Sikkimská liga 8. kolo - FC Gangtok slaví titul

publikováno 03.05.2022

Dvě kola před koncem je rozhodnuto o novém mistru Sikkimu. Titul po dvou letech získává opět FC Gangtok, celkově už jedenáctý. Mužstvu ze Sichey Ground pomohla nečekaná porážka Geyzingu na hřišti  posledního Manganu. Ve vyrovnaném a bojovném zápase sice šli Glaciers v první půli do vedení, když po půlhodině hry prostřelil Wangda v domácí brance Sumatra. Gól byl vyústěním převahy hostů, hráči Manganu do té doby v podstatě nic dopředu nevymysleli. Vše se ale změnilo po změně stran. Mangan začal mnohem aktivněji a po necelé hodině hry překonal Yebala svým třetím ligovým gólem Pinchol. Domácí ožili a po čtvrthodině zaslouženě otočili skóre. Hráčům Geyzingu se už skórovat nepodařilo, jejich útočná snaha byla příliš křečovitá, chyběla lehkost a v závěru i síly. Nečekanou prohrou přišel Geyzing o naději na obhajobu titulu.
Záchranářská bitva se odehrála na Teesta Stadiu v Dikchu. Domácí hostili Sherpu a v první půli dvakrát inkasovali z přímých kopů, když si debutující brankář v dresu Dikchu Mandey pokaždé špatně postavil zeď. Po změně stran ale domácí zabojovali, nejdříve snížil pěknou střelou devatenáctiletý Ratan a těsně před koncem zachránil alespoň bod zkušený Lattam. Remíza ale Dikchu příliš nepomohla, díky nečekanému vítězství Manganu klesli Athletics na poslední místo.
Šlágr kola se odehrál na vyprodaném Phuncchog Namgyal Stadiu v Gangtoku, kde domácí Icemans hostili vedoucí FC Gangtok. V první půli se hrál výborný fotbal, oboustranně rychlý a útočný. Do vedení šli po čtvrthodině hry hosté po přesné střele Sicheye, který vstřelil už svůj sedmý gól a je velmi blízko k nečekanému zisku koruny krále střelců. Domácí fanoušci se pak radovali v 29. minutě, kdy Loyobuani posadil centr z přímého kopu na hlavu Tapaie, který koníčkem překonal Biramiho. Druhá půle už tolik krásy nenabídla, přibylo více osobních soubojů. Po hodině hry využil Jaeel přesný pas výborného Bharatiho a hosté vedli. Hráči Icemans znervózněli a začali chybovat, hostům stačilo pozorně bránit a zápas nakonec celkem bez problémů dovedli do vítězství. Po závěrečném hvizdu velmi dobrého rozhodčího Khumlanga tak mohli oslavit další titul.

Real Mangan - Geyzing Glaciers 2:1 (0:1)

33. Sumatra (S. Landip) 0:1, 58. Pinchol 1:1, 73. Tsangel 2:1. Rozhodčí Rangpa /0/, ŽK M. Landip, Answari, Mishra (GEY), 1297 diváků.

Dikchu Athletics - Sherpa Club Gangtok 2:2 (0:2)

13. Ranival (př. kop) 0:1, 32. Lattam (př. kop) 0:2, 56. Ratan (Kalimapattane) 1:2, 86. Lattey 2:2. Rozhodčí Lingyam /1/, ŽK Langlang, Lattam (SHE), 667 diváků.

Gangtok Icemans - FC Gangtok 1:2 (1:1)

15. Sichey (Majubhar) 0:1, 29. Tapai (Loyobuani - př. kop) 1:1, 60. Jaeel (Bharati) 1:2. Rozhodčí Khumlang /0/, ŽK Dorji, Dhurbu, Ruptsang (všichni ICE), 2300 diváků.

2. liga

O účastníkovi baráže se dosud nerozhodlo. Vedoucí Singtam totiž prohrál v Rumteku na hřišti Black Hats, kteří se tak ke svému soupeři přiblížili na tři body. Domácí šli v první půli zaslouženě do vedení, za Singtam ale odpověděl pěkným gólem z velké dálky obránce Shutra. Hned po změně stran si ale Black Hats vzali vedení zpět po přesné střele obránce Shusholinga a skóre se už nezměnilo, Singtam nepodal dobrý výkon a prohrál zaslouženě. Naději ještě vykřesal Lachen, který si doma poradil s mladým týmem Himalaye až díky zlepšenému výkonu po změně stran. Naopak nečekaně klopýtlo Namchi, které na hřišti posledního Pemayangtse po dvaceti minutách vedlo dvougólovým rozdílem, domácí ale dvakrát ještě v půli nachytali laxní obranu Namchi a srovnali stav. Po změně stran toho k vidění mnoho nebylo, hra se odehrávala v prostorech, odkud se branky nedávají, ale minutu před koncem vypálil asi z pětatřiceti metrů Yagdel a zkušený veterán Mukerdjee v brance Namchi se musel červenat, když míč procedil mezi prsty do sítě. Namchi tak ztrácí už čtyři body a s baráží to nadějně nevypadá. Vedoucí Singtam je i přes porážku nejblíže bojům o 1. ligu. V příštím kole hostí Himalayu a případné vítězství by díky celkově výrazně lepšímu skóre, než mají pronásledovatelé, mělo stačit na konečné prvenství ve 2. lize.

FC Lachen - Himalaya Gangtok 2:0 (0:0)

61. Geling 1:0, 70. Orgyen Lachenpa 2:0

Black Hats - Singtam Wilds 2:1 (1:1)

27. Nyingdruptse 1:0, 34. Shutra 1:1, 48. Shusholing 2:1

Pemayangtse Red Monks - Namchi Storm 3:2 (2:2)

12. Giri 0:1, 18. Lhotspa 0:2, 35. Yagdel 1:2, 45. Tshering 2:2, 89. Yagdel 3:2.

1. Singtam Wilds 8 5 1 2 24:13 16
2. Black Hats 8 4 1 3 14:15 13
3. Namchi Storm 8 3 3 2 16:12 12
4. FC Lachen 8 3 3 2 16:16 12
5. Himalaya Gangtok 8 2 2 4 12:15 8
6. Pemayangtse Red Monks 8 2 0 6 9:20 6