Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2023 - 2024

2. kolo

publikováno 16.11.2023 (aktualizováno 21.11.2023)

Do druhého kola už zasáhly i týmy, které měly v prvním kole volno, včetně předloňského vítěze Poháru FIFAC Geyzingu. Ten doma hostil barmský Akyab a diváci na vyprodaném stadiónu viděli hodně zvláštní utkání, v hlavní roli s maledivským zkušeným rozhodčím Kanoorem. Ten neuznal tři góly a naopak uznal neregulérní gól, kterým v závěru poločasu hosté snížili na 1:2. Geyzing přitom vstoupil do utkání skvěle a v 13. minutě vedl 2:0, další gól podle Kanoora padl z ofsajdu, a když ani branka Pupooka z 36. minuty neplatila poté, co míč podle rozhodčího nepřekročil brankovou čáru, ačkoliv Arrasco evidentně lapil míč daleko za lajnou, domácí začali ztrácet míče a později i nervy. Zvlášť, když Lu Tlap Lei v závěru poločasu zpracoval míč rukou a skóroval  a rozhodčí gól uznal. Druhý poločas přinesl hodně nervozity a málo fotbalu, především z domácí strany. Kannor pokračoval v kontroverzních rozhodnutích a zastavil pro údajný ofsajd nadějný brejk Lu Tlap Leie, pak sám svým špatným postavením zblokoval přihrávku Fishera na Tapaie, který se mohl dostat do nadějné šance. Po hodině hry pak už regulérní gól Bhan Srama uznal. Geyzing v závěru tlačil a podařilo se mu střídajícím Mishrou vstřelit vítězný gól. Odveta v Akyabu ale bude otevřená.
Loňský finalista FC Phuenccholing hrál v Garacharamě s nevyzpytatelným Sentinelem a v zajímavém zápase vybojoval remízu. První poločas skončil bez branek, ale na obou stranách bylo dost šancí. Domácí asi nejvíce litovali Rowolovy minely, když mladý útočník, který překvapivě dostal šanci v základní sestavě vedle zkušeného Ongera, na malém vápně netrefil odkrytou branku. Po změně stran si vše Rowolo vynahradil, když špičkou kopačky usměrnil střelu Ewoha za záda Yanzina. Phuenccholing dokázal srovnat po střele Lalpiliantoka, kterou obránce hostí nachytal zkušeného Prdivadiru.
Icemans sehráli svoje utkání v jižní Barmě na hřišti Tararingapatamu a podali špatný výkon. Za celý zápas si prakticky nevytvořili žádnou vážnější šanci, pomineme-li nepovedený centr Chuchwandrndry, který skončil na břevně a v závěru i špatnou malou dom, kterou Swi Nya trefil tyč vlastní branky, a tak domácím stačil soustředěný výkon na to, aby si zajistili nadějné vítězství 2:0.
Bhútánské Paro nezažívá dobrou sezónu. V lize je úřadující mistr až pátý a špatnou formu si hráči přenesli i do Poháru FIFAC. Na domácím stadionu Druks přivítali mauritijský Porthos a po matném výkonu museli být nakonec rádi za remízu. Soupeř byl po celý zápas výrazně lepším týmem, vytvořil si až nečekané množství velkých šancí. Domácí mohou poděkovat náhradnímu golmanovi Lamasharovi, který zachytal famózně a mužstvo hodně podržel. Přesto dvakrát inkasoval. Paro nevytvořilo nic a oba vyrovnávací góly mu soupeř doslova daroval, když v obou případech obránci Porthosu špatnou přihrávkou dostali domácí do přečíslení, které dvakrát využil zkušený Omuri.

Geyzing Glaciers - Akyab Sailors 3:2 /2:1/ +1/

4. Nyinchol /Tapai/ 1:0
13. Pupook /Lingey/ 2:0
  43. Lu Tlap Lei 2:1