Závěr sezóny v Bhútánu

publikováno 02.06.2022

Poslední kolo už nemohlo změnit pořadí na prvních dvou místech, ale stále bylo ve hře 3. místo, které za určitých okolností mohlo zaručit účast v příštím ročníku Poháru FIFAC. O ně se v přímém souboji střetl Phuenccholing s Hatisarem. Jihobhútánské derby se stalo až nečekaně jasnou záležitostí domácího Phuenccholingu. Ten potvrdil zlepšenou formu v jarních zápasech a Hatisaru nasázel na rozloučenou čtyři góly. Rozhodlo se prakticky v úvodu utkání, kdy během sedmi minut Deva třikrát inkasoval. Sikkimský gólman mužstvo moc nepodržel, zvláště druhá branka Dorjeeho z těžkého úhlu se dala chytit. A Deva se musel červenat i na začátku druhé půle, kdy pustil do sítě slabou střelu Thagoreho. To už vypadalo na debakl, ale domácí zvolnili a další gól už nepadl. V Phuenccholingu po špatném podzimu nakonec musí být s konečným třetím místem spokojeni.
Uspěly také oba vedoucí týmy. Paro si s přehledem poradilo s posledním Raidakem, trochu více práce měl čerstvý mistr Bjakar s Yetties, zápas nakonec domácí vyhráli 3:2.

10. kolo:

Paro Druks - Raidak Chhukha 4:1 (3:0) /+1/

4. Puklay 1:0, 28. Rimbochhe 2:0, 45. Omuri 3:0, 54. Nyindrak 4:0, 73. Rao 4:1

FC Phuenccholing - Hatisar Chillies 4:0 (3:0)

11. Wangyak 1:0, 13. Dorjee 2:0, 18. Choptuling 3:0, 58. Thagore 4:0

Bjakar Rangers - Thimphu Yetties 3:2 (1:0)

20. Marantha 1:0, 47. Rajjavanji 2:0, 61. Yakdup 2:1, 78. Nemo 3:1, 90. Rumbat 3:2

6. Raidak Chhukha 10 1 2 7 7:22 5

Poprvé se ani jeden ze střelců nedostal na pět branek, a tak na korunu krále střelců stačily pouhé čtyři góly. O titul nejlepšího střelce se podělilo hned pět hráčů:

4 - Yamalee a Nemo (BJA), Rimbochhe (PAR), Tshering Lepcha (HAT) a Longdrup (YET).

Pohár

Bjakar završil úspěšnou sezónu ziskem Bhútánského poháru. Postup do finále ale nebyl nijak jednoduchý. Bjakar sice v prvním zápase zvítězil hladce na hřišti Raidaku 3:0 a zdálo se, že odveta bude jen formalitou. Hráči Bjakaru ale soupeře podcenili, když v normální hrací době podlehli 1:4 a muselo se prodlužovat. V prodloužení už hráčům Raidaku došly síly a domácí dvěma góly přece jen urvali postup. Ve druhém semifinále si Paro dvakrát poradilo s Phuenccholingem, takže o pohár si nakonec zahrály oba nejlepší týmy. Kuriozitou bylo, že finálový zápas se hrál hned druhý den po obou semifinálových odvetách, a to na hřišti Phuenccholingu. Hráči Bjakaru prokázali velkou odolnost, když měli v nohách o třicet minut více, než soupeř, a přesto dokázali zvítězit. V zajímavém zápase Paro dvakrát vedlo, ale druhá půle už vyšla lépe Bjakaru, když Lhodrang v 52. minutě stanovil konečné skóre. Poslední půlhodinu už hráči obou týmů zjevně nemohli, i když bylo povoleno vystřídat šest hráčů. Bjakar tak získal potřetí v historii ceněný double, z mistrovského titulu se raduje pošesté.

Semifinále:

FC Phuenccholing - Paro Druks 2:3 (2:1)
Paro Druks - FC Phuenccholing 4:2 (3:0)

Raidak Chhukha - Bjakar Rangers 0:3 (0:2)
Bjakar Rangers - Raidak Chhukha /+1/ 3:4 (0:2, 1:4)

Finále:

Paro Druks - Bjakar Rangers 2:3 (2:2)

11. Goncchog 1:0, 22. Wadzong 1:1, 29. Nyindrak 2:1, 34. Gongdzup 2:2, 52. Lhodrang 2:3