Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2023 - 2024

Odvety 1. kola

publikováno 17.10.2023 (aktualizováno 18.10.2023)

Odvetné zápasy prvního kola přinesly překvapivě vyrovnané boje, několikrát se muselo prodlužovat a došlo i na penaltový rozstřel.

Ve Východní zóně se hrála dvě utkání a obě nabídla dramatické zápletky, kdy se rozhodovalo až v závěrečných minutách. Sentinel přivítal na stadiónu v Garacharamě svazijský Croydon a potřeboval dohnat jednogólovou ztrátu z prvního zápasu. Úvod byl oboustranně hodně opatrný, oba týmy se soustředily zejména na to, aby neudělaly chybu, a tak hrstka divákôu viděla celkem nezáživný fotbal. Teprve v závěru poločasu domácí hráči přidali a dostali se do vedení po chybě Mahlomasy, který namazal míč Ukuovi a ten otevřel skóre. Vedoucí gól domácím pomohl a brzy přidali druhý, který by stačil na postup. Hned po přestávce ale domácí zmrazil Haha, který zničehonic snížil. Sentinel najednou nebyl schopný kloudné akce a hráči Croydonu dobře bránili a vyčkávali na šanci. Ta pťišla v 74. minutě, kdy po uklouznutí Gmzooha šel Umbutse sám na branku, ale veterán Prdivadira skvěle zakročil. Sentinel v závěru tlačil, ale stav se nezměnil a muselo se prodlužovat. Nastavení vyšlo lépe domácím, kteří soupeře zatlačili, ale šance neproměňovali. Teprve minutu pťed koncem se v závaru před Kawazou nejlépe orientoval zkušený Onger, když dotlačil za čáru slabou střelu Maku-maku a Sentinel tak slaví postup.
Barmský Akyab hájil na domácím stadónu jednogólové vítězství z Cotkytle a více než patnáct stovek divákô vidělo dramatický zápas. Hosté šli brzy do vedení po pěkné akci Bosáka, na jejímž konci byl M. Bečka, na jehož skluz Arrasco nedosáhl. Domácí dokázali brzy srovnat a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Úvod druhého poločasu patřil Dynamu, které začalo velmi aktivně, hráči i ve velkém vedru hráli vysoký presink a nutili soupeře k chybám. A ty pťišly. Nejprve výborně hrající M. Bečka obral o míč váhajícího Ma Tlaa a J. Bečka sám proti Arrascovi nezaváhal a poslal hosty do vedení. O čtyťi minuty pozdľji Kulich od postranní čáry nacentroval a zcela volný Vařečka hlavou zvýšil už na 3:1. Sailors ale zápas nevzdali, v 71. minutě se proháčkoval do vápna Lap Top a pod padajícím Potterem snížil. To už hráčúm Cotkytle ubývaly síly a jen se bránili tlaku soupeře. Deset minut pťed koncem ale neubránili střelce Lu Tlap Leie., který po přihrávce Ahn Sehna vstřelil postupový gól. Hráči Cotkytle už sílu na odpověď nenašli, a tak i přes sympatický výkon končí už v 1. kole.

Zbylých devět zápasů se hrálo v Západní zóně. Už ve čtvrtek viděli diváci prodloužení i penalty v zápase Juventusu San Marino proti Tararingapatamu. Juventus měl dvoubrankový náskok z prvního zápasu, ale o ten přišel už po 12 minutách, kdy brankami Su Do Kchu a Kyu Shou Shwe vedli Barmánci 2:0. Pak se dlouho nic nedělo, až v 71. minutě Lecchi snížil a Juventus v součtu z obou zápasů byl na postupové příčce. Ale hosté v závěru přidali další gól a šlo se do prodloužení. V něm se nic prakticky neudálo, takže přišly na řadu penalty. Nejprve ve druhé serii nedal de Piano ani Swi Nya, pak všichni proměnili. Až v šesté serii nejprve domácí Malini netrefil branku a Thaum Yan se štěstím poslal svůj tým do druhého kola. Ve svazijském Nhlanganu dali Ngwarumas gól už ve 4. minutě a to jim k potvrzení postupu stačilo. Přes to, že se hrálo oboustranně ofenzivně, další gól už diváci neviděli. Teyateyaneng měl před odvetou se St Piérre luxusní čtyřbrankový náskok, ale St. Piérre nastoupil do zápasu velmi aktivně a ve 24. minutě domácím zatrnulo, když Vannasais zvýšil už na 2:0 pro hosty. Ve druhé půli však Levey snížil a zápas se už jen dohrával. Ve slabším zápase si lesothský tým zajistil postup.

