Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2022 - 2023

Odvety 2. kola

publikováno 03.11.2022 (aktualizováno 27.02.2023)

Ve Východní zóně se hrálo pět zápasů a všechny vyhrály domácí týmy. Jen čtyři z nich ale slaví postup, smutní odcházeli ze stadiónu fanoušci Para, zvlášť když si domácí Druks nechali postup proklouznout mezi prsty v posledních dvaceti minutách. Paro dohánělo třígolovou ztrátu ze hřiště mauritijského Flacqu a po prvním poločase, který vyhrálo po velmi dobrém výkonu 3:0, se zdálo,že o postup Bhútánci nepřijdou. Když pak v 50.minutě přidal Rimbochhe čtvrtý gól, domácí fanoušci už začali slavit. Jenže pak Druks nepochopitelně polevili, Mauritijci Rebetem snížili a v 80. minutě dokonce Mani přidal druhý a jak se ukázalo postupový gól. Závěrečná snaha Druks byla marná, čtvrtfinále si překvapivě zahraje Flacq. Druhý bhútánský zástupce Bjakar si vedl podstatně lépe a sanmarinské  Acquavivě nadělil deset gólů. Celkové skóre 18:4 je zřejmě rekordem. Nutno říct, že soupeř svou odevzdaností zejména ve druhém poločase bhútánskému mistru cestu za rekordním skóre hodně usnadnil. Z dvojice sikkimských týmů hrajících na domácím hřišti měl snadnější cestu za postupem FC Gangtok, který Batungu Mbuluzanu zdolal celkem bez potíží 4:1, utkání ale příliš pohledného fotbalu nenabídlo. Mnohem více práce s postupem měl obhájce trofeje Gezing Glaciers. Moravské Vernířovice se favorita nezalekly, jistě jim sebevědomí zvedl závěr domácího zápasu, kdy otočily z 0:3 na 4:3. V odvetě na umělém trávníku byly zpočátku Vernířovice aktivnější a v první půli i překvapivě mnohem nebezpečnější. Zejména mladý Kukačka svým nebojácným výkonem hodně zaujal domácí skauty, ve dvou slibných šancích ale selhal. Geyzing několikrát podržel Yebal, který na podzim chytá ve skvělé formě. Po změně stran domácím pomohl rychlý vedoucí gól, mužstvo se uklidnilo a konečně začalo předvádět svou kombinační hru, se kterou suverénně bez ztráty bodu vede Sikkimskou ligu. Postup pak zajistil dvacet minut před koncem Dingey, Vernířovice ale za sympatický výkon zaslouží uznání. Sikkim ve čtvrtfinále nebude mít kompletní zastoupení, Sherpa po domácí porážce s Port Blair Uppers nezvládla ani odvetu a se soutěží se loučí. Uppers prodali aktuální dobrou formu z andamanské Superleague,kterou po polovině bez porážky vedou.

V Západní zóně se hrály tři zápasy. Rozhodnuto bylo po prvním zápase v souboji Mohlokulu - Phuenccholing. Po vysoké výhře 7:0 doma zvítězili Bhútánci i v Lesothu v zajímavém zápase 3:2. V dalších dvou zápasech však došlo k překvapení. Mafeteng si sice přivezl ze sanmarinského Faetana porážku 1:3, ale všichni příznivci Mafetengu věřili, že v domácím prostředí ztrátu zlikvidují. Po poločase však Faetano vedlo nečekaně o dvě branky a domácím se už jen podařilo vyrovnat. Sanmarinský klub bude ve čtvrtrfinále outsajdrem, ale samotný postup byl více, než se čekalo. Ještě větší překvapení se zrodilo ve Vikanticích. Zdejší klub si dovezl z Andaman nadějnou výhru 1:0 a když v poločase vedli domácí 2:0, zdálo se být rozhodnuto. Jenže Eleven Shooters se nevzdali. Nátlakovou hrou na hranici rizika dokonale překvapili a během 13 minut nasázeli zkoprnělým domácím čtyři góly. V 80. minutě rozhodl o postupu Andamanců A. Utnekoosy, který deset minut před tím vystřídal populárního Shahanakokootyho.

87. Sunar 10:2

Rozhodčí Al Kaloul (MDI) /0/, 492 diváků. Hráno 27. 10.v Bjakaru. První zápas 8:2, postupuje Bjakar Rangers.

Bjakar: Nyamgdul - Pohtsal, Tinkle,  Wadzong, Lhomccho (75.Dikpo) - Rajamanani, Gongdzup, Saikuri (67. Motomoto) - Singey (67. Praldzong), Longdrup, Sunar

Acquaviva: Andrei -Sapi, Volf, Donati, Germani - Herceš, Scarra (78. Cascagni), Serrenato (46. Dibbi) - Fillipini (46. Moroni), Malini, Cuf

Geyzing Glaciers - Dřevař Vernířovice 2:0 (0:0) /+1/

54. Sumatra (M. Landip) 1:0
71.Dingey (Pupook) 2:0

Rozhodčí Nangapajiri (ANM), 936 diváků. Hráno 28. 10. v Geyzingu. První zápas 3:4, postupuje Geyzing Glaciers.

