Sikkimská liga 6. kolo

publikováno 25.03.2023

Druhá polovina soutěže začala vítězstvími favoritů. Úřadující mistr FC Gangtok si po domácí porážce s Eleven Shooters v Poháru FIFAC spravil chuť, když dokázal po velmi dobrém výkonu zvítězit na umělce v Dikchu nad místními Athletics. Domácí stačili soupeři jen polovinu první půle, pak už dominovali hosté. Zasloužené vedení zařídil Majubhar po akci Di Wana.  Po změně stran sice vyrovnal Ghosh, ale FC si vzal brzy vedení zpět, když se po další akci výborně hrajícího Di Wana prosadil Prakottri. Třetí gól pak přidal sám Di Wan a připsal si už sedmý gól v letošním ročníku. Domácí se už na nic nezmohli, naopak ještě v závěru inkasovali po střele Lazuluka.
Icemans hráli v Manganu, který na posledním místě zatím čeká na vítězství. A Mangan začal dobře, už v 7. minutě překonal Biramiho Tsangel. Icemans se dlouho proti dobré domácí defenzívě nemohli prosadit, teprve po půlhodině hry po sérii rohových kopů vyrovnal chytrou střelou Chuchwandrndra. Po změně stran už měli Icemans navrch. Lépe kombinovali a obrana Manganu měla spoustu práce. V brance ale čaroval Prachupati a dlouho držel vyrovnaný stav. Až v 62. minutě nedosáhl na přesnou střelu Unthapiho a o chvíli později se prosadil také střídající veterán Šára, který hru Icemans rozhýbal a sám se dostal i do několika šancí. Mangan tak nadále  okupuje poslední příčku s pouhými dvěma body, ale ne 4. místo Sherpy ztrácí jen dva body, o sestupu do baráže tak zdaleka není rozhodnuto.
Vedoucí Geyzing ani pošesté neztratil body a je k zisku titulu nejblíže. Tentokrát Glaciers rozstříleli Sherpu, i když výkon zejména v defenzívě nebyl zdaleka tak dobrý, jako v podzimní části ligy, kdy Yebal dostal pouhé čtyři góly. Yebal sice třirát inkasoval, ale díky výborné ofenzivě Geyzing nakonec nasázel Bhumelovi do sítě sedm gólů a upevnil si vedení.
V příštím kole hraje Geyzing opět doma, kde přivítá předposlední Dikchu, šlágrem kola ale bude derby mezi Icemas a FC Gangtok.

Dikchu Athletics - FC Gangtok  1:4 (0:1)

34. Majubhar (Di Wan) 0:1, 57. Ghosh (Limbo) 1:1, 64. Prakottri (Di Wan) 1:2, 70. Di Wan 1:3, 87. Lazuluk 1:4. Rozhodčí Yadav /0/, 896 diváků.

Real Mangan - Gangtok Icemans 1:3 1:1)

7. Tsangel (Kalafas) 1:0, 30.Chuchwandrndra (Basmathi) 1:1, 62. Untahpi 1:2, 70.  Šára (Dorji) 1:3. Rozhodčí Rajangiri /1/, 1576 diváků.

Geyzing Glaciers - Sherpa Club Gangtok 7:3 (3:1) /+1/

5.  Martam (Lhendup) 0:1, 24.Mishra (Proskhanaskarukonghiri) 1:1, 28. Nyinchol (Mishra) 2:1, 43. Tapai (Nyinchol) 3:1,  59. Longrisha 3:2, 66. Pupook 4:2, 74. Lingey (Pupook) 5:2, 77. Sumatra (Nyinchol) 6:2, 84. Nyinchol (Dingey) 7:2, 89. Fisher -vlastní gól 7:3. Rozhodčí Rangpa /2/, ž. k. Sumatra, Jaeel (GEY), 926 diváků.

1. Geyzing Glaciers 6 6 0 0 22:7 18
2. Gangtok Icemans 6 4 1 1 18:13 13
3. FC Gangtok 6 3 1 2 21:13 10
4. Sherpa Club Gangtok 6 1 1 4 12:19 4
5. Dikchu Athletics 6 0 3 3 10:16 3
6. Real Mangan 6 0 2 4 6:21 2