Sikkimská liga 9. kolo - Mangan se zachránil

publikováno 21.05.2022

Zatímco o titulu už bylo rozhodnuto, pozornost byla upřena na záchranářské boje, kde byla namočena hned trojice týmů. Real Mangan, který po sedmém kole vypadal jako jasný kandidát baráže, se v závěru ligy neuvěřitelně zvedl. Poté, co dokázal doma zdolat Geyzing, zvítězil v předposledním kole i na hřišti Icemans. A nutno říci, že zaslouženě. Už v prvním poločase měl Mangan mírnou převahu, zaslouženého vedení se dočkal po změně stran, když se zkušený Chotto nejlépe orientoval ve skrumáži před Biramim a míč zasunul mezi změtí končetin chytře do branky. Teprve pak se Icemans zvedli, kapitán Šára neúnavně mužstvo hecoval a sám pak deset minut před koncem po centru Lamyena překonal dobře chytajícího Wangda a vyrovnal. Trenéru Manganu Proskhanaskarukonghirimu se pak povedl skvělý tah, když pět minut před koncem poslal na hřiště dvojici Suresh Mandardanjan - Semering. Ani ne po minutě na hřišti totiž Suresh Mandardanjan v jasné pozici překvapivě místo střely přihrál dost nesmyslně obsazenému Semeringovi, jehož dotyk s míčem spolu s tečí domácích obránců znamenal vítězný gól Manganu, který se ukázal jako zlatý. O bod poslední Dikchu totiž podle očekávání nestačilo na čerstvého mistra FC Gangtok a na soupeřově hřišti podlehlo 0:3. O výsledku se rozhodlo prakticky v první desetiminutovce, kdy nejprve Bashunthapi a po něm Sichey zajistili domácím dvoubrankové vedení. Pak už hra neměla valné tempo, domácí s několika náhradníky v sestavě hráli jen údržbu, zatímco snaha Dikchu díky nervozitě a nepřesnostem k ničemu nevedla. Po změně stran přidal třetí gól hodně aktivní Di Wan a bylo jasné, že Dikchu bude v posledním kole muset spoléhat na zázrak.
Další kandidát baráže Sherpa byl od záchrany minutu. Proti Geyzingu podali Sherpové velmi dobrý výkon zejména v prvním poločase, který vyhráli zásluhou branky výborného Longrishi 1:0. Krátce po změně stran Martam zvýšil a zdálo se rozhodnuto. Ale Geyzing se brzy rozehrál a diváci viděli nejkvalitnější zápas v 9. kole. Výborného Keshara v domácí brance v jeho teprve druhém ligovém utkání překonal v 68. minutě Sumatra, který o poločase střídal slabého Answariho a hodně pozvedl hru Geyzingu. V závěru se domácí jen bránili, ale o vítězství nakonec přišli. Minutu před koncem se totiž střídající Kamil Lepcha proháčkoval před Keshara a v pádu míč poslal do sítě. Sherpa tak přišla o definitivní jistotu záchrany, navíc přišla i o horkokrevného Longrishu, který za zbytečné protesty uviděl žlutou kartu a v posledním kole bude muset absentovat.

Gangtok Icemans - Real Mangan 1:2 (0:0) /+1/

58. Chotto 0:1, 79. Šára (Lamyen) 1:1, 86. Semering (S. Mandardanjan) 1:2. Rozhodčí Chopyal /1/, ŽK Mizoram (MAN), 1786 diváků.

FC Gangtok - Dikchu Athletics 3:0 (2:0) /+2/

2. Bashunthapi 1:0, 8. Sichey 2:0, 55. Di Wan (P. Nyagmo) 3:0. Rozhodčí Khumlang /0/, 1534 diváků.

Sherpa Club Gangtok - Geyzing Glaciers 2:2 (1:0)

5. Longrisha 1:0, 57. Martam (Longrisha) 2:0, 68. Sumatra 2:1, 89. Kamil Lepcha 2:2. Rozhodčí Rajangiri /0/, ŽK Longrisha, N. Lhendup (SHE), 1016 diváků.

Poslední kolo

Sherpové zajíždí na hřiště rozjetého Manganu, kde nebude snadné bodovat, Dikchu naprotitomu hostí Icemans, kteří poslední dva zápasy prohráli. V posledním zápase pak Geyzing hostí FC Gangtok a čeká se vyprodaný Kanchenjunga Stadium.

2. liga

Všechny zápasy předposledního kola skončily kuriózně stejným výsledkem 1:1, což prakticky znamená, že do baráže postoupí Singtam. Tomu zůstal tříbodový náskok na Black Hats, ale vzhledem k tomu, že rozdíl ve skóre je +12 ve prospěch Singtamu, těžko můžeme předpokládat, že v posledním kole Singtam prohraje vysoko v Lachenu a Black Hats rozdrtí Pemayangtse. Naději na návrat do nejvyšší soutěže ztratilo Namchi, když remizovalo právě s Black Hats. A tak fanoušky Singtamu ani nemusí moc mrzet jen remíza s Himalayou.

Pemayangtse Red Monks - FC Lachen 1:1 (1:0)

31. Lalit Kolpang 1:0, 89. Govindi 1:1

Namchi Storm - Black Hats 1:1 (1:1)

2. Shusholing 0:1, 42. Gautam 1:1

Singtam Wilds - Himalaya Gangtok 1:1 (1:1) /+1/

22. Kacheor 0:1, 31. Lahapur 1:1

1. Singtam Wilds 9 5 2 2 25:14 17
2. Black Hats 9 4 2 3 15:16 14