Závěr sezóny v Bhútánu

publikováno 14.06.2023

Poslední kolo už nemohlo nic změnit na prvenství Para, ale na dálku se bojovalo o druhé místo. Yetties potřebovali doma porazit Bjakar a spoléhat na klopýtnutí Phuenccholingu. Poslední zápas ale Yetties nevyšel. Riti sice poslal svůj tým do vedení, Gongdzup ale ještě v první půli vyrovnal. Po změně stran překvapivě dominovali hráči Bjakaru, kterému jinak sezóna příliš nevyšla. Svou převahu Rangers vyjádřili dvěma góly, za domácí už jen snížil Kaiseng.  Druhé místo tak patří Phuenccholingu, kterému stačila i nečekaná domácí remíza s posledním Raidakem. Ten poslal do vedení Ranjit Namel, domácí po změně stran ale otočili skóre a zdálo se, že kráčí k vítězství. Deset minut před koncem ale z ojedinělé šance hostů vyrovnal Phumbul. Už jistý mistr Paro hrál na jihu Bhútánu proti Hatisaru, který domác íprostředí využil k zisku bodu za remízu 2:2. V rušném a bojovném zápase Hatisar dvakrát vedl, hosté pokaždé srovnali, poslední gól vstřelil Tshering Gyatsho. Na umístění  Hatisaru až na 5. místě ale remíza nic nezměnila.

Thimphu Yetties - Bjakar Rangers 2:3 (1:0)

Pohár

Do finále se probojovalo Paro a Phuenccholing. Zatímco Paro v semifinále jednoznačně přešlo přes Bjakar, když vyhrálo oba zápasy, Phuenccholing musel dohánět ze hřiště Hatisaru dvougólové manko. A hráči Phuenccholingu v odvetě předvedli, že jim pohárová zápolení vyloženě svědčí. Už v první půli vyrovnali náskok Hatisaru a po změně stran přidal Peshung rozhodující postupový gól.

Finále se hrálo na hřišti loňského vítěze v Bjakaru a přineslo atraktivní fotbal. Paro začalo aktivněji a brzy šlo do vedení, když se prosadil Puklay. Na konci poločasu nejprve využil zmatků před Tsheringem Dorji Gyatsho a zvýšil na 2:0, Phuenccholing ale téměř vzápětí stihl odpovědět po přesné hlavičce Pokhrela. Ve druhé půli se zajímavé akce odehrávaly na obou polovinách, další gól ale přidalo Paro po chytré akci výborně hrajícího Tamanga. I na tento gól velmi brzo hráči Phuenccholingu odpověděli, Choptuling krásnou střelou do horního růžku ještě vývoj zdramatizoval. O chvíli později měl na kopačce vyrovnání Pehsung, jenže v dobré pozici minul. A tak udeřilo na druhé straně. Obrana Phuenccholingu opět neuhlídala štírka Tamanga, který se prokličkoval až před Tsheringa a chytrým lobem přes padajícího brankáře rozhodl o zisku trofeje pro Paro. To tak získalo double a do příštího ročníku Poháru FIFAC půjde v roli jednoho z favoritů.

Paro Druks - FC Phuenccholing 4:2 (2:1)

11. Puklay 1:0, 39. Dorji Gyatsho 2:0, 41. Pokhrel 2:1, 63. Tamang 3:1, 66. Choptuling 3:2, 72. Tamang 4:2.