho Lan Doh. Domácí ale brzy odpověděli, když rychlonohý Kaka upláchl obraně a mezi nohama Uuma opět poslal domácí do dvoubrankového vedení. A když za chvíli Sandip Landip zvyšoval na 4:1, věřilo domácí publikum, že o postupu je rozhodnuto. Jenže osm minut před koncem nachytal Biramiho skákavou střelou Vadha a šlo se do prodloužení. V něm byli Icemans více na míči a z převahy vytěžili gól na 5:2. Tararingapatamu zjevně docházely síly, nicméně ve 117. minutě z nenápadné akce vyplul Khnja Khnja osamocen před Biramim a nezaváhal. Následovaly penalty, v nichž tentokrát Tararingapatam neuspěl. Khnja Khnja nejprve bezpečně proměnil, stejně jako Lamyen na domácí straně. Pak ale Birami vystihl slabý pokus Kou Shou Shweho, zatímco Loyobuani byl neomylný a domácí šli do vedení. Ve třetí sérii proměnil Lan Doh i Unthapi, ve čtvrté ale Lin Po Po minul branku a nabídl tak šanci Sicheyovi, který poslal Uuma do opačného koutu a zpečetil tak postup Icemans.

K trojnásobnému zastoupení ve čtvrtfinále měli nakročeno také zástupci Bhútánu. Zatímco Paru i Phuenccholingu se podaťilo odvety zvládnout, velká senzace se zrodila v Thimphu, kde domácí Yetties nedokázali smazat jednogólovou ztrátu ze hřiště moravského Rejvízu. Aktuálně až sedmý celek ligy Moravy zaskočil soupeře aktivní obranou a častým přerušováním hry, díky čemuž se domácí favorit nemohl dostat do tempa, a tak diváci viděli celý první poločas nezáživný fotbal s marnou snahou domácích něco vymyslet. Když z ojedinělého protiútoku Jiří Jezevec po rychlé akci Dubleyta otevřel skóre, domácí ještě víc znervózněli a krátce před koncem poločasu zkušený Bohush trefil po nedorozumění s brankářem Phundukem tyč vlastní branky. Yetties krátce po začátku druhého poločasu vyrovnali a čekalo se, že konečně soupeře zatlačí a přjdou další góly. To se nestalo. Rejvíz takticky pokračoval v destrukci a čekal na chybu soupeře. Ta přišla v 72. minutě, kdy se hosté dostali do přečíslení, které vyřešil Zahradník přesnou střelou do dolního rohu Phundukovy branky. Yetties v závěrečném náporu stačili pouze vyrovnat, gól, který by znamenal prodloužení, ale i přes výraznou převahu nevstřelili, a tak se moravský celek těší na los čtvrtfinále.
FC Phuenccholing si v souboji s andamanským Sentinelem vedl mnohem lépe a po vítězství 6:0 jde dál. Čtvrtfinálové zastoupení bude mít i Mauritius. FC Tamarin po jasném domácím vítězství nad Port Blair Uppers dokázal zvítězit i na hřišti soupeře. Domácí živili naději jen 30 minut, pak se nadechl k sólu obránce Wada, který po padesátimetrovém sprintu dokázal lobem překonat Ma Wan Lopa a o postupujícím bylo prakticky rozhodnuto. Domácí dvakrát vyrovnávali, ale závěr patřil Tamarinu, který ještě dvěma góly umocnil velmi solidní výkon.

61. Lu Tlap Lei 2:3

Rozhodčí Kini /VAN/ 1/, diváci:1976. Hráno 23. 11. v Akyabu. První zápas 2:3, postupuje Geyzing Glaciers.

Akyab: Arrasco - Do Le Wa, Kyu Ho Lin, Bhan Sram, Ha Shan /46. U Pho Dol/ - Ma Tla, Lu Zin Zin /46. Nu Dla/, A Pham Dok - Lu Tlap Lei, Ma Hnyuj /77. Tu Sehn/, Ki-teara

Geyzing: Yebal - Proskhanaskarukonghiri, Lingey, Lepkolakhyat, Nyinchol - M. Landip, Dingey /86. Pratende/, Sumatra /65. Jaeel/ - Pupook, Mishra /80. Landa/, Fisher

83. Stromm /Ramzasharee/ 2:4

Rozhodčí Malvare /NAU/ 1/, diváci: 767. Hráno 23. 11. v Port Blair. První zápas 0:5, postupuje FC Tamarin.

