Úvod » Fotbal » ostatní ligy

Sikkimská liga 10. kolo - Dikchu do baráže

publikováno 07.06.2022

Teprve v posledním kole se rozhodlo o účastníkovi baráže. Ohrožení Sherpové zajížděli do Manganu, kde potřebovali získat alespoň bod, nakonec z toho byly hned všechny tři a jistota účasti v nejvyšší soutěži i pro příští sezónu. Sherpa zvládla výborně první půli, ve které i přes absenci vykartovaného Longrishi zásluhou Champala a Ranivala šla do dvougólového vedení. Mangan ale po změně stran přidal a byl lepší. Sherpu ale podržel brankář Keshar, který potřetí za sebou nastoupil v základu a vedl si znamenitě. Sice čtvrt hodiny před koncem inkasoval po hlavičce Mizorama, ale víc gólů nepustil a výrazně pomohl svému týmu k nejen k záchraně, ale i k postupu na 4. místo tabulky, které znamenalo zařazení do výkonnostní skupiny A pro závěr Sikkimského poháru.
Dikchu by pak nepomohlo  ani vítězství nad Icemans. Ve slabém zápase oba týmy předvedly, že je závěr sezóny nezastihl v dobré pohodě. Dlouho se nic zajímavého nedělo, oba brankáři moc situací řešit nemuseli. Teprve v závěru se trefil z přímého kopu domácí střelec Lattey, ale Icemans zareagovali gólem Dorjiho a nakonec se oba týmy rozešly smírně.
Utkání kola se hrálo v Geyzingu. Domácí Glaciers povzbuzeni čerstvým ziskem Poháru FIFAC hostili vedoucí FC Gangtok, který usiloval o dokončení sezóny bez porážky. Tento záměr se dařil v první půli, kdy hosty poslal do vedení nečekaný král střelců Sichey, a kdy hráči Geyzingu zaostávali v rychlost a přesnosti a byli nakonec rádi za poločasový stav 0:1, neboť soupeř ještě několik slibných příležitostí promarnil. Po změně stran ale brzy po parádní přihrávce Fishera vyrovnal střídající Dingey, domácí chytli druhý dech a najednou se obraz hry úplně změnil. O chvíli později výborný Sumatra poslal Geyzing do vedení a čtvrt hodiny před koncem se prosadil i Birandra ze svého oblíbeného místa kousek za hranicí šestnáctky. Hráči FC na zvrat neměli a poprvé v sezóně prohráli, přesto ligu jasně ovládli se sedmibodovým náskokem.

Real Mangan - Sherpa Club Gangtok 1:2 (0:2)

19. Champal (Yak) 0:1, 29. Ranival 0:2, 74. Mizoram 1:2. Rozhodčí Lingyam /1/, ŽK Limbo (MAN), 1414 diváků.

Geyzing Glaciers - FC Gangtok 3:1 (0:1)

14. Sichey 0:1, 54. Dingey (Fisher) 1:1, 62. Sumatra 2:1, 77. Birandra 3:1. Rozhodčí Chopyal /1/, ŽK Lingtsum (FCG),

989 diváků - vyprodáno.

Dikchu Athletics - Gangtok Icemans 1:1 (0:0)

72. Lattey (př. kop) 1:0, 80. Dorji 1:1.

Střelci:

Pouze dva hráči vstřelil pět a více gólů - nečekaný král střelců Dava Sichey z mistrovského FC Gangtok a veterán Jan Šára. Sichey nečekaně brzy vytlačil ze základní sestavy barmského reprezentanta Shan Mloka a dokázal skórovat celkem v sedmi zápasech. Šára i ve svých 35 letech byl platným hráčem Icemans, jen se nepodařilo najít mezi mladými útočníky stabilního parťáka, jinak mohl být Šárův účet větší, než pět gólů. I přes úspěchy v Poháru FIFAC i celkově druhému místu se v Geyzingu střelecky neprosadila útočná dvojice Pupook - Sandip Landip, kteří na rozdíl od poháru i kvalifikace na MS skórovali pouze po jednom gólu, a tak nejlepšími střelci Geyzingu se stali mladí záožníci Dingey a Sumatra.se třemi zásahy.

