7. kolo v Bhútánu a Barmě

publikováno 22.04.2022

Bhútán

Paro v boji o obhajobu titulu ztratilo další body a už tři zápasy naplno nebodovalo. Tentokrát Druks hostovali v Hatisaru a dlouho to vypadalo na vítězství, když Dorji Gyatsho a po něm Ventkathi překonali Devu v brance Hatisaru. Pak se ale domácím trenérům podařila střídání - nejprve zkušený Zhong snížil a necelých deset minut před koncem střídající Sritna vyrovnal. Paro v závěru i přes několik šancí na Devu nevyzrálo a veze si pouze bod. Ztráta musí Druks mrzet tím spíš, že jejich největší soupeř v boji o titul Bjakar neekaně prohrál na hřišti posledního Phuenccholingu. Phuenccholing si konečně přenesl dobrou formu z Poháru FIFAC i do ligy a po velmi dobrém výkonu zaslouženě vyhrál. Na vedoucí gól Su Wana sice ještě hosté stačili odpovědět trefou Nema, ale ve druhé půli domácí Bjakaru nic nedovolili a deset minut před koncem se dočkali zaslouženého vedení po hlavičce Kishwara, které udrželi až do konce.  Phuenccholing tak po dlouhé době opustil poslední místo tabulky. Na ně klesl tým Raidaku Chhukha, který ve vyrovnaném zápase podlehl na vlastním hřišti Yetties 0:3. Hosté šli do vedení už v 5. minutě po přesné střele obránce Gyatchena, pak se ale hra vyrovnala a také domácí několikrát ohrozili Phundukovu branku. Leč šance nevyužili a naopak v závěru ještě dvakrát inkasovali do rozhozené obrany.. Yetties poskočili na 4. místo a od pohárových příček je dělí pouze tři body. Naopak Raidak jako jediný na jaře ještě nebodoval a střelecky se trápí - pouhých pět vstřelených gólů svědčí za vše.

Hatisar Chillies - Paro Druks 2:2 (0:1)

24. Dorji Gyatsho 0:1, 53. Ventkathi 0:2, 62. Zhong 1:2, 82. Sritna 2:2.

Raidak Chhukha - Thimphu Yetties 0:3 (0:1)

5. Gyatchen 0:1, 83. Longdrup 0:2, 86. Ha Shan 0:3

FC Phuenccholing - Bjakar Rangers 2:1 (1:1) /-1/

24. Su Wan 1:0, 34. Nemo 1:1, 80. Kishwar 2:1.

1. Bjakar Rangers 7 5 1 1 13:7 16
2. Paro Druks 7 3 2 2 12:8 11
3. Hatisar Chillies 7 2 3 2 11:11 9
4. Thimphu Yetties 7 2 2 3 10:11 8
5. FC Phuenccholing 7 2 1 4 12:15 7
6. Raidak Chhukha 7 2 1 4 5:11 7

3 - Nemo (BJA), Tamang (PAR), Ushiwanji (HAT), Su Wan, Peshung (PHU)

Příští kolo:

Paro - Phuenccholing /+1/
Bjakar - Raidak /+2/
Yetties - Hatisar

Barma

Až v 7. kole získal Falam první bod za remízu s Yenangyaungem. V bojovném utkání šli domácí do vedení po proměněném přímém kopu Kyo Kwy, Yenangyaung ještě v první půli vyrovnal zásluhou Kyan Sopa. Druhá půle už moc šancí nenabídla, Falam byl sice aktivnější, ale bez gólového efektu. Zůstává tak nadále s velkou ztrátou poslední. Šlágrem kola bylo jižní derby mezi vedoucí Laputtou a druhým Akyabem. Zápas přinesl strhující podívanou a šest gólů. Zejména v prvním poločase se bylo nač dívat, hrálo se v rychlém tempu, mužstva se střídala ve vedení a do kabin šel spokojenější tým Akyabu, zvláště když gólem do šatny dostal U Pho Dol svůj tým do vedení. Po změně stran tempo opadlo a přibylo více osobních soubojů, hra už nebyla tak plynulá. Domácí ale dokázali alespoň vyrovnat, když zaplněné tribuny rozjásal dvanáct minut před koncem Lu Shin Shin. Laputta tak před svým soupeřem udržela jednobodový náskok na čele tabulky. Mírnější výhodu v posledních třech kole ale bude mít Akyab, který hraje dvakrát doma, zatímco Laputta pouze jednou. Na 3. místo se posunul Tararingapatam, který nečekaně zvítězil na hřišti Shweba. Rozhodovalo se až v poslední půlhodině. Hosté šli do dvougólového vedení, ale v poslední desetiminutovce Shwebo soupeře přitlačilo a zásluhou Kwa Sara a Pratneshe během tří minut domácí tým srovnal. Jenže o chvíli později domácí obrana zapomněla na střídajícího Prat Wu, který chladnokrevně prostřelil Tham Daunga a zajistil Tararingapatamu cenné vítězství. Shwebo na jaře ještě nebodovalo a z boje o titul tak zřejmě vypadlo.

Falam Tigres - Yenangyaung Myan Myins 1:1 (1:1)

18. Kyo Kwa 1:0, 36. Kyan Sop 1:1

Ywei Laputta - Akyab Sailors 3:3 (2:3)

4. Ma Tla 0:1, 25. Ronaldo 1:1, 30. Sham Shul 2:1, 42. Lap Top 2:2, 45. U Pho Dol 2:3, 78. Lu Shin Shin 3:3

Shwebo Pyas - FC Tararingapatam 2:3 (0:0)

6O. Lan Doh 0:1, 76. Thaum Yan 0:2, 81. Kwa Sar 1:2, 84. Pratnesh 2:2, 87. Prat Wu 2:3

1. Ywei Laputta 7 5 1 1 17:9 16
2. Akyab Sailors 7 4 3 0 14:7 15
3. FC Tararingapatam 7 3 1 3 13:20 10
4. Shwebo Pyas 7 3 0 4 17:13 9
5. Yenangyaung Myan Myins 7 2 2 3 10:14 8
6. Falam Tigres 7 0 1 6 7:15 1