Úvod » Fotbal » ostatní ligy

6. kolo v Bhútánu a Barmě

publikováno 06.04.2022

Bhútán

V souboji o čelo tabulky mezi obhájcem titulu Parem a aktuálním lídrem Bjakarem viděli diváci na téměř zaplněném stadiónu v Paru drama až do konce. Domácí velmi brzy prohrávali, když si vzpomněl na loňskou úspěšnou sezónu střelec Dikpo a svým teprve prvním letošním gólem otevřel skóre. Domácí bojoval, měli více šancí, ale prosadil se až v 78. minutě Tamang. V poslední minutě ale z nenápadné akce zaskočil Yaumujeho v brance Marantha přesnou hlavičkou a Bjakar si odvezl tři body. Odpoutal se tak od svého soupeře už na rozdíl šesti bodů a k titulu má blízko. Na opačném pólu tabulky bojoval poslední Phuenccholing na hřišti Yetties o posunutí se do výkonnostní skupiny A. Phuenccholing od 38. minuty vedl po krásném gólu Min Tauna, ale vítězství nakonec neudržel. Pět minut před koncem obrana neuhlídala domácího obránce Gyatchena, který zblízka vyrovnal. Phuenccholing tak zůstává poslední. Na třetí místo se dostal Hatisar po hubeném vítězství nad Raidakem. Také zde se rozhodovalo až v závěru, úspěšným střelcem byl pravý obránce Rameshanchi.

Paro Druks - Bjakar Rangers 1:2 (0:1)

3. Dikpo 0:1, 78. Tamang 1:1, 90. Marantha 1:2

Thimphu Yetties - FC Phuenccholing 1:1 (0:1)

38. Min Taun 0:1, 85. Gyatchen 1:1

Hatisar Chillies - Raidak Chhukha 1:0 (0:0)

Střelci:

3 - Tamang (PAR), Peshung (PHU), Ushiwanji (HAT)

Barma

Pohárový čtvrtfinalista Falam ani v šestém kole nedosáhl na první body. V souboji s vedoucí Laputtou vzdoroval obhájci titulu jen poločas, po změně stran Laputta dominovala a po dvou brankách O Shwanka si upevnila vedení v tabulce. Její nejbližší pronásledovatel Akyab také až zlepšeným výkonem ve druhé půli udolal nebezpečné Shwebo a na čelo ztrácí nadále jediný bod. Naopak Shwebo po výborném úvodu sezóny trochu ztrácí dech, na boj o titul to nevypadá. V posledním zápase Tararingapatam zvítězil na hřišti Yenangyaungu a dotáhl se bodově na svého soupeře. Falam na posledním místě tak už ztrácí propastných sedm bodů, což před dalšími zápasy o Pohár FIFAC pro Tygry nevěští nic dobrého.

Yenangyaung Myan Myins - FC Tararingapatam 1:3 (0:2)

17. Vadha 0:1, 32. Shwe Shun Kyao 0:2, 61. Thaum Yan 0:3, 81. Khnya Po Shwen 1:3

Akyab Sailors - Shwebo Pyas 2:0 (0:0)

56. U Pho Dol 1:0, 88. Ma Tla 2:0

Falam Tigres - Ywei Laputta 0:2 (0:0) /-1/

61. O Shwank 0:1, 74. O Shwank 0:2

1. Ywei Laputta 6 5 0 1 14:6 15
2.  Akyab Sailors 6 4 2 0 11:4 14
3.  Shwebo Pyas 6 3 0 3 15:10 9
4. Yenangyaung Myan Myins 6 2 1 3 9:13 7