Sikkimská liga 10.kolo

publikováno 16.05.2023

Závěrečné kolo 44. ročníku Sikkimské ligy už nemohlo nic změnit na vítězi soutěže i účastníkovi baráže, přesto byly k vidění zajímavé zápasy.
V souboji o 4.místo hostilo Dikchu na své umělce Sherpu, která na 3. místě měla jen dva body náskok na svého soupeře, a tak se čekal vyrovnaný zápas. Oba týmy do zápasu daly hodně úsilí a bylo se na co dívat, i když branka dlouho ne a ne padnout. Více příležitostí měli domácí, ale Sherpu podržel výborně chytající Keshar, který zneškodnil několik dobrých šancí hráčů Athletics. O výsledku nakonec rozhodl jediný gól, který vstřelil Pratipoor, jenž poprvé v sezóně nastoupil v základu. V závěru mohl srovnat střídající Chorba, jeho oblouček za už překonaným Kesharem vykopl akrobaticky nůžkami Martam, který tak  pomohl svému brankáři k prvnímu čistému kontu.
Šlágr posledního kola se hrál na stadiónu Phuncchoga Namgyala v Gangtoku, kde Icemans přivítali Geyzing. A domácí podali asi nejlepší výkon v celé sezóně. Už v 6. minutě se připomněl svým bývalým spoluhráčům Sandip Landip, který chytrou střelou o tyč překonal Yebala. Icemans pokračovali ve vysokém tempu skoro půl hodiny a hosté mohli být rádi, že v Yebalově síti skončila už jen jedna střela. Autorem druhého gólu byl čerstvě devatenáctiletý Rennedy Payung. V závěru poločasu ale domácí polevili a zkušený tým Geyzingu dokázal během pěti minut srovnat skóre. Druhá půle už zcela patřila Icemans. Hned v úvodu se trefil nejlepší hráč na hřišti Chichwandrndra, v poslední čtvrthodině pak dvakrát během pěti minut překonal Yebala nečekaný střelec Palyor - obránce, který  nastoupil na stoperu místo vykartovaného Dorjiho. Geyzing tak v posledním zápase ztratil ligovou neporazitelnost a potvrdil, že forma po zisku titulu poletuje někde mezi himálájskými vršky. Snad ji Glaciers naleznou v závěrečných zápasech Sikkimského poháru, kde v semifinále narazí na druholigový Singtam.
FC Gangtok hostil poslední Mangan a domácí obhájci titulu chtěli potvrdit druhé místo v tabulce. Jenže Mangan byl v první půli jasně lepší a soupeře nečekaně snadno přehrával. Domácí neprobudila ani rychlá branka v síti Chumila, kterou vstřelil Mizoram. Chumil několikrát skvělými zákroky prokázal,že v závěru soutěže chytá ve výborné formě. Kdyby Mangan vedl o tři, čtyři góly, nikdo by se nemohl divit. Na konci poločasu byl ale Chumil krátký na nečekanou malou domů bránícího útočníka Sicheye, který své hlavičce dal příliš razance a míč zapadl pod břevno. Loňský král střelců Sichey tak jen potvrdil, že letošní sezóna je pro něj hodně nevydařená. Po dvou brankách, které vstřelil ve 3. kole, už žádná další nepřišla. Po přestávce domácí se dvěma změnami v sestavě a důrazném proslovu trenéra Mantarakkihuaraoiho v kabině přece jen zabrali a vytvořili si převahu. Gólů se dočkali až v závěru. Nejprve se pojedenácté v sezóně prosadil Di Wan a krátce před koncem i střídající Champal. Na víc než remízu ale domácí neměli a v konečné tabulce klesli na 3.místo. Po nečekaném vyřazení Singtamem ve čtvrtfinále domácího poháru tak FC Gangtok zůstala poslední naděje na účast v příštím ročníku Poháru FIFAC, a to v podobě vítězství v letošním finále Poháru FIFAC.

