Úvod » Fotbal » MS 2022 Guam

3. kolo skupiny B - Sikkim i přes porážku druhým semifinalistou.

publikováno 20.06.2022

V odpoledním zápase Maledivy ani ve třetím utkání nezaváhaly a v divoké přestřelce zdolaly Sikkim. Ten tak musel čekat na potvrzení postupu až do večerního zápasu mezi Barmou a Moravou. Barmánci potřebovali zvítězit o sedm gólů, ale nakonec nedali ani jeden a po prohře 0:2 se nečekaně loučí už ve skupině.

72. Pupook (Fisher) 4:5

Rozhodčí Iruran (NAU) /1/, 2476 diváků. Hráno 19. 6. v Aganě.

Sikkim: Yebal 5 - Birandra 5, Solopholok 5, Majubhar 6, Lingtsum 3 (46. Nyinchol 6) - Prakottri 5 (58. Nyagmo 5), Saikuri 6, Ratnakulay 6 - Tshering Lepcha 7 (74. Sichey), S. Landip 6, Sumatra 7

Maledivy: Salimanali 5 - Hasan-shal 6 (80. Al Moulahadhoul), Shil-hawi 7, Vaiaahatahoo 5, Vadha 6 - Duddu-haddu-buk 5, Pele-mali 5 (66. Tuvian), Akidolu 6 - Pupook 7, Al Kush-ne 7 (66. Nashwa), Fisher 6

Sikkim začal velmi dobře - už ve 4. minutě se prodral až před náhradního brankáře Salimanaliho Tshering Lepcha a se štěstím otevřel skóre. Maledivci, kteří nasadili prakticky všechny hráče, kteří v předchozích zápaech zahřívali lavičku, se chvíli hledali, ale po dvaceti minutách převzali iniciativu a byli nebezpeční. I proto, že sikkimská obrana neměla svůj den a před Yebalem dostávali útočníci Pupook s Al Kush-nem až příliš volnosti. V 26. minutě se právě Al Kush-ne dostal osamocený k přihrávce Hasan-shala a snadno vyrovnal. O chvíli později se zrodil druhý gól. Vadha odcentroval, i když byl nešetrně podražen Majubharem, rozhodčí Iruran správně ponechal výhodu a Pupook z hranice penalty překonal Yebala podruhé. Sikkimové znervózněli a už o minutu později viděl žlutou kartu Ratnakulay za další zbytečný faul. Černou čtvrthodinku Sikkimu zakončila přesná střela Shil-hawiho, na kterou Yebal nedosáhl. Naštěstí pro Sikkim hned o dvě minuty později propadla maledivská obrana a přečíslení 4 na 2 využil Tshering Lepcha. Do kabin tak Sikkimové odcházeli s jednogólovým mankem a se záměrem zápas po změně stran otočit. Jenže krátce po začátku druhé půle šly Maledivy opět do dvougólového vedení, když se táhlou střelou prosadil sváteční střelec Akidolu. Yebal tentokrát střelu trochu podcenil. Střelecká divočina ale pokračovala dál, Sikkim brzy dvěma góly krátce po sobě utkání vyrovnal a zdálo se, že utkání ještě otočí. Jenže přišla další chyba, Yebal se nedohodl s bránícím Solopholokem a Pupook po přesném Fisherově centru měl snadnou práci, aby překonal spoluhráče z Geyzingu. V závěru už oba týmy šetřily se silami, Sikkimové se sice snažili vyrovnat, aby získali potřebný bod, ale už to nešlo. Maledivy tak nečekaně ovládly skupinu s oběma finalisty minulého MS a zahrají si semifinále proti domácímu Guamu. Sikkim bude cestovat do Dededa, kde ho v boji o postup do finále čeká himálájský soused Bhútán.

Barma - Morava 0:2 (0:0) /+1/

77. Bobek (Bradlík) 0:1
  82. Hajcman (F. Maršovský) 0:2
87. Di Wan ŽK

Rozhodčí Poserdon (GUM) /1/, 3319 diváků. Hráno 19. 6. v Aganě.

Barma: Tham Daung Lu 6 - Kyauk Lhat 5, U Shan 6, Po Srath 5, Swi Nya 4 - Ma Hnyuj 5, O Shwank 5, Ma Tla 5 (62. Kwa Sar) - Di Wan 5, Lap Top 4 (46. Aung Myint 5), Lan Doh 5 (81. Lu Tlap Lei)

Morava: Svitávka 6 - Rákosník 6, Hajcman 7, Bacúch 6, Kundera 6 - Krasík 7, Horký 6, Šárovec 6 (87. O. Jura) - Koloc 5 (65. Bobek), Vozka 6 (70. F. Maršovský), Bradlík 6

Barmánci ve snaze vstřelit co nejvíce gólů nastoupili se třemi obránci a třemi útočníky, ale už od začátku bylo vidět, že tento systém neklape. Moravané také se změnami v sestavě a s uzdraveným Svitávkou v brance poměrně snadno přečkali úvodní pokus Barmy o nápor a naopak sami se postupně odhodlávali pouštět se do ofenzívy. Mnoho šancí si ale nevytvořili, ale také hráči Barmy díky spoustě chyb nebyli nijak nebezpeční. Spíš si překáželi a někteří moc nevěděli, co hrát. Jaký rozdíl oproti minulým šampiónům! Poločas skončil bez branek a bylo jasné, že Sikkimové se o svůj postup bát nemusí. Ani druhá půle nebyla nějakým uragánem ze strany Barmy. Trenéři se vrátili ke čtyřobráncovému systému, ale hra se o moc nezlepšila. Naopak Moravané byli stále nebezpečnější a po hodině hry se mohli radovat, jenže Bacúchova bomba trefila jen tyč. V 75. minutě si brankář Tham Daung Lu, který je jednovaječným dvojčetem Tham Daunga, poradil se střelou střídajícího Bobka, ale o dvě minuty později už na další střelu Bobka nestačil a Morava šla zaslouženě do vedení. O pět minut později se parádně trefil i nejlepší hráč Moravy Hajcman a bylo rozhodnuto. Barma svoji neúspěšnou cestu za obhajobou zakončila žlutou kartou pro frustrovaného Di Wana, který neudržel nervy a zajel do právě nastoupivšího Jury. Tady mohl rozhodčí Poserdon udělit i červenou. Barma tak končí s jedním bodem poslední, Moravany může těšit alespoň skalp stále úřadujícího mistra světa.