Páteční program přinesl velký zápas na Rejvízu. Domácí proti sanmarinskému mistru Faetanu museli dohánět tříbrankovou ztrátu, ale do zápasu se pustili ve velkém tempu. Už v 8. minutě vedli 2:0 a když ve 30. minutě zvýšil Klacek už na 4:0, vybuchli diváci nadšením. Ale hosté se nevzdali a do poločasu snížili na 4:1. Druhá půle začala obdobně jako první, brzy dal Zahradník pátý gól. Ani snížení na 5:2 tempo domácích nepřibrzdilo, nadále bušili do soupeře a přišly i další góly. Po dvou gólech Máchala skore završil v 83. minutě Dubleyt a Crhov po výhře 8:2 zachránil prestiž Moravy postupem do druhého kola. V dalších pátečních zápasech si zajistili postup favorité. Yetties dokázali smazat ztrátu z domácího zápasu a vyhráli v Pitsengu 3:1. O postupu bylo praskticky rozhodnuto už po 16 minutách, kdy hosté vedli 2:0. Na gól domácích dokázali odpovědět dalším gólem a mohli slavit. Domagnano nedokázalo dohnat velkou ztrátu z prvního zápasu a podlehlo Tamarinu i doma v průměrném zápase 1:2. V zápase zaujalo snad jen pět žlutých karet hostujícího týmu.

V sobotu druholigový tým Mbabane Umbusi jen formálně odehrál odvetu s Mafetengem. Po prohře 1:6 bylo už dávno rozhodnuto, takže ve slabém zápase se obě mužstva rozešla po remíze 1:1. Crhov proti sikkimskému velkoklubu Gangtoku Icemans doháněl jednogólovou ztrátu, ale i když hrál velmi dobře a Sikkimové měli dost práce s obětavě hrajícími domácími, brzy se začal prosazovat favorit. V 10. minutě Loyobuani dal první gól zápasu, do půle však Bobek vyrovnal. V samotném závěru poločasu zahrál Lamyen ve vápně rukou a rozhodčí Rasmussen nařídil penaltu. K té se po menším dohadování postavil Auri, ale trefil jen břevno. Druhá půle už byla v režii Icemans, kteří góly Rajmaniho a Sicheye rozhodli zápas. Posledním postupujícím se stal FC Porthos, který dokázal eliminovat dvoubrankovou ztrátu z prvního zápasu se Shwebem. Brzy vedl 2:0, ale hosté dokázali snížit. V závěru poločasu přidal Dorji Ramesh třetí gól a v 65. minutě Onufele M´bu zajistil svému týmu postup.

Nhlangano Ngwarumas - Nachuge Typhoons 1:0 (1:0)

4. Abraham 1:0

Rozhodčí Pandriassa (MRI)  /0/, 1095 diváků. Hráno 12. 10. v Nhlanganu. První zápas 4:3, postupuje Nhlangano Ngwarumas.

Ngwarumas: Hagalashi - Balniérre (77. Goliashi), Davidi, Hulil, Wariguri - Balabalane (85. Basuk), Ghasi, Mazibuko Dlamini - Abraham, Bradley (74. Sihadze), Mathias Dlamini

Typhoons: Jaragoor - Kottamalupattna, Dorong, Nhgrm,Chipkoroo (46. Vananavarana) - Uddamalakolabundy, A. Manore (79. Bolt), Nuru - N. Manore, Divindaloo, Lalima (46. Limai)

Thaum Yan 4:5

Rozhodčí Bumbuyo (SWZ)  /0/, 555 diváků. Hráno 12. 10. v San Marinu. První zápas 2:0, postupuje FC Tararingapatam.

