Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2022 - 2023

Odvety 1. kola

publikováno 19.09.2022 (aktualizováno 22.09.2022)

Krize barmského fotbalu se prohlubuje. Po neúspěšném vystoupení reprezentace na nedávném MS dopadlo totálním neúspěchemi účinkování barmských klubů také v Poháru FIFAC. Ani jeden tým totiž nepřešel přes první kolo. V nejlepší pozici z barmského trojlístku před odvetami byla Laputta, která si ze hřiště  mauritijského Flacqu přivezla jednogólový náskok. A naděje domácích fanoušků ještě umocnil už v 10. minutě Lap Tla Wa, který otevřel skóre. Jenže gól spíš pomohl hráčům Flacqu, kteří začali být odvážnější a ještě do poločasu otočili zaslouženě skóre. Druhá půle byla vyrovnaná, ale šancí bylo poskrovnu,a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm měli překvapivě více sil Mauritijci, kteří vstřelil v 96.minutě zásluhou Dembeleha rozhodující gól. Domácí odpovědět nedokázali a s turnajem se loučí. Shwebo hrálo na hřišti andamanského mistra Eleven Shooters a potřebovalo dohnat třígolovou ztrátu, což se ukázalo nad síly barmského týmu. V poměrně slabém zápase šlo v závěru poločase Shwebo do vedení po šťastné teči Al Fasolo-lol-ahmedovy střely U Pshoukem. Ve druhé půli ale po ojedinělé vydařené akci domácích vyrovnal Blil ,a i když ještě Lu Tha poslal Shwebo opět do vedení, domácí si postup s přehledem pohlídali. Barmský mistr Akyab potřeboval stáhnout rovněž třígolovou ztrátu ze hřiště Vernířovic,ale už od začátku bylo jasné, že to půjde jen těžko. Vernířovičtí totiž hráli velmi dobře,aktivně napadali a čekali na chybu soupeře.Ta přišla v 36.minutě,kdy Li Su Dion přišel hloupě o míč a Šárovec otevřel skóre. Krátce po změně stran se prosadili dobře hrající Koloc a bylo rozhodnuto. Ve velkém dusnu došly v závěru Moravanům síly, takže domácí ještě stačili otočit skóre, ale s Pohárem se také loučí. Jediný sikkimský zástupce v 1.kole Sherpa odvetu na hřišti Garacharamy zvládl. Ve vyrovnaném prvním poločase byl velmi důležitý gól Longrishy na 1:2 v posledních vteřinách poločasu. Po změně stran Garacharama bojovala, ale srazil ji třetí gól v síti Serua z kopačky uzdraveného Lattama. Pak už to byl marný boj, navíc domácí kupili chyby, které soupeř trestal dalšími góly.Celkový výsledek 1:6 je pro domácí trochu krutý, ale Sherpové postupují zaslouženě.

V Západní zóně zaujal především dvojí souboj sanmarinského fotbalu se svazijským. V obou zápasech hraných v San Marinu nusely domácí týmy dohánět dvoubrankovou ztrátu - a oběma se to podařilo! FC Acquaviva vedla nad Hlatikulu už 3:0, ale za hosty v závěru snížil Babalunga. V prodloužení branka nepadla a šlo se do penalt. V nich se lépe dařilo domácím, všichni čtyři střelci proměnili, zatímco za hosty Parson trefil tyč a Melelekale netrefil branku vůbec. Faetano nezačalo proti FC Mbabane dobře, poločas prohrálo 0:1 a v té chvíli by na postup domácích nevsadil nikdo. Ale ve druhé půli přišel doslava uragán. Mphonga a Deli otočili během pár minut skore a titíž dva hráčil v závěru přidali každý po gólu. Postupový gól Deliho v 79. minutě vzbudil u hostí vášně, reklamovali faul na Kisungu, ale rozhodčí Galibier naopak udělil žlutou kartu Kisungovi za simulování. Třetí sanmarinský klub Falciano měl jen malou šanci na postup. Musel dohánět ve Vikanticích tříbrankovou ztrátu, což bylo nad síly sympaticky hrajících Sanmarinců. Ti začali velmi dobře, dostali se do dvoubrankového vedení a dokonale zaskočili Vikantické. Až ve druhé půli se zápas vyvíjel podle očekávání a Vikantice otočily až na 4:2. V závěru sice hosté snížili, ale postup zůstal na Moravě. Jiskra Crhov sice dokázala vyhrát na hřišti Batungy Mbuluzana 2:1, ale po domácím výpadku tento výsledek nestačil, do dalších bojů postupuje Batunga. Zajímavý zápas se hrál v Mafetengu. Domácí proti Albionským Black Aces dali mezi 17. a 24. minutou tři branky, ale hosté dokázali vyrovnat na 3:3. Pak však stoper Mwamamho krásnou dalekonosnou ranou poslal domácí do vedení a pojistil domácím postup. Naopak bezbrankovou remízou skončil zápas Makhaola Rivers - Port Blair Uppers. Přesto se diváci nenudili, hrálo se oboustranně útočně, jen koncovka obou stran nebyla účinná, navíc na obou stranách doslova čarovali brankáři - Chinkamba za domácí i Ma Wan Lop za hosty. Uppers si tak zajistili po domácí výhře 3:1 postup. Mauritijský Saint Piérre Sharks po debaklu 3:9 v Paru si zahrál v odvetě jen o čest. Bhútánci byli v průměrném utkání o něco lepší a dokázali zvítězit i v odvetě. Výhra 2:1 sice nebyla tak výrazná, ale o postupu bylo rozhodnuto už v Paru.

