Andaman Super League - 9. kolo

publikováno 23.05.2022

Po 9. kole stále tři týmy mohou reálně uvažovat o zisku titulu. Port Blair Uppers útočili ze druhého místa, ale na Rutlandu nedokázali naplno zabodovat. Na rychlý gól Siyakpraseho dokázali ještě v první půli odpovědět Digo-digo a Kiwadulu, ale Uppers vedení neudrželi. Dvacet minut před koncem pustil Gwoh lehkou střelu Pratipundriho a Rutland si tak po dvou porážkách připsal bod.
Šlágr kola se hrál v Nachuge, kde domácí hostili vedoucí Eleven Shooters. Nachuge ve vypjatém zápase potvrdilo výbornou jarní formu a po vyrovnaném poločase bylo lepším týmem. Góly Krkbrka a střelecky disponovaného obránce Nhgrma se domácí dostali zaslouženě do vedení, které až v závěru korigoval Remaly. Nachuge tak ztrácí na čelo už jen dva body.
Sentinel po celkem úspěšném tažení Pohárem FIFAC ligovou formu stále nenašel a s Garacharamou jen remizoval. Domácí dvakrát vedli, ale soupeř vždy dokázal odpovědět. Vyrovnání na 2:2 zajistil Hullock, který se trefil už ve druhém kole po sobě.

V závěrečném kole jsou v nejlepší pozici Eleven Shooters, kteří hostí poslední Rutland, navíc oproti Uppers mají mmnohem lepší skóre. Uppers hrají doma se Sentinelem a potřebují vysoké vítězství a klopýtnutí Shooters. Třetí Nachuge jako jediné zajíždí na hřiště soupeře, když hraje v Garacharamě.

Rutland Snakers - Port Blair Uppers 2:2 (1:2)

5. Siyakprase 1:0, 18. Digo-digo 1:1, 30. Kiwadulu 1:2, 73. Pratipundri 2:2

Nachuge Typhoons - Eleven Shooters 2:1 (0:0)

53. Krkbrk 1:0, 81. Nhgrm 2:0, 88. Remaly 2:1

Sentinel Jets - Garacharama FC 2:2 (2:1)

8. Gmzooh 1:0, 19. Chiku-machore 1:1, 29. Gmzooh 2:1, 67. Hullock 2:2

1. Eleven Shooters 9 5 2 2 21:15 17
2.  Port Blair Uppers 9 5 2 2 19:21 17