9 - Sichey (FCG)

5 - Šára (ICE)

4 - P. Nyagmo (FCG), Lamyen (ICE)

Pohár

Do semifinále se vedle tří prvoligových týmů probojoval i pozdější vítěz 2. ligy Singtam, který musel čelit silnému Geyzingu. Ten v prvním domácím zápase vyhrál dvougólovým rozdílem, ale moc nepřesvědčil. Odveta v Singtamu byla až nečekaně dramatická a dost vyhrocená, domácí si stěžovali na rozhodčího Rangpu, který pískal dost špatně a některé situace pro domácí neposoudil dobře. Už první gól Geyzingu v závěru první půle přinesl emoce. Po jasném faulu na Ringdupa přestali všichni hráči hrát, jen Nyinchol z velké dálky zakopl míč, který skončil v síti Deepaka Kashiho. K všeobecnému překvapení Rangpa nepískl faul, ale uznal gól. Po změně stran Singtam bojoval, brzy zásluhou 17letého Pchhonga vyrovnal, a když pěknou střelou otočil skóre obránce Lamkualchandurgorong, začal se Geyzing bát o výsledek. Nakonec se skóre nezměnilo a Geyzing postoupil do finále. Ve druhém semifinále se utkaly týmy ze spodku tabulky. Sherpa nejprve na domácím hřišti zdolala Dikchu 2:0, v odvetě udržela remízu a postoupila.
Finále se hrálo na stadionu FC Gangtok Sichey Ground a nabídlo zpočátku taktický boj. Teprve v závru poločasu se začaly dít zajímavé věci. Nejprve se neprosadil z výhodné pozice Pupook, když trefil jen dobře postaveného Keshara v brance, vzápětí se Sherpům povedlo přečíslení, po kterém po přihráve Champala otevřel skóre Surman. Kdo čekal po zmně stran probuzení Geyzingu, těžce se mýlil. Hned chvíli po zahájení se aktivní Champal prodral do šestnáctky, kde našel nabíhajícího Longrishu, který nedal Yebalovi šanci. A když v 67. minutě Martam přeskočil váhajícího Lepkolakhyata a hlavou překonal Yebala potřetí, zrodil se překvapivý výsledek. Sherpa si tak zajistila účast v Poháru FIFAC, smutní zůstali hráči Icemans, kterým by bylo pomohlo do poháru vítězství Geyzingu.

Semifinále.

Sherpa Club Gangtok - Dikchu Athletics 2:0 (1:0)

42. Nyima Lhendup (Yak) 1:0, 79. Champal (Sittarne) 2:0. Rozhodčí Rajangiri /3/, ŽK Solopholok - Ghosh.

Dikchu Athletics - Sherpa Club Gangtok 1:1 (0:0)

56. Chorba (Lattey) 1:0, 71. Champal (Thundup) 1:1. Rozhodčí Rajangiri /0/, ŽK Lattey - Thundup. Postupuje Sherpa.

Geyzing Glaciers - Singtam Wilds 2:0 (0:0) /+1/

54. S. Landip (M. Landip) 1:0, 58. Sumatra (Lingey) 2:0. Rozhodčí Lingyam /1/, ŽK Nyangwang, Ringdup, O. Yatso, Lahapur, S. Chettri, N. Phandup (všichni SIN)

Singtam Wilds - Geyzing Glaciers 2:1 (0:1)

42. Nyinchol (S. Landip) 0:1, 56. D. Pchhong (Shutra) 1:1, 75. Lamkualchandurgorong 2:1. Rozhodčí Rangpa /3/, ŽK Milan Lepcha, Ringdup, D. Pchhong, Nyangwang, N. Phandup - Lingey, Birandra. Postupuje Geyzing.

Finále:

Geyzing Glaciers - Sherpa Club Gangtok 0:3 (0:1)

43. Surman (Champal) 0:1, 49. Longrisha (Champal) 0:2, 67. Martam (Yak) 0:3. Rozhodčí Khumlang /4/, ŽK Lingey, Nyinchol, M. Landip (GEY)

Do Poháru FIFAC postupují:

FC Gangtok - mistr ligy

Geyzing Glaciers - vítěz poháru FIFAC

Sherpa Club Gangtok - vítěz Sikkimského poháru

2. liga

Poslední kolo už nemohlo změnit pořadí na prvním místě, kde se i přes porážku v Lachenu udržel díky lepšímu skóre Singtam. Nicméně na jaře Singtam poněkud uvadl, když vybojoval pouhých pět bodů. Na 2. místě skončili Black Hats, kteří se se soutěží rozloučili hubeným vítězstvím nad posledním Pemayangtse. Třetí místo patří Namchi, které si poradilo s Himalayou.

FC Lachen - Singtam Wilds 3:1 (2:1)

1. Kagyupa 1:0, 15. Simon Chettri 1:1, 30. Kagyupa 2:1, 81. Nyaping 3:1

Himalaya Gangtok - Namchi Storm 1:3 (0:1)

34. Gangal 0:1, 51. Pradhan 0:2, 57. D. J. Praskal 1:2, 81. Bhangutta 1:3

Black Hats - Pemayangtse Red Monks 1:0 (1:0) /+1/

1. Singtam Wilds 10 5 2 3 26:17 17
2. Black Hats 10 5 2 3 16:16 17
3. Namchi Storm 10 4 4 2 20:14 16