Sikkimská liga - 9. kolo: Mangan do baráže

publikováno 02.05.2023

Předposlední kolo zodpovědělo otázku, kdo bude muset hájit ligovou příslušnost v baráži s vítězem 2.ligy. V přímém souboji dvou ohrožených týmů domácí Mangan nezvládl souboj s Dikchu a po porážce 0:4 se může připravovat na barážové dvojutkání. Mangan tentokrát kromě střelecké impotence zklamal i herně a za Dikchu zaostal téměř ve všem. Hosté prokázali dobrou formu z poslední doby a po opatrné dvacetiminutovce se začali prosazovat i střelecky.Do poločasu nastříleli tři góly a bylo rozhodnuto. Po změně stran ještě domácím na cestu do baráže přidal čtvrtý gól střídající Ratan. Hráčem zápasu byl zvolen útočník Arjun Watana, autor dvou gólů,který byl u všeho nebezpečí před Wangdem v brance a nakonec obdržel poprvé v kariéře také ocenění Muž kola.
V Geyzingu se po týdnu utkali domácí Glaciers opět s FC Gangtok. Souboj ani tentokrát nenabídl moc šancí,i když bojovnost hráčům nechyběla. Domácí poslal do vedení svým pátým sezónním gólem Tapai a vedení Glaciers vydrželo téměř do konce. V samotném závěru ale překonal pozorného Yebala nechytatelnou střelou Majubhar, hrající na jaře ve výborné formě, a body se dělily.
I remíza stačila FC Gangtok na udržení 2. místa v tabulce,neboť Icemans nevyužili ztráty soupeře a v derby se Sherpou jen remizovali.Zápas začalnáporem Icemans a už v 5. minutě Mageiang, který dostal ve středu zálohy přednost před zkušeným Ruptsangem, svým prvním ligovým gólem otevřel skóre, když centr Lamyena parádně poslal levačkou z voleje mezi nohama překvapeného Keshara do sítě. Sherpové ale srovnali skóre, když se trefil po přihrávce Namgyala Surmana Chungpok. Rušnou polovinu poločasu pak zakončil Chuchwandrndra, který poslal do sítě perfektně kopnutý rohový kopmladého Mageianga. Pak tempo polevilo a šancí ubylo, nicméně v závěru poločasu nebyla Sherpa daleko od vyrovnání. Longrisha ale svou tutovku spálil, když po dorážce vlastní střely netrefil ze dvou kroků téměř odkrytou branku.Po změně stran Sherpové pokračovali v aktivní hře a dočkali se po hodině hry srovnání skóre po nečekané střele Solopholoka. Icemans nakonec za remízu mohou být rádi, stále tak mají šanci na 2.místo v tabulce, které ale za jistých okolností nezaručuje účast v Poháru FIFAC.

Real Mangan - Dikchu Athletics 0:4 (0:3)

21. Akidolu 0:1, 29. Watana 0:2, 44. Watana 0:3, 72. Ratan (Pandal) 0:4. Rozhodčí Yadav /2/, ŽK Semering, Wangdo, Tinley Subba, Chungwal (všichni MAN), Mangan, Sonam Ground 1613 diváků.

Geyzing Glaciers - FC Gangtok 1:1 (1:0)

27. Tapai (Nyinchol) 1:0, 87. Majubhar 1:1. Rozhodčí Rajangiri /0/, Geyzing,Khanchenjunga Stadium, 989 diváků - vyprodáno.

Sherpa Club Gangtok - Gangtok Icemans 2:2 (1:2)

5. Mageiang (Lamyen) 0:1, 19. Chungpok (N. Surman) 1:1, 23. Chuchwandrndra (Mageiang) 1:2, 62. Solopholok 2:2. Rozhodčí Rangpa /0/, ŽK Dorji (ICE). Gangtok, Sherpa Stadium, 996 diváků.

5 - Tapai (GEY)

4 - Nyinchol, Proskhanaskarukonghiri (GEY), Majubhar (FCG), Lamyen, Chuchwandrndra (ICE), Yak (SHE)

Poslední kolo

V závěrečném kole budou na dálku bojovat Icemans a FC Gangtok o 2. místo. Lepší los má FC, který hostí poslední Mangan, zatímco Icemans čeká Geyzing. Skóre jasně hovoří pro FC Gangtok, Icemans tak zřejmě soustředí své síly na zápasy Sikkimského poháru, kde se v semifinále střetnou se Sherpou.

Dikchu - Sherpa
Icemans - Geyzing
FC Gangtok - Mangan /+1/

2. liga

Dost nečekaně se odvíjí dějství ve 2. lize. Dvě kola před koncem totiž vévodí tabulce tým Pemayangtse Red Monks,který v posledních dvou letech obsadil vždy poslední místo. Zajímavě složený tým z několika zkušených hráčů a mladých šikovných borců na jaře neztratil jediný bod a poradil si i s jedním z adeptů na vítězství v lize, když dokázal zvítězit na stadiónu v Namchi. Namchi ovládlo podzimní část ligy, ale na jaře už dvakrát prohrálo, když hned v 6. kole odjelo ze Singtamu s třígolovou nadílkou. Singtam měl být asi hlavním favoritem na účast v baráži, ale provází jej hodně nevyrovnané výsledky. Po jasném vítězství nad Namchi hned v následujícím kole nečekaně ztratil všechny body na hřišti posledních Black Hats a v následujícím kole přišel o vítězství nad Lachenem v poslední minutě. Singtam tak ztrácí už pět bodů a postup do baráže nemá ve vlastních rukou. V posledním kole sice hostí Pemayangtse, ale pokud Rudí mnichové zdolají v 9.kole letos hodně nevýrazný Lachen, bude rozhodnuto. Pemayangtse se v případě postupu do baráže navíc nabízí hodně zajímavá výhoda - vzhledem k rozdílu bodů získaných Manganem v první lize a Pemayangtse ve 2. lize, který bude s největší pravděpodobností větší, než 12 bodů, by se utkání v Manganu hrálo bez hendikepu.

Výsledky 8.kola:

Singtam Wilds - FC Lachen 2:2 (2:1)

3. Nyima Phandup 1:0, 17. Nyangwang 2:0, 28. Nyima Lachenpa 2:1, 90. Kagyupa 2:2

Namchi Storm - Pemayangtse Red Monks 1:2 (1:1)

20. Chandari (1:0, 34. Shkrshma 1:1, 50. Tshering 1:2

Himalaya Gangtok - Black Hats 2:1 (0:1)

12. Sisel 0:1, 68.Rasoi 1:1, 76. D. J. Praskal 2:1

1. Pemayangtse Red Monks 8 6 0 2 18:7 18
2. Namchi Storm 8 4 2 2 15:9 14
3. Singtam Wilds 8 3 4 1 16:13 13
4. Himalaya Gangtok 8 3 1 4 14:12 10