Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2022 - 2023

Odvety čtvrtfinále

publikováno 29.03.2023

Všechny zápasy se hrály ve Východní zóně a ve třech z nich slavili postup hostující týmy. Hned dvě odvety hostily Andamany, ale ani jeden z domácích týmů se neprosadil. Port Blair Uppers doháněl čtyřgólovou ztrátu z prvního utkání v Phuenccholingu, ale už v 7. minutě inkasoval, když se přesnou hlavičkou prosadil střelecky disponovaný maledivský stoper Shil-hawi. Uppers sice v prvním poločase stačili vyrovnat, ale krátce po změně stran obrana nepokryla mladého útočníka Jimtsha, který prakticky rozhodl. Bhútánci celkem bez problémů utkání dovedli do vítězného konce. S většími ambicemi vstupoval do odvety po vítězství 3:2 na hřišti FC Gangtok další andamanský tým Eleven Shooters. Jenže sikkimský mistr podal mnohem koncentrovanější výkon navíc podpořený dobrou produktivitou a už po dvaceti minutách vedl 2:0. Domácí se nedokázali prosadit proti běhavému soupeři,ztráceli míče a spíš se bránili, než že by pomýšleli na ofenzivu. Před koncem poločasu navíc Upraknashwatnam nedosáhl na přesnou střelu Di Wana. Krátce po změně stran se prosadil i Prakottri a bylo rozhodnuto. Hosté zvolnili a umožnili Shooters častěji se potkávat s míčem. Domácí ale stačili jen korigovat skóre Arunem Utnekoosym.
Velké překvapení se zrodilo v Bjakaru, kde domácí Rangers nestačili na mauritijský Flacq. Rangers doháněli jednogólovou ztrátu a v první půli byli jednoznačně lepší. Z velkého tlaku se ale urodil jen jeden gól, spousta dalších šancí zůstala nevyužita i zásluhou výborně chytajícího Khardjaha .Po změně stran tempo domácích pozvolna klesalo a iniciativy se chopil soupeř. Najednou se mnohem častěji hrálo před brankou Sundeepa a 20 minut před koncem vyrovnal po pěkné akci Paolo de Roma. Domácí najednou začali zmatkovat, ztráceli míče, dělali chyby a po chvilce inkasovali podruhé, když nedorozumění obrany využil zcela volný Lessox. A aby toho nebylo málo - v 78. minutě napřáhl z velké dálky Dembeleh a Sundeep se musel červenat. Flacq tak vyřadil už druhý bhútánský tým a hráči se těší, že je los pošle do Phuenccholingu.
Nejmenší problémy s postupem měl podle předppokladů Geyzing. Obhájce trofeje deklasoval sanmarinské Faetano 6:0 ,i když nastoupil v silně kombinované sestavě. První poločas bylo vidět,že náhradníci nejsou tolik sehraní a soupeř i po rychle inkasovaném gólu fyzicky stačil a občas se dostal i do zajímavé příležitosti. Po změně stran ale už Geyzing kraloval a diváky uspokojil pěti góly.

Port Blair Uppers - FC Phuenccholing 1:2 (1:1)

6. Shil-hawi (Lalpiliantok) 0:1
7. Digo-digo ŽK
32. Netutakkaam 1:1
  49. Jimtsho 1:2

Rozhodčí U Wai Su (BIR) /2/, 1012 diváků. Hráno 23. 3. v Port Blair. První zápas 1:5,postupuje FC Phuenccholing

Uppers: Ma Wan Lop - Kiwadulu, Mupopo, Digo-digo (46. Kebele), Tirukupakarnasi - Ayuwar (46.Kabaddi), Ma Kchwei, Trawindraswamy - Na Pij (81. P. Kali), Netutakkaam, Kochichundry

Phuenccholing: Tshering - Lalpiliantok, Shil-hawi, Zidang, Thagore - Dorjee, Ranival (64. Naltchema), Choptuling - Pokhrel (86. Bhulia), Jimtsho, Wangyak (74. Shankar)

74. Arun Utnekoosy 1:4

Rozhodčí Poserdon (GUM) /2/, 1796 diváků.  Hráno 23. 3. v Port Blair. První zápas 3:2,postupuje FC Gangtok.

Shooters: Upraknashwatnam - Rajamanani, Shahasrabuddhe, Uchchiprasane, Remaly (77. Shranasashwan) - Chauhapattandhya, Blil (60. Bhirimandraswamy), Jigme - Rumbat (46. Jalala), Arun Utnekoosy, Shahanakokooty

FC Gangtok: Namichi - Lamling, Majubhar, Lazuluk, Lingtsum - Prakottri (87. Prashutra), Guma, Kwa Sar - Di Wan (71. Arunavarun), Champal, Bharati (71. Talgit)

Bjakar Rangers - FC Union Flacq 1:3 (1:0) /+1/

18. Singey (Saikuri -př. kop) 1:0
  70. Paolo de Roma (Mbobo) 1:1
70. Saikuri ŽK
  74. Lessox (Hu) 1:2
  78. Dembeleh 1:3

Rozhodčí Kirimiri (KIR) /1/, 967 diváků. Hráno 24. 3. v Bjakaru. První zápas 1:2, postupuje FC Union Flacq.

Bjakar: Sundeep - Yamalee, Marantha (84. Praldzong), Wadzong, Lhomccho - Rajavanji (74. Gongdzup), Motomoto, Saikuri - Singey, Longdrup (74. Dikpo), Sunar

Flacq: Khardjah - Mouzaias, Bouvain, Dembeleh (86. Fedri), Paulemans - Lessox (78. Mani), Rebet, Chadri - P. de Roma, Mbobo, Hu (82. Davids)

79. Kamil Lepcha (Answari) 6:0

Rozhodčí Al Kaloul (MDI) /1/, 969 diváků. Hráno 25. 3. v Geyzingu. První zápas 4:0, postupuje Geyzing Glaciers.

Geyzing: Ganchheng - Proskhanaskarukonghiri, Lingey, Pratende (79. M. Landip), Birandra - Answari, Dingey, Jaeel - Pupook (71. K. Lepcha), Chakragurung, Sumatra (71. Fisher)

Faetano: Vini - Boticelli, Bari, Colonna, di Selva - Milanesi, Babulca, Totti (54. Simonelli) - Volcano, Deli (84. Prasi), Dom. Balda (72. Paderta)