Uppers: Ma Wan Lop - Kiwadulu, Ramshedchaharishwan, Digo-digo. Mohadri /65. Remaly/ - Ayuwar, Motomoto, Trawindraswamy /76. Kochichundri/ - Na Pij, Netutakkaam /46. Tralala/, Kabaddi

Tamarin: Khardjah - Josh Ramesh, Monsun, Wadda, Cocosienne - Satan /77. Nomsonene/, Deventer, Vardy - Sollére /67. Gemini/, Muphutu /64. Stromm/, Ramzasharee

84. Wangdup 2:2

,Rozhodčí U Wai Su /BIR/ 0/, diváci: 1371. Hráno 24. 11. v Thimphu. První zápas  2:3, postupje Start Rejvíz.

Yetties: Phunduk - Kaiseng, Bohush, Wadzong /46. Nemo/, Wangden - Gongdzup, Rongdrup, Yakdup /67. Laudrup/ - Nashwa, Riti /83. Wangdup/, Tsherdup

Rejvíz: Kráva - O. Jura, M. Jezevec, J. Jezevec, Čajník - Zahradník /78. Hovník/, Solferini, Dubleyt - Máchal /68. Šopa/, Klacek, S. Jura

82. Ranival /Chodang/ 6:0

Rozhodčí Khumlang /SIK/ 0/, diváci: 998. Hráno 24. 11. v Phuenccholingu. První zápas 1:1, postupuje FC Phuenccholing.

Phuenccholing: Yanzin - Lalpiliantok, Shil-hawi, Gyatchen, Thagore - Dorjee /Puklay/, Ranival, Timche - Sharbul, Sritna /68. Chodang/, Wangyak /84. Shankar/

Sentinel: Prdivadira - Zhaba, Uku /46. Chikchir-ori/, Gmzooh, Okun - Jannananah, Hwogh, Bhgwar - Onger /81. Rowolo/, Kaah /59. Ojebe/, Maku-maku

82. Hahlava /Levey/ 4:2

Rozhodčí Poserdon /GUM/ 0/, diváci: 1315. Hráno 24. 11. v Gangtoku. První zápas 1:2. postupuje FC Gangtok.

FC Gangtok: Chumil - Lingtsum, Majubhar, Laptlahyatalang, Lazuluk - Prakottri, Guma, Kwa Sar - Di Wan /69. Arunavarun/, Champal /83. Talgit/, Gunkh /82. Prashutra/

Teyateyaneng: Mohapi - Gwalilehlo, Aywarewa, Black, Habala - Drake /77. Ussral/, Mahlava /Hahlava/, Levey - Nyanza, Magonga /57. Matlamatla/, Gerverec

Sichey 4:2

Rozhodčí Opalena /VAN/ 1/, diváci: 1970. Hráno 25. 11. v Gangtoku. První zápas 0:2, postupuje Gangtok Icemans.

Icemans: Birami - Lamyen, Unthapi, Palyor, Dorji - Chuchwandrndra, Kaka /83. Rajwani/, Chapati /109. Yalpin/ - Payung /83. Sichey/, S. Landip, Loyobuani

Tararingapatam: Uum - Kou Shou Shwe, Zhin Dol /71. Lin Po Po/, Po Srath, Vadha - Khnja Khnja, Swi Nya, To - Lan Doh, Tripuri /71. Liam Si Hwo Lin/, Thaum Yan /91. Su Do Kchu/

Ghasi 3:4

Rozhodčí Marini (SMR)  /2/,  797 diváků. Hráno 23. 11. v Mafetengu. První zápas 1:5, postupuje Nhlangano Ngwarumas.

Mafeteng: Dotrawi - Baerlund, Mwamamho (106. Tshobolo), Bumba, Paul Rockford - Banana Lesesa (83. Masere), Kakanda, Kalakanda - Moli, Moli Lesesa, Kingali (74. Marabe),

Ngwarumas: Babangula - Balniérre, Davidi, Wariguri, Hagula (46. Goliashi) - Mahlane, Sihadze (46. Ghasi), Mazibuko Dlamini - Abraham, Kuyawali (106. Bradley), Mathias Dlamini

Moulis neproměnil

Rozhodčí Bumbuyo (SWZ)  /0/,  1316 diváků. Hráno 24. 11. v Port Louis. První zápas 2:2, postupuje Paro Druks.

Porthos: Rawendra - Lecoc, Kanufele M´Bu (76. Vannasais), Dorji Ramesh, Fedri - Whaddo, Moulis, Jerie - Chiporéz, Onufele M´Bu (85. Mamlassow), Piérre Chamaga (80. Kabelele)

Druks: Deepak Yaumuje - Rimbocche, Pohtsal, Orgyen Yaumuje, Kema Yaumuje (65. Shalmay) - Nyindrak, Tsheng, Ratnakulay (100. Pokhrel) - Dorji Gyatsho, Omuri (83. Jimtsho), Tamang