Ywei Laputta - FC Union Flacq 1:3 (1:2, 1:2)

96.Win Oo ŽK

Rozhodčí Phungyel (BHU) /0/, 1107 diváků. Hráno 15. 9.v Laputtě. První zápas 4:3, postupuje Flacq.

Laputta: Tham Daung Lu - Win Oo, U Shan, Po Srath, Thram Tie - A Wei Kunj, Lu Shin Shin, O Shwank (46. Kyo Kwa) - Lap Tla Wa (91.Su Dwo Hye), Umchog (71. Sham Shul), Ronaldo

Flacq: Khardjah - Mouzalas, Bouvain, Dembeleh, Paulemans - Mani (114. Davids), Rebet, Chadri - P.de Roma, Mbobo (77. Decunengu), Hu (61. Lessox)

Eleven Shooters - Shwebo Pyas 1:2 (1:1)

36.U Pshouk (Al Fasol-lol-ahmed) 0:1
59. Blil (Rumbat) 1:1
  60.Sho Luen ŽK
  76. Lu Tha (U Pshouk) 1:2

Rozhodčí Malvare (NAU) /0/, 889 diváků. Hráno 15. 9. v Port Blair.První zápas 4:1, postupuje Eleven Shooters.

Shooters: Upraknashwatnam - Rajamanani, Shahasrabuddhe, Kolalamapusiwandra, Remaly - Blil (84.Jalala), Shahanakokooty, Jigme - Arun Utnekoosy (57.Rumbat), Varun Utnekoosy (57. Mali-a-lini), Bhirimandraswamy

Shwebo: Tham Daung - Sho Luen, Su Hyat, Lu Tha, A Su Kwang - Nyam Nyam (81.Mon Hon), U Pshouk, Al Fasol-lol-ahmed - Lhan Pshouk, Pratnesh (63.Tu Ba), Si Hwon Min (63. Lei Ma So)

Akyab Sailors - Dřevař Vernířovice 3:2 (0:1)

90.Šárovec ŽK

Rozhodčí Kanoor (MDI) /2/, 695 diváků.Hráno 16.9. v Akyabu. První zápas 2:5, postupují Vernířovice.

Akyab: Arrasco - Do Le Wa, Li Su Dion (46.Lu Zin Zin), Ma Do Kchan, Ha Shan - Ma Tla, Ma Hnyuj, Ki-teara - Shar Pei (75. Tu Sehn), Lap Top, U Pho Dol (46. Nu Dla)

Vernířovice: Lišejník - Rákosník, Petřík, Bacúch, Brouk - Šárovec, Marchand (62. Horký), Vernířovský (80.Maňásek) - Kwané, Koloc (62. Kukačka), Orlík

Garacharama FC - Sherpa Club Gangtok 1:6 (1:2)

90. Bazarsangam (Pratipoor) 1:6

Rozhodčí U Wai Su (BIR) /1/, 1966 diváků. Hráno 16. 9. v Port Blair. První zápas 3:3, postupuje Sherpa.

Garacharama: Seru - Ovek Nyingtam, Shankaranayam (72. Mangotree), Norgay - Vinjarupattne (77. Chiko-machore), Jejego, Pappampaddam - Tondasheri (46. Uppatlaney), Hullock, Biraneshtra

Sherpa: Bhumel - Lattam, Solopholok, Martam, J. Lhendup - K. Surman (75. U. Subba), Chungpok, Langlang -Longrisha (80. Bazarsangam), Yak, Sittarne (64. Pratipoor)

Makhaola Rivers - Port Blair Uppers 0:0

Rozhodčí Datube (SWZ) /0/, 878 diváků. Hráno 15. 9. v Makhaole. První zápas 1:3, postupuje Port Blair Uppers.

Batunga Mbuluzana - Jiskra Crhov 1:2 (0:1)

19. Bobek (Krasík) 0:1
  64. Pothlame (Bobek) 0:2
87. Ntomo (Bagumwi) 1:2

Rozhodčí Tyson (BER) /0/, 655 diváků. Hráno 15. 9. v Mbuluzaně. První zápas 3:0, postupuje Batunga Mbuluzana.

Mario de Roma 4:2

Rozhodčí Koula (MOR) /1/, 422 diváků. Hráno 15. 9. v Acquavivě. První zápas 0:2, postupuje FC Acquaviva.

St. Piérre Sharks - Paro Druks 1:2 (1:1)

7. Ratnakulay (Timbochhe) 0:1
26. Pappan (Maliha) 1:1
  67. Tenzin (Ratnakulay) 1:2

Rozhodčí Tsabalya (LES) /0/, 450 diváků. Hráno 16. 9. v St. Piérre. První zápas 3:9, postupuje Paro Druks.

77. Mwamamho 4:3

Rozhodčí Collins (ALA) /1/, 998 diváků. Hráno 16. 9. v Mafetengu. První zápas 3:2, postupuje Mafeteng Stars.

85. Kundera ŽK

Rozhodčí Rasmussen (SPI) /0/, 393 diváci. Hráno 17. 9. ve Vikanticích. První zápas 4:1, postupuje Nova Vikantice.

80. Kisunga ŽK

Rozhodčí Galibier (GDE) /0/, 505 diváků. Hráno 17. 9. ve Faetanu. První zápas 2:4, postupuje Forza Faetano.