Juventus: Andrei - Gazzi, Tartini, N´Kwakwa (46. Malini), Baroco - Caravani, Stoica, de Piano - Atkinson (106. Grandello), Lecchi, Benedetini (80. Pirri)

Tararingapatam: Uum - Kou Shou Shwe, Zhin Dol (71. Po Srath, 91. Dal Who), Su Do Kchu, Vadha - Khnja Khnja, Swi Nya, Lin Po Po (77. To) - Lium Sin Hwo Lin, Tripuri, Thaum Yan

BTH Teyateyaneng - St. Piérre Sharks 1:2 (0:2)

17. Mwaliah (Peri) 0:1
  24. Vannasais 0:2
51. Levey 1:2

Rozhodčí Ebony (BER)  /0/, 912 diváků. Hráno 12. 10. v Teyateyanengu. První zápas 4:0, postupuje BTH Teyateyaneng.

BTH: Koenane - Gwalilehlo, Aywarewa, Hhohlo (46. Black), Tugugara - Drake, Mahlawa Levey - Nyanza (84. Mouse), Ussral, Gerverec (72. Hahlawa)

St Piérre: Mari - Aywarsturba, Callmara, Singhalee, Vannasais - Nwaka (84. Bizet), Welsh, Masha - Peri (79. Maliha), Nyanzumi, Mwaliah (79. Marizzi)

Bala-bala Pitseng - Thimphu Yetties 1:3 (0:2)  /-1/

13. Nemo (Riti) 0:1
  16. Rongdrup 0:2
  50. Wadzong 0:3
76. Lemur (Doyebal) 1:3

Rozhodčí Novák (MOR)  /0/, 819 diváků. Hráno 13. 10. v Pitsengu. První zápas 3:2, postupuje Thimphu Yetties.

Pitseng: Koala - Davidi, Makunda, Kurunga (87. Uttanga), Piyawo - Dewedo, Wodda, Lemur (82. Nemamkule) - Breyc, Ho (46. Grappy), Doyebal

Yetties: Phunduk - Wanchpak, Laudrup, Wadzong, Wangden - Gongdzup (64. Tsherdup), Rongdrup, Yakdup - Nemo, Riti (64. Bohush), Wangdup (76. Ramshedwan)

83. Dubleyt 8:2

Rozhodčí Collins (ALA)  /1/, 515 diváků. Hráno 13. 10. v Crhově. První zápas 2:5, postupuje Jiskra Crhov.

Crhov: Kráva - O. Jura (83. Čajník), M. Jezevec, J. jezevec, Dubleyt - Zahradník (83. Horký), Solferini, Sobota - Máchal (83. M. Kovařík), Klacek, Mann

Faetano: Vini - Boticelli (64. Bari), Babulca, Mphonga, di Selva - Milanessi, Simonelli, Totti - Romi, Motani, Deli (80. del Pietro)

81. Done 1:2

Rozhodčí Tsabalya (LES)  /0/, 346 diváků. Hráno 13. 10. v Domagnanu. První zápas 1:4, postupuje FC Tamarin.

Domagnano: Balotti - D. Merlini, M. Bari, P. Quintana (82. Viori), Bibioni - R. Quintana (46. Locco), Done, Attenda - Toni, Mosikone, Writti (46. Possolini)

Tamarin: Khardjah - Wazází, Monsun, Wada (82. J. Ramesh), Cocosienne - Gwambele, Deventer, Vardy - Sollére, Muphutu (75. Stromm), Ramzasharee (75. Satan)

Mbabane Umbusi - Mafeteng Stars 1:1 (1:0)

37. Labata 1:0
  86. Kingali (Bumba) 1:1
86. Kabele ŽK

Rozhodčí Collet (GDE)  /0/, 771 diváků. Hráno 14. 10. v Mbabane. První zápas 1:6, postupuje Mafeteng Stars.

