Závěr sezóny na Andamanech

publikováno 08.06.2022

O titulu se rozhodovalo až v posledním kole. Port Blair Uppers měli stejně bodů jako vedoucí Eleven Shooters, ale mnohem horší skóre. Na zisk titulu bylo třeba vyhrát a spoléhat na klopýtnutí Shooters. Uppers v posledním kole přivítali Sentinel, kterému sezóna vůbec nevyšla, a také poslední zápas nebyl výjimkou. Uppers trvalou převahu vyjádřili třemi góly, z nichž dva vstřelil obrozený kanonýr Netutakkaam, a čekalo se na výsledek zápasu Shooters - Rutland. Domácí favorit se dlouho nemohl prosadit, Rutland bránil všemi hráči a odolával více než poločas. Po necelé hodině hry ale obrana už neuhlídala pěknou kombinaci domácích, na jejímž konci byl Ayuwar, který jediným gólem utkání rozhodl a zajistil svému týmu mistrovský titul, celkově třetí.
Na nejvyšší příčku ještě mohlo pomýšlet i Nachuge, jednoznačně nejlepší tým druhé části soutěže. Na hřišti Garacharamy ale dokázali Typhoons jen remizovat, když dělbu bodů zachránil až v poslední minutě střídající Limai. Bod stačil obhájci druhého místa na 3. místo, naděje na účast v Poháru FIFAC ještě žila v Andamanském poháru.

10. kolo:

Port Blair Uppers - Sentinel Jets 3:0 (1:0) /+1/

6. Netutakkaam 1:0, 50. Netutakkaam 2:0, 54. Pakarisan 3:0

Garacharama FC - Nachuge Typhoons 2:2 (1:1)

8. Nyingtam 1:0, 18. Krkbrk 1:1, 81. Tondasheri 2:1, 90. Limai 2:2

Eleven Shooters - Rutland Snakers 1:0 (0:0)

58. Ayuwar 1:0

Konečná tabulka.

1. Eleven Shooters 10 6 2 2 22:15 20
2. Port Blair Uppers 10 6 2 2 22:21 20
3. Nachuge Typhoons 10 4 4 2 24:15 16
4. Garacharama FC 10 2 4 4 16:18 10
5. Sentinel Jets 10 2 2 6 14:20 8
6. Rutland Snakers 10 2 2 6 9:18 8

Střelci:

5 - Nashwa (ELE), Netutakkaam (PBU), Dorong (NAC)

4 - Remaly (ELE), Digo-digo (PBU), Nhgrm, Nakul Manore (NAC), Hullock (GAR)

Pohár

Semifinále se odehrálo už bez prvních dvou týmů ligy, které vypadly hned v prvním kole, a tak favoritem na zisk trofeje se stalo Nachuge, hrající na jaře v dobré formě. Nachuge ale v semifinále nečekaně nestačilo na Rutland, který na domácí půdě vyhrál těsně o gól a v odvetě na hřišti Nachuge vybojoval remízu a tím i nečekaný postup do finále. Druhým finalistou se stala Garacharama, která dvakrát zdolala Sentinel.
Finálový zápas hostilo hřiště v Nachuge a o držiteli trofeje rozhodl jediný gól. Ten vstřelil Biraneshtra už ve 13. minutě, což nakonec Garacharamě stačilo. Rutland opět pohořel střelecky, což ho trápilo celou sezónu a Pohár FIFAC si tak nezahraje. Chybět bude také Nachuge, jemuž 3. místo nakonec nestačilo, jakož i loňský semifinalista Sentinel, který prožil hodně nevydařenou sezónu.

Semifinále:

Rutland Snakers - Nachuge Typhoons 2:1 (0:1)
Nachuge Typhoons - Rutland Snakers 2:2 (2:1) /+1/

Garacharama FC - Sentinel Jets 2:1 (0:0) /+1/
Sentinel Jets - Garacharama FC 2:3 (2:1)

Finále:

Rutland Snakers - Garacharama FC 0:1 (0:1) /-1/

13. Biraneshtra 0:1

Pohár FIFAC si v sezóně 2022/23 zahrají:

Eleven Shooters - mistr ligy

Garacharama FC - vítěz Andamanského poháru