Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2021 - 2022

Odvety čtvrtfinále - pohroma pro Barmu

publikováno 12.04.2022 (aktualizováno 15.04.2022)

Odvetné zápasy čtvrtfinále přinesly velké zklamání pro příznivce barmského fotbalu. Všichni zástupci úřadujícího mistra světa totiž svoje zápasy nezvládli a ani jeden tak nebude bojovat o cennou trofej, na kterou Barma čeká již osm let.

Falam bojoval v Port Blair se Sentinelem, který v týdnu klesl na poslední místo Andaman Super League a tím pádem byl zařazen do výkonnostní skupiny C. Ale také Falam se v domácí lize trápí a čeká na první body.Úroveň utkání odpovídala postavení obou týmů v tabulkách a diváci viděli neurovnanou hru, často přerušovanou a bez větších šancí. Falam měl přece jen trochu více ze hry a na konci první půle vstřelil první gól, ale po změně stran už další nepřidal. Hráčům Sentinelu stačilo bránit a kouskovat hru, v závěru pak z rychlého brejku Onger vyrovnal a pojistil postup Sentinelu. Utkání se nevydařilo ani zkušenému maledivskému rozhodčímu Kanoorovi, který se dopustil mnoha chyb, hru často přerušoval, aby pak vzápětí pouštěl i jasné fauly, navíc vyrovnávací branka Ongera neměla platit, protože Onger vybíhal k brejku z jasné ofsajdové pozice.
Velkým zklamáním bylo vystoupení Shweba na hřišti lesothského Mohlokulu, pětigólovou prohru asi nikdo nečekal. Hostující tým začal poněkud laxně a to se mu nevyplatilo. Domácí, podporování více než 11 stovkami diváků, dali první dva góly během prvních 23 minut. Pak se hráči Shwebo probrali a vynutili si převahu v poli. Ale jejich převaha byly jalová, většina centrů končila na hlavách domácích stoperů nebo v náručí brankáře Mokheleho. Když v závěru přidal po brejku Ukundele třetí gól, hosté se zcela rozložili a v závěru inkasovali ještě dvakrát.

Nedařilo se ani hráčům barmského mistra Laputty. Na hřišti Phuenccholingu vůbec nezvládli úvod utkání a po dvaceti minutách prohrávali 0:4. Změna rozestavení a posílení středové řady střídajícím Pran Lan Wu sice pomohlo, když ještě do poločasu Laputta dvěma góly zmírnila nepříznivý stav, ale když po hodině hry domácí Thagore přidal pátý gól, bylo rozhodnuto. Laputta už jen v závěru po hlavičce U Shana snížila, se soutěží se ale loučí.
Jediný sikkimský zástupce Geyzing nezaváhal a po velmi dobrém výkonu zdolal bhútánského mistra Paro 3:0. Skóre vyrovnané první půle otevřel v 36. minutě přesnou ranou Birandra, po změně stran už domácí soupeře přehrávali, přidali další dva góly a po roce se opět radují z postupu do semifinále.

Mezi čtyři nejlepší se dostaly hned tři týmy, které hrály semifinále i loni - obhájce trofeje Phuenccholing, poražený finalista Sentinel a sikkimský Geyzing. Trojici doplňuje poměrně překvapivě lesothské Mohlokulu.

Sentinel Jets - Falam Tigres 1:1 (0:1)

42. Riti (Devalakuram) 0:1
87. Onger (Kaah) 1:1
  87. So Hak Luen Pak ŽK
  88. Tin Tion ŽK
  88. Ma Wan Lop ŽK
  89. Devalakuram ŽK

Rozhodčí Kanoor (MDI) /5/. Hráno 7. 4. v Port Blair, 317 diváků. První zápas 3:1, postupuje Sentinel Jets.

Sentinel: Prdivadira - Lele, Uku, Gmzooh, Okun - Jannananah, Chikchir-ori, Bhgwar (64. Hwogh) - Tralala (56. Onger), Kaah, Kwyaho

Falam: Ma Wan Lop - Kyauk Lhat, So Hak Luen Pak, Wa Kye Do 81. Tin Tion), Hnya Tlam - Aun Min, Kyo Kwa (67. Swi Nya), Maug Li - Riti, Ohn Lak Shwe (67. Lu Tlap Lei), Devalakuram

Geyzing Glaciers - Paro Druks 3:0 (1:0)

36. Birandra 1:0
57. S. Landip (Fisher) 2:0
74. Fisher (S. Landip) 3:0

Rozhodčí U Wai Su (BIR) /1/. Hráno 7. 4. v Geyzingu, 949 diváků. První zápas 2:2, postupuje Geyzing Glaciers.

Geyzing: Yebal - Birandra, Lingey, Lepkolakhyt, Nyinchol - M. Landip, Chungpok, Dingey (74. Answari) - Pupook (74. K. Lepcha), S. Landip, Fisher (85. Lazuluk)

Paro: Yaumuje - Rimbochhe, Badrinath, O. Yaumuje, Goncchog - Nyindrak, Tenzin (82. Norgay), Timche (61. Tsh. Gyatsho) - Timbochhe, Omuri (61. D. Gyatsho), Tamang

FC Phuenccholing - Ywei Laputta 5:3 (4:2)

2. Su Wan 1:0
9. Wangyak (Peshung) 2:0
  10. U Shan ŽK
13. Dorjee 3:0
  13. Lu Shin Shin ŽK
20. Su Wan 4:0
  33. Pran Lan Wu (U Shan) 4:1
  37. O Shwank 4:2
60. Thagore 5:2
  87. U Shan (Sham Shul) 5:3

Rozhodčí Shiwasram (ANM) /0/. Hráno 9. 4. v Phuenccholingu, 978 diváků. První zápas 3:3, postupuje FC Phuenccholing.

Phuenccholing: Tshering - Lalpiliantok, Zidang, Danang, Thagore - Choptuling, Min Taun (76. Naltchema), Dorjee - Su Wan (69. Pokhrel), Peshung (84. Yelpin), Wangyak

Laputta: Tham Daung Lu - Zho Dham Lue (27. Pran Lan Wu), U Shan, Po Srath, Thram Tie - A Wei Kunj, Lu Shin Shin (80. A Kchon Tie), O Shwank - Shar Pei (46. Sham Shul), Umchog, Ronaldo

Mohlokulu FC - Shwebo Pyas 5:0 (2:0)

10. Marabu (Muputu) 1:0