Sikkimská liga - 7. kolo

publikováno 19.04.2022

V 7. kole favorité nezaváhali. Vedoucí FC Gangtok přivítal na svém hřišti poslední Mangan a od začátku bylo jasné, kdo je pánem na hřišti. Domácí šli brzy do vedení, když se po dvou zápasech prosadil Sichey po spolupráci s Di Wanem, který se v posledních zápasech konečně dostává do formy. Druhý barmský útočník Shan Mlok tak zůstává stále častěji na lavičce. Převaha domácích vyústila v další góly, po brance výborného Passanga Nyagma v 34. minutě už to bylo 4:0. Mangan se po změně stran přece jen vymanil z defenzívy, ale to už bylo 5:0 po dalším gólu Sicheye. Domácí zvolnili a nechali hrát i soupeře, ten byl ale ve hře dopředu bezzubý, naopak ještě jednou inkasoval, když vstřelil svou první ligovou branku mladší bratr Passanga Nyagma Orgyen, který se prosadil po čtvrthodině od svého nástupu na hřiště. Mangan, kterému v minulém kole uteklo vítězství v posledních minutách, zůstává nadále poslední, zatímco FC udržel pětibodový náskok na čele.
Úspěšní byli také Icemans, kteří v derby na hřišti Sherpy rozhodli až po změně stran, kdy výrazně soupeře přehráli. Skóre načal v 50. minutě Dhurbu, který přišel do Icemans právě ze Sherpy, a když se ůo chvíli prosadil i nadějný Tapai, bylo rozhodnuto. Domácí pokračovali v matných výkonech a budou mít starosti o udržení se na pozicích nebarážových..
Geyzing hostil předposlední Dikchu a diváci na Khanchenjunga Stadiu viděli urputný zápas se spoustou soubojů. Domácí trenér šetřil některé hráče základní sestavy kvůli nabitému programu mužstva, a tak místo Pupooka dostal od začátku v útoku příležitost Mishra, který se odvděčil velmi solidním výkonem a zejména úvodním gólem utkání, který mu připravil šikovnou prostrkávačkou Fisher. Po změně stran i přes převahu domácí těžko překonávali domácí obranný val, prosadil se až čtvrthodinu před koncem přesnou střelou obránce Nyinchol. Geyzing tak stále živí naději na obhajobu titulu, ale pětibodová ztráta je velká.

Tabulka se tak rozdělila na dvě skupiny - první trojice si to rozdá o titul, druhá pak o záchranu.

FC Gangtok - Real Mangan 6:0 (4:0) /+2/

5. Sichey (Di Wan) 1:0, 14. P. Nyagmo (Lingtsum) 2:0, 20. Jaeel (Bharati) 3:0, 34. P. Nyagmo 4:0, 47. Sichey (Bharati) 5:0, 79. O. Nyagmo 6:0. Rozhodčí  Lingyam /1/, Sichey Ground, 1044 diváků.

Sherpa Club Gangtok - Gangtok Icemans 0:3 (0:0)

50. Dhurbu 0:1, 57. Tapai 0:2, 83. Penam (Ruptsang) 0:3. Rozhodčí Rajangiri /1/. Sherpa Stadium 1176 diváků.

Geyzing Glaciers - Dikchu Athletics 2:0 (1:0)

21. Mishra (Fisher) 1:0, 77. Nyinchol (Mandip Lndip) 2:0. Rozhodčí Rangpa /1/, Kanchenjunga Stadium, 886 diváků.

6 - Sichey (FCG)

4 - P. Nyagmo (FCG), Šára a Lamyen (oba ICE)

Příští kolo:

Šlágrem kola bude bezesporu derby Icemans - FC Gangtok, které ještě může zdramatizovat závěr sezóny. Geyzing zajíždí do Manganu, kde by měl potvrdit roli favorita, ale také domácí potřebují bodovat, aby posílili naději na záchranu. Další záchranářský duel se hraje v Dikchu, kam zavítá Sherpa.

2. liga

Nejzajímavější zápas byl k vidění v Namchi, kde domácí Storm přivítali Lachen. Souboj o 2. místo byl dlouho vyrovnaný, na vedoucí gól domácího Giriho odpověděl po změně stran Tadong. Namchi ale mělo lepší závěr. Nejprve překonal Prachupatiho Chamling Rai a deset minut před koncem i střídající Chingal. Namchi tak stále drží teoretickou naději na baráž. Vedoucí tým Singtam nezaváhal a poslední Pemayangtse smetl 5:0. Udržel tak před Namchi čtyřbodový náskok, navíc mají Wilds mnohem lepší skóre. Na třetí místo se vyhoupli Black Hats, kteří zvítězili v Gangtoku na hřišti Himalaye. Black Hats sází na mladé hráče, kteří byli vidět. Nejprve se prosadil stoper Nim Ugyen Rao hned v první minutě, po půlhodině už potřetí v sezóně skóroval osmnáctiletý útočník Sisel. Po změně stran už se skóre nezměnilo, z velké převahy Black Hats zachránila dvakrát Gurunga v domácí brance tyč.

Namchi Storm - FC Lachen 3:1 (1:0)

37. Giri 1:0, 65. Tadong 1:1, 70. Chamling Rai 2:1, 81. Chingal 3:1.

Singtam Wilds - Pemayangtse Red Monks 5:0 (3:0) /+2/

15. Simon Chettri 1:0, 23. Nyima Phandup 2:0, 39. Ringdup 3:0, 75. Dolmen Pchhong 4:0, 85. Simon Chettri 5:0.

Himalaya Gangtok - Black Hats 0:2 (0:2)

1. Nim Ugyen Rao 0:1, 28. Sisel 0:2

1. Singtam Wilds 7 5 1 1 23:11 16
2. Namchi Storm 7 3 3 1 14:9 12
3. Black Hats 7 3 1 3 12:14 10
4. FC Lachen 7 2 3 2 14:16 9
5. Himalaya Gangtok 7 2 2 3 12:13 8
6. Pemayangtse Red Monks 7 1 0 6 6:18 3