Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2022 - 2023

Semifinále, první zápasy

publikováno 24.04.2023

Oba úvodní semifinálové zápasy přinesly vyrovnaný fotbal. Platilo to jak v souboji dvou sikkimských týmů, tak i v utkání mezi Phuenccholingem a Flacquem. Mauritijci potvrdili,že se jim letos proti bhútánským týmům daří a jednogólová porážka dává do odvety reálnou naději na účast ve finále.

Na vyprodaném Khanchenjunga Stadiu v Geyzingu se mírně favorizovaní domácí dlouho nedokázali prosadit proti velmi dobře takticky bránícímu soupeři. Navíc FC Gangtok šel brzy do vedení po barmské spolupráci Di Wan - Kwa Sar, což domácí zaskočilo. Jindy silná zbraň Geyzingu záložní řada tentokrát narážela na dobře zformovanou středovou formaci hostů, kteří dobře presovali a kontrovali z rychlých protiútoků. Hráči Geyzingu dlouho nedokázali nic vymyslet, teprve v závěru poločasu několikrát zahrozili, ale Chumila nepřekonali. Krátce po změně stran naopak hosté podruhé udeřili, když Majubhar po centru Gumy přehlavičkoval celou domácí obranu a nedal Yebalovi šanci. Snaha domácích o kontaktní gól nevycházela. Až v závěrečných minutách ,kdy soupeř jen bránil, si Geyzing vytvořil velký tlak, který zužitkoval střídající Kamil Lepcha. Hosté v závěru přišli o obránce Lamlinga, který se během minuty vykartoval, když nejprve dostal žlutou za faul na Mishru a po půlminutě druhou za zahození míče přes tribunu..

V Phuenccholingu se hrálo za úmorného vedra, ale domácím to zpočátku nevadilo. Na soupeře vlétli a velký tlak korunovali dvěma góly během úvodní čtvrthodiny. V tu chvíli se zdálo, že si Flacq odveze pořádnou nakládačku. Jenže domácí se uspokojili a v tempu brzy polevili. Hosté se dostali do hry a Paolo de Roma po nečekaném přízemním autovém vhazování Hu pohotově špičkou kopačky překonal Tsheringa. Domácím vrátil dvougolóvý náskok v závěru poločasu Dorjee, který využil nabídku Ranivala a střelou pod břevno nedal Khardjahovi šanci. Druhá půle patřila překvapivě hráčům Flacqu. Ti byli mnohem aktivnější než domácí, ale vyložených šancí si moc nevytvořili. Domácím ale chyběl klid v rozehrávce, přihrávky končily dost často na kopačkách dobře bránícího soupeře. V závěru se Phuenccholing zaměřil na držení dvougólového vedení, pasivní hra se ale nevyplatila. Šest minut před koncem pronikl z hloubi pole až na hranici šestnáctky obránce Bouvain a přesnou střelou k tyči vstřelil důležitý gól. Odveta na Mauritiu tak bude hodně zajímavá.

Geyzing Glaciers - FC Gangtok 1:2 (0:1)

17. Di Wan (Kwa Sar) 0:1
  57.Majubhar (Guma) 0:2
88. KamilLepcha (Mishra) 1:2
  89. Lamling ŽK
  89. Bashunthapi ŽK
  89. Lamling ČK

Rozhodčí Shiwasram (ANM) /2/, Hráno 20. 4. v Geyzingu, 989 diváků - vyprodáno

Geyzing: Yebal - Proskhanaskarukonghiri (65.Birandra), Lingey, Lepkolakhyat, Nyinchol - M. Landip, Dingey, Sumatra - Pupook (70. K. Lepcha), Mishra, Fisher (83.Jaeel)

FC Gangtok: Chumil - Lamling, Majubhar, Lazuluk, Lingtsum - Prakottri, Guma (77.Gunkh), Kwa Sar - Di Wan (87. Bashunthapi), Champal (81. Sichey), Bharati

FC Phuenccholing - FC Union Flacq  3:2 (3:1) /+1/

9. Zidang (Wangyak) 1:0
14. Shil-hawi (Pokhrel) 2:0
  29. Paolo de Roma (Hu) 2:1
41. Dorjee (Ranival) 3:1
  84. Bouvain 3:2
84. Thagore ŽK

Rozhodčí Kanoor (MDI) /0/. Hráno 21. 4.v Phuenccholingu, 1642 diváků.

Phuenccholing: Tshering - Lalpiliantok, Shil-hawi, Zidang, Thagore - Dorjee, Ranival (80. Naltchema), Choptuling (66.Shankar) - Pokhrel (73. Peshung), Jimtsho, Wangyak

Flacq: Khardjah - Mouzaias (46. Fedri), Bouvain, Dembeleh, Paulemans - Lessox, Rebet, Chadri (82. Maffiyan) - Paolo de Roma, Decunengu (71. Mbobo), Hu