Dikchu Athletics - Sherpa Club Gangtok  0:1 (0:0)

77. Pratipoor (Yak). Rozhodčí Khumlang /0/, 742 diváků.

Gangtok Icemans - Geyzing Glaciers 5:2 (2:2)

6. Sandip Landip 1:0, 26.Payung 2:0, 38.Birandra (Jaeel) 2:1, 43. Pupook (Sumatra) 2:2, 51. Chuchwandrndra 3:2, 74. Palyor (S. Landip) 4:2, 78. Palyor 5:2. Rozhodčí Yadav /2/, ŽK Loyobuani, Ayuravadi, S. Landip (ICE), 1879 diváků.

FC Gangtok - Real Mangan  2:2 (0:2) /+1/

9. Mizoram (P. Nyagmo) 0:1, 45. Sichey (vlastní) 0:2, 76. Di Wan (Gunkh) 1:2, 88. Champal 2:2. Rozhodčí Lingyam /O/, 1417 diváků.

Asistence:

5 - Nyinchol (GEY), S. Landip (ICE),  4 - Pupook (GEY)

Sikkimské bodování:

13 - Di Wan

9 - Nyinchol, S. Landip, 8 - Pupook, 7 - Longrisha

Nejlepší hráči:

Tradičně se vyhlašuje nejlepších jedenáct hráčů podle výsledků individuálního bodování. Letos má největší zastoupení podle očekávání Geyzing, celkem šest hráčů. Do desítky se vešli oba Barmánci v dresu FC Gangtok, ty ze stejného klubu doplňuje obránce Majubhar. Z Icemans figuruje v jedenáctce pouze mladý Chuchwandrndra, snad největší překvapení sezóny.

10. - 11. Yebal a Lingey (oba GEY) 6,4.

Direktoriát ligy také vyhlásil jedenáctku složenou podle zařazení hráčů do sestav kola:

Yebal - Proskhanaskarukonghiri, Majubhar, Martam, Nyinchol - Chuchwandrndra, Dingey, Kwa Sar, Yak (SHE) - Di Wan, S. Landip.

Po reprezentační přestávce přijde na řadu semifinále domácího poháru:

Sherpa Club Gangtok - Gangtok Icemans
Geyzing Glaciers - Singtam Wilds /+2/ a /+1/

Mangan bude v baráži obhajovat ligovou příslušnost ve dvojzápase proti vítězi 2. ligy Pemayangtse Red Monks. Začíná se 25. 5. v Manganu a očekává se vyrovnaný souboj. Vzhledem k bodovému rozdílu obou týmů, který je větší než 12 totiž Mangan nebude mít v domácím prostředí výhodu hendikepu +1.

2. liga

Už jistý vítěz Pemayangtse hrál v Singtamu a brzy dvakrát inkasoval. Naštěstí pro Rudé mnichy hned po minutě vstřelil kontaktní gól Sunuwar. Ve druhé půli Pemayangtse soupeře přehrávalo a krátce před koncem zaslouženě vyrovnalo, když se prosadil nejlepší střelec týmu Shkrshma. Singtam tak končí až na 4. místě, jaro největšímu aspirantu na baráž vůbec nevyšlo, pouhých pět bodů nestačilo. Také Lachen už několik sezón nenaplňuje ambice, výhra v posledním kole nad beznadějně posledními Black Hats na posun z 5. místa nemohla stačit. Ještě větší rozčarování z jarní části ligy panuje v Namchi. Tým, který po podzimu ligu vedl, na jaře získal jen tři body. V posledním kole vše vyvrcholilo domácí porážkou s Himalayou, která se tak dostala před svého soupeře na lichotivé 2. místo. V tradičním klubu, který má v galerii svých úspěchů dokonce vítězství v Poháru FIFAC, mohou být spokojeni také s trofejí za nejlepšího střelce. Tu si vystřílel se šesti góly hráč s moravskými kořeny Deepak Josef Praskal.

Singtam Wilds - Pemayangtse Red Monks 2:2 (2:1)

2. Ringdup 1:0, 9. Ganantok 2:0, 10. Sunuwar 2:1, 83. Shkrshma 2:2

FC Lachen - Black Hats 3:0 (1:0)

9. Kagyupa 1:0, 46.Geling 2:0, 66. Nyima Lachenpa 3:0

Namchi Storm - Himalaya Gangtok 0:2 (0:0)

81.Kacheor 0:1, 84.Suttree 0:2

1. Pemayangtse Red Monks 10 7 1 2 21:9 22
2. Himalaya Gangtok 10 5 1 4 19:13 16