9. kolo v Bhútánu a Barmě

publikováno 23.05.2022

Bhútán

Podle očekávání se s předstihem raduje z titulu Bjakar. Rangers zajížděli na hřiště nevyzpytatelného Hatisaru, kde dokázali po vyrovnané první půli vstřelit po přestávce dva góly, zatímco Sundeep počtvrté v sezóně udržel čisté konto. Rangers se tak dočkali po čtyřech letech celkově šestého mistrovského titulu.
Jediný potencionální konkurent Paro potřeboval v Thimphu vyhrát nad domácími Yetties a zpočátku se Druks dařilo. Už v 5. minutě Nyindrak otevřel skóre, a když v 16. minutě překonal Goncchog Phunduka podruhé, zdálo se, že Paro má zápas pod kontrolou. Hned po pár sekundách druhého poločasu ale střídající Sewok snížil, domácí Yetties se chytili a během čtvrthodiny Longdrup otočil skóre. Divokou dvacetiminutovku zakončil vyrovnávacím gólem Rimbocche. Pak už oba celky nic nevymyslely, ale diváci viděli hodně zajímavý fotbal. Paru remíza pomohla alespoň k tříbodovému náskoku na třetí Hatisar a k téměř jistému druhému místu.
Nedaří se Raidaku, který v souboji s Phuenccholingem potřetí ze čtyř jarních zápasů neskóroval a prohrál na domácím hřišti 0:2. Phuenccholing se už posunul na 4. místo, Raidak zůstává poslední i díky pouhým šesti vstřeleným gólům.

Thimphu Yetties - Paro Druks 3:3 (0:2)

5. Nyindrak 0:1, 16. Goncchog 0:2, 46. Sewok 1:2, 55. Longdrup 2:2, 60. Longdrup 3:2, 63. Rinbocche 3:3

Hatisar Chillies - Bjakar Rangers 0:2 (0:0)

50. Lhodrang 0:1, 64. Yamalee 0:2

Raidak Chhukha - FC Phuenccholing 0:2 (0:1)

6. Raidak Chhukha 9 2 1 6 6:18 7

4 - Yamalee (BJA), Tshering Lepcha (HAT), Longdrup (YET)

Poslední kolo:

Paro - Raidak /+1/
Phuenccholing - Hatisar
Bjakar - Yetties /+1/

Barma

Souboj o celkové prvenství mezi Akyabem a obhájcem Laputtou se rozhodne až v posledním kole. Lépe je na tom Akyab, který si bez problémů poradil s Yenangyaungem. Tým Akyabu je překvapením ligy, vedle několika starších hráčů na sebe upozorňují mladí hráči. Jeden z nich, osmnáctiletý ofenzivní záložník Ma Tla, už v 5. minutě otevřel skóre po pěkné kombinační akci a domácí měli jasně navrch. Pyuk Poka v brance Yenangyaungu překonal až v závěru poločasu svým prvním sezónním gólem talentovaný Kiribaťan Ki-teara. Jasné vítězství domácích pak potvrdil po změně stran levý obránce Li Su Dion.
Naopak Laputta kolo před koncem ztratila důležité body v souboji se Shwebem, když z velké převahy nedokázala překonat výborného Tham Daunga, který se představil v reprezentační formě a byl hlavním strůjcem nečekané bezgólové remízy. Shwebu se v posledních zápasech nedaří zejména střelecky, a tak remíza s aspirantem na titul je asi víc, než se čekalo. Laputta tak v posledním kole bude muset spoléhat na klopýtnutí Akyabu.
Teprve kolo před koncem se prvního vítězství dočkal Falam, který v zápase proti  Tararingapatamu ztratil dvougólové vedení, ale v závěru se svým prvním gólem prosadil Do Si Kwa a Falam tak konečně prolomil sérii utkání bez vítězství. Na jeho posledním místě se ale nic nezměnilo. Tararingapatam naopak poprvé na jaře prohrál a ztratil šanci na 2. místo.
Oba aspiranti na titul v posledním kole hrají na hřišti soupeřů - Laputta v Yenangyaungu a Akyab čeká vypjaté derby na hřišti v Tararingapatamu.

Akyab Sailors - Yenangyaung Myan Myins 3:0 (2:0) /+1/

5 - Ma Tla 1:0, 41. Ki-teara 2:0, 57. Li Su Dion 3:0

Ywei Laputta - Shwebo Pyas 0:0 /+1/

Falam Tigres - FC Tararingapatam 3:2 (1:0)

15. Hnya Tlam 1:0, 66. Riti 2:0, 69. Tripuri 2:1, 77. Kou Shou 2:2, 84. Do Si Kwa 3:2

1. Akyab Sailors 9 5 4 0 18:8 19
2. Ywei Laputta 9 5 2 2 19:12 17
3. FC Tararingapatam 9 4 1 4 18:25 13
4. Yenangyaung Myan Myins 9 3 2 4 12:17 11
5. Shwebo Pyas 9 3 1 5 17:15 10
6. Falam Tigres 9 1 2 6 11:18 5