Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2022 - 2023

První zápasy 2. kola

publikováno 21.10.2022 (aktualizováno 24.10.2022)

Ve 2. kole se ve Východní zóně hrály tři zápasy. Velká pozornost byla věnována zejména loňské semifinálové repríze mezi bhútánským  Phuenccholingem a lesothským Mohlokulu. Utkání mělo dlouho vyrovnaný průběh, domácí ale byli efektivnější a po hodině hry vedli díky střelci Pokhrelovi 2:0. Dvacet minut před koncem přidal Lalpiliantok třetí gól a domácí fanoušci si oddechli. Do té doby dobře hrající Lesoťané pak vzávěru totálně odpadli a v poslední desetiminutovce padal do Mokheleho sítě jeden gól za druhým, takže loňský finalista je prakticky vyřazen. Výborný zápas zejména po taktické stránce odehrály Vikantice na Andamanech,kde si vyšláply na mistra ligy Eleven Shooters. V zajímavém utkání nebylo nouze o šance na obou stranách, nakonec rozhodl jediný gól, který po hodině hry vsítil Kundera. Vikantičtí pak soupeře k ničemu nepustili a vezou na Moravu cenné vítězství. Zklamání zažili v Gangtoku fanoušci Sherpy, která nestačila na andamanský Port Blair Uppers. Utkání pro domácí nezačalo vůbec dobře, v 9. minutě dvěma slepenými góly prohrávali 0:2, nicméně do konce poločasu po dvou gólech Longrishy bylo srovnáno. Na začátku druhé půle mladý obránce Aranavantang poslal Sherpu do vedení, jenže po hrubce obrany Na Pij opět vyrovnal. Domácím se nedařilo, kupili spoustu chyb a v závěru ještě dvakrát zbytečně inkasovali a notně si zkomplikovali cestu za postupem.

V Západní zóně se dařilo nejvíc Bjakaru Rangers, který v sanmarinském městečku Acquaviva od začátku spustil kanonádu. Domácí sice brzy vedli, ale Rangers ještě do poločasu dokázali nastřílet pět branek. Ve druhé půli přidali další tři a prakticky rozhodli o postupu. Velký boj s velkým obratem viděli diváci ve Vernířovicích. Glaciers začali výborně, nepustili domácí prakticky k ničemu a v poločase vedli 2:0. Když  ve druhé půli přidali třetí gól, zdálo se být rozhodnuto. Ale Dřevaři se vzepjali k velkému výkonu. Během 22 minut dokázali nastřílet čtyři góly a vybojovat cenné vítězství. Na 3:3 vyrovnal mladý Kukačka, jehož otce si rovněž pamatujeme jako výborného fotbalistu. Zdá se, že syn velkého plejera jde v jeho šlépějích. Vítězný gól pak vsítil Rákosník, který spolu se Šárovcem řídili velký obrat. FC Gangtok se ve svazijské Mbuluzaně na vítězství dost nadřel, o těsné výhře rozhodl v hektickém závěru až v 88. minutě Champal, který minutu před tím vystřídal Bharatiho. Nedařilo se bhútánskému Paru. Druks nestačili na zodpovědně bráníní Flacq, který dával góly hlavně z brejků. Výhra 4:1 je pro Bhútánce až příliš krutá vzhledem k průběhu zápasu. Jediný zápas mezi dvěma týmy Západní zóny rozhodli pro sebe hráči sanmarinského Faetana, kteří v průměrném zápase zdolali Mafeteng 3:1. Zápasu přihlíželo 606 diváků, což je sanmarinský klubový rekord.

FC Phuenccholing - Mohlokulu FC 7:0 (1:0)  /+1/

33. Pokhrel 1:0
57. Pokhrel 2:0
69. Lalpiliantok 3:0
82. Choptuling 4:0
84. Thagore (Lalpiliantok) 5:0
86.Thagore 9:0
90.Pokhrel 7:0

Rozhodčí Shiwasram (ANM) /1/, 1440 diváků. Hráno 13. 10.v Phuenccholingu.

Phuenccholing: Tshering - Lalpiliantok, Shil-hawi, Zidang (84. Yelpin), Thagore - Dorjee, Ranival, Shankar (70.Choptuling) - Pokhrel, Peshung (78.Sharbul), Wangyak

Mohlokulu: D.Mokhele - Muputu, Telle (71. Tsabedze), Bwluwi, Matuidi -Tuhatuha, Hlemse (57. Kirimbagali), Mofolo - Mishugu, Vozka (81. Serumane), Lembanalembu

Eleven Shooters - Nova Vikantice 0:1 (0:0)