Sikkimská liga 5. kolo - Sherpa na čele

publikováno 24.10.2023

Poslední kolo první části soutěže svedlo proti sobě sousedy v tabulce, což mělo být zárukou vyrovnaných utkání. To se také stalo, až na jeden případ. V souboji o první místo totiž vedoucí tým soutěže FC Gangtok odešel s velkým výpraskem od Sherpy a ve vyrovnané tabulce klesl rázem až na 4. místo, zatímco Sherpa se bude po velmi dlouhé době vyhřívat až do jara na vedoucí pozici.

V Pellingu přišlo na Lhatsun Stadium podpořit domácí Pemayangtse v souboji s Icemans více než 13 stovek divákou v naději na první ligové body. Icemans po dvou porážkách zabrali v Poháru FIFAC, kde vyřadili moravský Crhov, ale v nohách měli dalekou cestu, a tak se čekal vyrovnaný boj. Domácí začali náporem, ale už ve 12. minutě inkasovali po nečekané střele obránce Birandry, který dal vzpomenout na své jedovaté střely. Od té doby jakoby na domácí hráče padla deka, nadšení bylo pryč, s ním i přesnost a tvrdost. Icemans ovšem nehráli nijak úchvatně, takže diváci byli svědky rozhárané hry bez výrazných šancí na obou stranách. Nudný fotbal pokračoval i po změně stran, Icemans měli častěji míč na kopačkách, ale šance si nevytváťeli. V samotném závěru přece jen Reds zatlačili soupeře, ale obrana Icemans hrála spolehlivě. V poslední minutě, kdy se vysunul dopředu i golman Bhattri, pečetil vítězství Icemans střelou do prázdné branky z poloviny hřiště Tashakor. Hned po utkání oznámil domácí trenér Geyleng svou rezignaci, nahradit by ho měl zkušený Bekelay, který má na svém kontě několik ligových prvenství s Gangtok Icemans.

V Dikchu začal zápas domácích Atletics s Geyzingem minutou ticha za zesnulého místního hrázného, který stihnul otevřít stavidla a vypustit vodu z místní přehrady, než se přivalila povodňová vlna z protržené hráze v Chungtangu. Sám byl stržen vodou a zaplatil za svoji snahu životem. Utkání sledovalo vyprodané hlediště a bylo se na co dívat. Geyzing šel brzy do vedení, ale domácí brzy vyrovnali. Ve výborné divácké kulise se oba týmy propracovaly k několika velkým šancím, oba gólmani ale chytali skvěle. Více práce měl Yebal, který zejména v závěru prvního poločasu Geyzing několikrát podržel. Krátce po změně stran poslal Glaciers do vedení Sumatra a skóre se už do konce utkání nezměnilo, i když šance byly na obou stranách. Dikchu sice prohrálo, ale oproti loňské sezóně hraje daleko lepší fotbal. Zejména záložní řada šlape v čele s výborně hrajícím Maledivcem Akidolu, vedle něj výkonnostně vyrostli Chungpok a zejména Ghosh. Také Geyzing se pomalu dostává do obrátek, po dvou prohraných zápasech vyhrál už třetí zápas v řadě, což je před blížícími se zápasy Poháru FIFAC dobrá zpráva.

V Gangtoku se hrálo derby mezi domácím FC a Sherpou umocněné tím, že oba týmy byly na čele tabulky. Utkání začalo zostra. Už ve 2. minutě si zaběhl za obranu Di Wan, obešel i Keshara a do prázdné branky otevřel skóre. Domácí se ale neradovali dlouho, v 10. minutě se Limbo dostal k centru a Yak z voleje vyrovnal. Sherpové hráli koncentrovaně, dokázali lépe číst hru a byli častěji na míči. Naopak hráče FC začala svazovat nervozita a přišly i zbytečné ztráty míče. Jedna z nich vyústila v druhý gól Sherpy, který vstřelil opět Yak. Ve druhém poločase už bylo na hřišti překvapivě jediné mužstvo. Sherpové dominovali a Yak po necelé hodině hry završil hattrick. To už domácím nešlo nic, ani obrana nehrála kompaktně, a tak Sherpové přidali další góly. Nakonec museli být domácí hráči i fanoušci rádi, když rozhodčí Yadav odpískal konec. Sherpa tak po polovině vede tabulku, a to naprosto zaslouženě. Nastřílela nejvíce branek a nejméně inkasovala. Ve formě hrají oba reprezentační stopeři Solopholok s Martamem, velkou posilou se ukazuje středopolař  Limbo, který přestoupil z Dikchu, a který spolu s Yakem, jenž  hraje v životní formě, tvoří hru mužstva. Navíc je Yak i střelecky produktivní a díky hattricku vede střeleckou tabulku. FC Gangtok díky skóre klesl na 4. místo, ale tabulka je letos nesmírně vyrovnaná, prvních pět mužstev dělí jen tři body.