Geyzing: Yebal - Proskhanaskarukonghiri, Lingey, Lepkolakhyat, Nyinchol - M. Landip (82. Birandra), Dingey (73. Jaeel), Sumatra - Pupook, Tapai (46. Kamil Lepcha), Fisher

Vernířovice: Lišejník - Rákosník, Petřík, Bacúch, Brouk - Šárovec, Marchand, Vernířovský (66. Orlík) - Kukačka (77. Kwané), Koloc, Hustý (82. Pindík)

82. Moloisane ŽK

Rozhodčí Atatonga (KIR) /2/, 1106 diváků. Hráno 29. 10.v Gangtoku. První zápas 2:1, postupuje FC Gangtok.

FC Gangtok: Namichi - Lamling, Majubhar, Lazuluk, Lingtsum - Prakottri, Guma, Kwa Sar - Di Wan (86. O. Nyagmo), Champal (67.Arunavarun), Bharati (77.Talgit)

Batunga: Waranga - Moloisane, Doberano, Mohloya, Doma - Banalunga (85. Massi), Sinhasa, Bagumwi (66.Siladze) - Hagalashi, Ntobo, Wu-wu (66. Sihawa Atsimani)

81.Tamang ŽK

Rozhodčí Iruran (NAU) /0/, 1599 diváků. Hráno 30. 10. v Paru. První zápas 1:4, postupuje FC Union Flacq.

Paro: D. Yaumuje - Rimbochhe, Badrinath, O. Yaumuje, Goncchog (80. Tsh. Gyatsho) - Nyindrak, Tenzin, Ratnakulay - D. Gyatsho (69. Timbochhe), Omuri (85. Puklay), Tamang

Flacq: Khardjah - Mouzalas (46. Rebet), Bouvain, Dembeleh, Paulemans - Hu, Davids (83. Fedri), Chadri - Paolo de Roma, Mbobo (62. Decunengu), Mani

Port Blair Uppers - Sherpa Club Gangtok 2:0 (1:0)

21. Kochichundri (Na Pij) 1:0
90. Kiwadulu (Mupopo) 2:0

Rozhodčí Varma (BHU) /0/, 1309 diváků. Hráno 30. 10. v Port Blair. První zápas 5:3, postupuje Port Blair Uppers.

Uppers: Ma Wan Lop - Kiwadulu, Mupopo, Digo-digo, Pakarisan - Ayuwar, Ma Kchwei (68. Mohadri), Trawindraswamy - Na Pij, Netutakkaam (87. P. Kali), Kochichundry (74.  Kebele)

Sherpa: Bhumel - Lattam, Aranavantang, Martam, J.Lhendup - K. Surman, Chungpok, Langlang - Longrisha (76. N. Surman), Yak (63. Tshatcho), Sittarne (46.Bazarsangam)

69. Lalpiliantok 2:3

Rozhodčí Tyson (BER) /1/, 797 diváků. Hráno 27. 10. v Mohlokulu. První zápas 0:7, postupuje FC Phuenccholing.

Mohlokulu: Mokhele - Tsabedze, Telle (69. Muputu), Bwluwi, Matuidi (83. Wani) - Tuhatuha (69. Kirimbagali), Hlemse, Serumane - Mishugu, Marabu, Lembanamembu

Phuenccholing: Phunkha - Lalpilliantok, Shil-hawi, Kishwar (69. Zidang), Thagore - Dorjee, Shankar, Choptuling - Pokhrel (86. Peshung), Jimtsho, Wangyak (76. Bhulia)

88. Babla 2:2

Rozhodčí Pandriassa (MRI) /1/, 679 diváků. Hráno 28. 10. v Mafetengu. První zápas 1:3, postupuje Forza Faetano.

Mafeteng: Dotrawi - Baerlund, Mwamamho, Bumba, Tshobolo (46. Dopitchi) - B. Lesesa, Kakanda (80. Kalakanda), Bahla - Moli, Boptoswahu, M. Lesesa (46. Wagumbula)

Faetano: Vili - Boticelli, Babulca (77. Beri), Mphonga, di Selva - Milanessi, Deli, Totti - Volcano, Motani (88. Paderta), Balda (87. Colonna)

Nova Vikantice - Eleven Shooters 2:4 (2:0)

80. A. Utnekoosy (Blil) 2:4

Rozhodčí Galibier (GDE) /1/, 620 diváků. Hráno 29. 10. ve Vikanticích. Praví zápas 1:0, postupuje Eleven Shooters.

Vikantice: Svitávka - Pailie, Hrůza, Kundera, Loužecký (80. Šutr) - Crawley, Vosel (86. Čapoun), Čipmantl - Maršovský, Sláma, Patras (67. Pracháč)

Shooters: Upraknashwatnam - Rajamanani, Shahasrabuddhe (46. Prachundrapathi), Uchchiprasane, Remaly - Chauhapattandhya, Blil, Jigme - Rumbat (86. Jalala), Mali-a-lini, Shahanakokooty (70. A. Utnekoosy)