Sikkimská liga po 8. kole - Geyzing slaví titul

publikováno 18.04.2023

Dvě kola před koncem soutěže je jasné, že titul mistra poputuje do Geyzingu. Napovědělo tomu už 7.kolo, ve kterém Geyzing pokračoval ve skvostné jarní formě a po šestibrankovém přídělu Faetanu v Poháru FIFAC deklasoval stejným výsledkem v domácí soutěži předposlední Dikchu. Větší pozornost ale poutalo derby mezi druhými Icemans a třetím FC Gangtok. Icemans v případě výhry stále mohli držet teoretickou naději na zisk titulu, ale souboj tradičních soupeřů ovládl úřadující mistr FC Gangtok, který po nejlepším výkonu jara zvítězil vysoko 4:0. Velkou zásluhu na vysokém vítězství měl nejlepší střelec soutěže Di Wan, který zaznamenal svůj druhý hattrick v sezóně a s deseti góly kráčí suverénně za korunou krále střelců. FC se tak bodově dotáhl na Icemans, ale oba týmy tak na Geyzing tři kola před koncem ztrácely už osm bodů. V důležitém záchranářském souboji hostila Sherpa Mangan a v bojovném střetnutí dokázala po změně stran otočit výsledek a zvýšit tak náskok na svého soupeře už na pět bodů. Mangan tak stále i přes bojovné výkony zůstává poslední a bez vítězství.

8. kolo, které se hrálo po reprezentační přestávce, přineslo pohromu favoritů. Icemans zajížděli do Dikchu, kde chtěli odčinit porážku z minulého kola od FC Gangtok, ale zápas jim nevyšel. Po vyrovnaném prvním poločase měli po změně stran překvapivě více ze hry domácí, kteří svou převahu vyjádřili třemi góly a učinili důležitý krok k záchraně. Tu už má jistou Sherpa, která v derby s FC Gangtok opět dokázala otočit výsledek. V první půli se taktizovalo na obou stranách a gól diváci neviděli. Teprve po změně stran se začalo hrát odvážněji. Hostující FC Gangtok poslal do vedení Gunkh, ale brzy srovnal Longrisha. V závěru předvedli větší vůli po vítězství Sherpové a dvě minuty před koncem Longrisha pohotovou střelou zajistil domácím vítězství a klid do závěrečných dvou kol. V dresu FC se tentokrát neprosadil Di Wan, který v součtu s kvalifikačním utkáním Barmy na Moravě podruhé neskóroval. Porážka Icemans i FC Gangtok znamenala, že Geyzing mohl slavit titul ještě před svým utkáním v Manganu, které se hrálo o den později. Čerstvý mistr v něm nechal některé opory na lavičce a i tak se dlouho zdálo,že série sedmi vítězství bude pokračovat. Geyzing v první půli totiž pokračoval v suverénní hře z posledních utkání a vedl po brankách Pupooka a Mishry 2:0. Krátce po změně stran přidal z přímého kopu Nyinchol třetí gól a o vítězství Geyzingu asi nikdo nepochyboval. Hosté ale polevili v nasazení a domácí snížili. To už bylo vidět, že někteří hráči Geyzingu mají za sebou první část oslav titulu a citelně jim ubývaly síly.Závěr utkání tak patřil nečekaně Manganu. V 78.minutě se po samostatné akci prosadil až ke gólové střele Semering a v poslední minutě srovnal Pinchol. Pro Mangan cenný bod, neboť ztráta na Dikchu je jen tříbodová a v příštím kole oba soupeře čeká vzájemný zápas.

7. kolo:

Geyzing Glaciers - Dikchu Athletics  6:0 (4:0) /+1/

3. Fisher (Mishra) 1:0, 27. Pupook (Dingey) 2:0, 28. Lepkolakhyat (Lingey) 3:0, 42. Proskhanaskarukonghiri 4:0, 63. Sumatra 5:0, 86.  Kamil Lepcha (Nyinchol) 6:0. Rozhodčí Khumlang /0/, 970 diváků.

Sherpa Club Gangtok - Real Mangan 3:2 (1:2)

10. Penam (Tinley Subba) 0:1, 40. Semering (Tinley Subba) 0:2, 44. Yak (Langlang) 1:2, 69. Ugyen Subba (Longrisha) 2:2, 74. Karma Surman (Jigme Lhendup) 3:2. Rozhodčí Rangpa /1, ŽK Miresh (MAN), 674 diváků.

Gangtok Icemans - FC Gangtok 0:4 (0:1)

20. Di Wan (Kwa Sar) 0:1, 61. Di Wan (Kwa Sar) 0:2, 79.Di Wan 0:3, 88. Gunkh 0:4. Rozhodčí Lingyam /1/, 2023 diváků.

8. kolo:

Dikchu Athletics - Gangtok Icemans 4:1 (1:1)

14. Watana (Pandal) 1:0, 27. Lamyen (Sandip Landip) 1:1, 50. Pandal (Limbo) 2:1, 59. Lattey (Akidolu) 3:1, 69.Kalimapattane (Gakarisu) 4:1. Rozhodčí Lingyam /0/, ŽK Phuncchog - Unthapi, 649 diváků.

FC Gangtok - Sherpa Club Gangtok 1:2 (0:0)

64. Gunkh 1:0, 72. Longrisha (U. Subba) 1:1, 88. Longrisha 1:2. Rozhodčí Khumlang /3/, ŽK Sichey, Talgit (FCG), 1488 diváků.

Real Mangan - Gangtok Icemans 3:3 (0:2) /-1/

8. Pupook (Nyinchol) 0:1, 19.  Mishra (Pupook) 0:2, 49. Nyinchol (př.kop) 0:3, 57.Chungwal (Tsangel) 1:3, 78. Semering 2:3, 90. Pinchol (Suresh Mandardanjan) 3:3. Rozhodčí Rajangiri /1/, ŽK Adigaman Kali (MAN), 1676 diváků.

6 - Longrisha (SHE)

4 - Proskhanaskarukonghiri, Nyinchol, Tapai (GEY), Lamyen (ICE), Yak (SHE)

V příštím kole se utkají sousedé v tabulce, pikantní je, že oba vedoucí týmy čeká zároveň dvojzápas v semifinále Poháru FIFAC.