8. kolo v Bhútánu a Barmě

publikováno 09.05.2022

Bhútán

V 8. kole se střelci činili - padlo celkem 15 gólů, což je nejvíce v letošním ročníku. Dařilo se mužstvům z čela tabulky. Vedoucí Bjakar rozdrtil poslední Raidak, když se dvěma góly na vítězství podílel pravý obránce Yamalee. Bjakar si udržel pětibodový náskok na druhé Paro, které rovněž nezaváhalo a porazilo nevyzpytatelný Phuenccholing 4:0. Tomu po vítězství v minulém kole nad vedoucím Bjakarem opět odešla forma, když po porážce v Poháru FIFAC prohrál opět bez vstřeleného gólu i v lize. V souboji o 3. místo si Hatisar až nečekaně snadno poradil v Thimphu s domácími Yetties a odskočil svému soupeři na 4 body. Výrazně se o vítězství Chiilies zasloužil sikkimský reprezentant Tshering Lepcha, který vstřelil dva góly, jedinou branku Yetties pak zaznamenal Rumbat.

Paro Druks - FC Phuenccholing 4:0 (2:0) /+1/

15. Ventkathi 1:0, 19. Dorji Gyatsho 2:0, 68. Badrinath 3:0, 77. Orgyen Yaumuje 4:0

Bjakar Rangers - Raidak Chhukha 5:1 (3:1) /+2/

9. Wangden 1:0, 19. Brihadeva 1:1, 26. Motomoto 2:1, 36. Yamalee 3:1, 52. Gongdzup 4:1, 55. Yamalee 5:1

Thimphu Yetties - Hatisar Chillies 1:4 (0:3)

10. Zhong 0. :1, 16. Tshering Lepcha 0:2, 21. Sunar 0:3, 46. Rumbat 1:3, 58. Tshering Lepcha 1:4

4 - Tshering Lepcha (HAT)

3 - Yamalee, Wangden, Nemo (BJA), Tamang (PAR), Ushiwanji (HAT), Su Wan, Peshung (PHU)

Příští kolo:

Yetties - Paro
Hatisar - Bjakar
Raidak - Phuenccholing

Barma

Překvapivé výsledky v 8. kole dost zamotaly situaci na čele tabulky. Na prvenství si totiž začíná brousit zuby Tararingapatam, který jako jediný na jaře neztratil ani bod a už má na čelo ztrátu pouze tři body.

V 8. kole Žlutí psi z Yenangyaungu porazili neškodné Shwebo zlepšeným výkonem ve druhém poločase, když se nejprve trefil Aung Mint a vítězství pečetil v závěru Su Kchwe. Hodně vzruchu přineslo jihobarmské derby mezi Tararingapatamem a vedoucí Laputtou. Úřadující mistr vstoupil do zápasu mnohem lépe, ale převahu využil až na konci poločasu přesnou hlavičkou U Shan. Když krátce po začátku druhé půle přidal druhý gól aktuální lídr tabulky střelců Ronaldo, zdálo se rozhodnuto. Tararingapatam vrátil do hry Ma Dol Khme a karta se začala obracet. Domácí zvýšili důraz a aktivitu a odměnou byl vyrovnávací gól Thaum Yana. Laputta pak znovu přidala, ale vítězný gól nepřidala, naopak hrdina utkání Thaum Yan tři minuty před koncem po hodně sporné situaci a po dlouhé konzultaci mezi rozhodčími o tom, zda míč přešel brankovou čáru a zda si předtím Thaum Yan nepomohl faulem a potom i rukou, rozhodl. V nastaveném čase měli hosté smůlu, když Ronaldo dvakrát trefil břevno a když sporný zákrok Kou Shou na Shar Peie v pokutovém území rozhodčí U Lew Si neodpískal. Laputta tak ztratila vedení v lize, protože ji bodově dostihl Akyab. Ten byl v domácím prostředí v zápase s Falamem favoritem, ale nakonec byl rád za remízu. Hosty poslal do vedení maledivský střelec Dirav Riti, Akyab ve druhé půli z velké převahy vytěžil jen vyrovnávací gól z kopačkySu Dwo Hye.

Yenangyaung Myan Myins - Shwebo Pyas 2:0 (0:0)

53. Aung Mint 1:0, 87. Su Kchwe 2:0

FC Tararingapatam - Ywei Laputta 3:2 (0:1)

38. U Shan 0:1, 50. Ronaldo 0:2, 57. Ma Dol Khme 1:2, 65. Thaum Yan 2:2, 87. Thaum Yan 3:2

5 - Ronaldo (LAP), Kwa Sar (SHW)

4 - O Shwank (LAP), Thaum Yan (TAR), Pratnesh (SHW)

Akyab - Yenangyaung /+1/
Falam - Tararingapatam
Laputta - Shwebo /+1/

Pohár

Semifinále Barmského poháru přineslo v obou případech překvapení. Laputta po těsné porážce ve Shwebu nedokázala zvítězit na domácím hřišti a nečekaně se nedostala do finále. Stejně se nečekal ani postup posldního Falamu, který zvítězil na hřišti Yenangyaungu a doma uhájil remízu. Finále Shwebo - Falam se bude hrát v Laputtě.

Shwebo - Laputta 3:2 (1:0)
Laputta - Shwebo 2:2 (0:2) /+1/, postupuje Shwebo Pyas

Yenangyaung - Falam 0:1 (0:0)
Falam - Yenangyaung 2:2 (1:1), postupuje Falam Tigres