Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2022 - 2023

Pohár zůstal v Sikkimu

publikováno 05.06.2023 (aktualizováno 24.03.2024)

Po Geyzingu Glaciers je dalším vítězem Poháru sikkimský FC Gangtok. Rozhodlo o tom čtvrteční finále v sanmarinském Serravalle, kde se střetl FC Gangtok s FC Phuenccholing. Dramatický zápas s pořádnou zápletkou skončil těsným vítězstvím sikkimského klubu.

90. Lamling (Guma) 4:3

Rozzhodčí Rasmussen (Špicberky)  /1/, 898 diváků. Hráno 1. 6. v Serravalle.

FCG: Chumil - Lingtsum, Majubhar (89. Lamling), Luzuluk, Bashunthapi - Prakottri (70. Bharati), Guma, Kwa Sar (80. Talgit) - Di Wan, Champal, Gunkh

FCP: Tshering - Lalpiliantok, Shil-Hawi (89. Sharbul), Kishwar (46. Zidang), Thagore - Dorjee, Ranival (46. Naltchema), Choptuling - Pokhrel, Peshung, Wangyak

Na stadionu FC Serravalle, který je v těsné nlízkosti většího Estadio Olimpico, se odehrálo jedno z nejdramatičtějších utkání ve finále Poháru. Za letního podvečera před devíti stovkami diváků začali lépe hráči ze Sikkimu. Už ve druhé minutě získali roh, po němž hlavičkoval Di Wan, ale Tshering si s obloučkem pod břevno poradil. V sedmé minutě však už udeřilo. Míč získal Gunkh, obešel Shil-Hawiho a umístěnou střelou poslal svůj tým do vedení. Nadále byli Sikkimové aktivnější a zaměstnávali obranu soupeře centry, které obrana odvracela jen s obtížemi. Zejména aktivní Prakottri i Kwa Sar zásobovali útok nebezpečnými průnikovými přihrávkami a Tshering měl dost práce nejen se střelami Di Wana i Gunkha, ale i centrovanými míči. Převahu Sikkimských dovršily další dva góly v síti Tsheringa. O oba se postaral Di Wan, poprvé pronikl po nepřesném odkopu Kishwara, podruhé zužitkoval přesný centr Prakottriho. Vedení pak mohl ještě navýšit  Prakottri, ale jeho přetažený centr skončil na břevně.

Do druhého poločasu Bhútánci vystřídali a hra se pomalu začala vyrovnávat. Gangtok ale i nadále kontroloval hru a zdálo se, že o vítězi je pomalu rozhodnuto. Ale přišla 70. minuta, Choptuling vyslal do úniku Peshunga a ten snížil na 3:1. Gól vlil Bhútáncům nové síly a najednou se začalo hrát před brankou Sikkimů. V 78. minutě Peshung vypíchl míč Lazulukovi a krátké sólo zakončil přesnou střelou, na kterou Chumil nedosáhl. A netrvalo ani dvě minuty a bylo vyrovnáno. Postaral se o to Wangyak, který vystihl nepřesnou přihrávku Kwa Sara asi na Bashunthapiho a rozjásal několik desítek příznivců z Bhútánu. Zápas pomalu spěl k prodloužení. Ale v 89. minutě se v souboji srazili hlavami Majubhar a Shil-Hawi, kteří museli vystřídat. Na hřiště přišel Lamling a Sharbul. Lamling se nečekaně vysunul na hrot a když se začalo hrát, dlouhý nákop Gumy poslal hlavou do sítě nešťastného Tsheringa. Nastavovalo se ještě pár minut, ale vedení už hráči Gangtoku nepustili a tak pohár pro vítěze putuje opět do Sikkimu.

Byl to velmi dobrý zápas, ve kterém hrál prim v prvním, poločase FC Gangtok, ve druhém Phuenccholing, ale v samotném závěru se přiklonilo štěstí na stranu FC Gangtok. Jeho nejlepšími hráči byli Di Wan, Champal i do svého vystřídání Prakottri. U Bhútánců to byl zejména Peshung, Wangyak i Shil-Hawi. Rozhodčí Rasmussen zvládl vypjatý zápas dobře, pár menších chyb nemělo na průběh zápasu vliv.