Umbusi: Bowolo - Khalibusa, Mdwana (73. Huhulac), Kabele, Abele - Zima, Natwale, Madlalawi (87. H. Hamidi) - Labata, A. Hamidi, Mhlapunda (82. Bulisi)

Mafeteng: Makama - Maile, Mwamamho (87. Tshobolo), Bumba, P. Rockford - B. Lesesa, Kakanda, Babla - Masere (46. Moli), Marabe (85. Kingali), Kalakanda

FC Porthos - Shwebo Pyas 4:1 (3:1)

11. Dorji Ramesh (Jerie) 1:0
21. Jerie 2:0
  29. Min Taun (Lan Pshouk) 2:1
39. Dorji Ramesh 3:1
65. Onufele M´Bu 4:1
  66. U Pshouk ŽK
  66. Min Taun ŽK

Rozhodčí Marini (SMR)  /1/, 843 diváků. Hráno 14. 10. v Port  Louis. První zápas 1:3, postupuje FC Porthos.

Porthos: Rawendra - Lecoc, Kanufele M´Bu, Dorji Ramesh, Fedri - Whaddo, Moulis, Jerie (87. Chamaga)- Chiporéz, Onufele M´Bu (87. Ben Ramesh), Kabelele (70. Budhiram)

Shwebo: Tham Daung - Sho Luen, Su Hyat, Din Dol (46. Min Sie, 78. So Bhol)), Lu Tha - Nyam Nyam, U Pshouk, Al Fasol-lol-ahmed (68. Tu Ba) - Lhan Pshouk, Pratnesh, Min Taun

Jiskra Crhov - Gangtok Icemans 1:3 (1:1)

10. Loyobuani (Sichey) 0:1
11. Liďák ŽK
40. Bobek (Berda) 1:1
45. Auri - neproměněná penalta
  57. Rajmani 1:2
  62. Sichey (Loyobuani) 1:3

Rozhodčí Rasmussen (SPI)  /1/, 898 diváků. Hráno 14. 10. v Crhově. První zápas 2:3, postupuje Gangtok Icemans.

Crhov: Horáček - Dávivý, Berda, Tříska (57. Pažout), Pothlame - Krasík, Liďák, Rumík - Bobek, Bwulawaya (83. M. Crha), Auri (71. J. Crha)

Icemans: Birami - Lamyen, Linthapi, Dorji (77. Yalpin), Palyor - Chuchwandrndra, Kaka, Rajmani - Sichey, S. Landip (82. Mageiang), Loyobuani (77. Chapati)

Sentinel Jets - FC Croydon 3:1 /2:0, 2:1/

32. Uku 1:0
37. Bhgwar 2:0
  49. Haha (Barabara/ 2:1
50. Chikchir-ori ŽK
119. Onger /Maku-maku/ 3:1

Rozhodčí Figueréz /Guam/ 1/. Hráno 12. 10. v Garacharamě, 156 divákú. První zápas 0:1, postupuje Sentinel Jets.

Sentinel: Prdivadira - Zhaba, Uku, Gmzooh, Hwogh - Jannananah, Bhgwar, Chikchir-ori  /91. Ewoh/- Onger, Kaah /54. Maku-maku/, Ojebe /82. Ekene-ori/

Croydon: Kawaza - Bobashi, Mahlomasa, Muhluva, Gulash - Umbutse /75. Patlama/, Siladze, Hjalmarsen - Galibuwa /46. Barabara/, Haha /96. Auwanah/, Churandy

80. Vít Žk

Rozhodčí Khumlang /Sikkim/1/. Hráno 13. 10. v Akyabu, 1506 divákú. První zápas 1:0, postupuje Akyab Sailors.