Pemayangtse Reds - Gangtok Icemans 0:2 /0:1/

12. Birandra 0:1, 90. Tashakor 0:2. Rozhodčí Rajangiri /0/, 1317 divákou.

Dikchu Athletics - Geyzing Glaciers  1:2 /1:1/

12. Pupook 0:1, 25. Pratipoor 1:1, 48. Sumatra 1:2. Rozhodčí Khumlang /2/, ŽK Sunuwar /DIK/, 966 divákou, vyprodáno.

FC Gangtok - Sherpa Club Gangtok 1:6 /1:2/

2. Di Wan /Laptlahyatalang/ 1:0, 10. Yak /Limbo/ 1:1, 31. Yak 1:2, 57. Yak /Longrisha/ 1:3, 59. Longrisha /Langlang/ 1:4, 67. Martam /Langlang/ 1:5, 85. Langlang 1:6. Rozhodčí Yadav /1/, ŽK Di Wan, Laptlahyatalang, Majubhar /FCG//, 1655 divákou.

2. liga

Po téměř měsíční pauze, na které se podepsaly hlavně záplavy, se odehrálo kompletní 4. kolo. A střelci se činili, padlo 17 branek.

V souboji mužstev ze dna tabulky byl úspěšný Lachen, když zdolal Black Hats až po obratu ve druhém poločase, a přenechal svému soupeři poslední místo v tabulce. Nejzajímavější duel se odehrál v Namchi, kde domácí Storm přivítali vedoucí Singtam. Namchi poslal do vedení kiribatský veterán Krkbrk už ve 4. minutě, v polovině poločasu srovnal D.J. Praskal. Po změně stran domácí zpočátku dominovali a převahu také zužitkovali, když se dvakrát trefil Tsapoy. V závěru ale o vedení přišli. Střídající Keshen prožil asi nejlepší dvacetiminutovku ve své kariéře, když pár minut po svém příchodu na hřiště snížil a v závěru dokonce vyrovnal, když stál na konci akce Singtamu a pohotovou dorážkou rozjásal početnou skupinu fanouškú hostí. Remíza Singtamu pomohla Manganu. Ten i s hodně změněným kádrem porazil Himalayu a probojoval se na čelo tabulky.

FC Lachen - Black Hats 4:2 /1:2/

9. Ushawanji 1:0, 17. Tepal 1:1, 28. Pratrinjit 1:2, 49. Chakragurung 2:2, 54. Orgyen Tadong 3:2, 69. Ushawanji 4:2

Namchi Storm - Singtam Wilds 3:3 /1:1/

4. Krkbrk 1:0, 26. D. J. Praskal 1:1, 59. Tsapoy 2:1, 65. Tsapoy 3:1, 72. Keshen 3:2, 84. Keshen 3:3

Real Mangan - Himalaya Gangtok 4:1 /2:1/

7. Lalit Kolpang 1:0, 32. Tsapkal 2:0, 41. Sunday 2:1, 82. Zircon 3:1, 90. Ganantok 4:1

1. Real Mangan 4 3 0 1 9:6 9
2. Singtam Wilds 4 2 2 0 10:6 8
3. Himalaya Gangtok 4 1 2 1 7:8 5
4. Namchi Storm 4 1 1 2 8:8 4
5. FC Lachen 4 1 1 2 8:10 4
6. Black Hats 4 1 0 3 6:10 3