Sikkimská liga 6. kolo

publikováno 05.04.2022

Po dlouhé zimní přestávce pokračovaly v Sikkimu ligové soutěže zápasy 6. kola. V první lize se v předehrávce utkal Mangan s Dikchu, tedy týmy, které bojují o vyhnutí se baráži. Mangan po výhře v Dikchu v 5. kole i v odvetě směřoval k vítězství a slibnému pětibodovému náskoku na soupeře, když po půlhodině vedl po gólech obránců Tsangela a Chungwala 2:0. Dikchu se po přestávce zlepšilo, ale dlouho se nemohlo prosadit. Až čtvrt hodiny před koncem využil zaváhání domácí obrany Chombey. Hráči Manganu znervózněli a doslova si nechali vyhraný zápas utéct mezi prsty, když po zbytečných chybách dovolili soupeři v samotném závěru dvěma góly skóre otočit. Mangan tak opět klesl na poslední místo, na Dikchu ztrácí bod.
Ve šlágru kola hostli Icemans Geyzing a dosud nejvyšší návštěva ročníku viděla velmi dobrý zápas. Pomohly mu i dva rychlé goly Geyzingu, po nichž domácí museli hru více otevřít, a tak bylo na co se koukat. Po půlhodině Rajwani využil domácí tlak a po změně stran pak nestárnoucí Šára pohotovou dorážkou vyrovnal, více ale ani domácí, ani Geyzing nestihli, takže remíza je pro oba celky ztrátou. Tím spíš, že vedoucí FC Gangtok v městském derby zdolal Sherpu a zvýšil náskok na čele už na pět bodů. Samotné utkání ale příliš krásy nenabídlo, bojovní Sherpové byli častěji u míče, ale v koncovce selhali, navíc v obraně citelně chyběl vykartovaný reprezentant Martam, čehož domácí dokázali využít a i přes nevýrazný výkon nakonec vyhráli jednoznačně 3:0.

Real Mangan - Dikchu Athletics 2:3 (2:0)

16. Tsangel (P. Kali) 1:0, 30. Chungwal (A. Kali) 2:0, 73. Chombey (Lapaling) 2:1, 83. Lattey (Chorba) 2:2, 86. Phuncchog 2:3. Rozhodčí Chopyal /0/, ŽK Kamel - Lattey, Laypekhual, Siwari. Sonam Ground, 889 diváků.

Gangtok Icemans - Geyzing Glaciers 2:2 (1:2)

10. S. Landip (Nyinchol) 0:1, 16. Chungpok 0:2, 32. Rajwani (Chapati) 1:2, 72. Šára 2:2. Rozhodčí Khumlang /0/, ŽK M. Landip, Chungpok (GEY). Phuncchog Namgyal Stadium, 2189 diváků.

FC Gangtok - FC Gangtok 3:0 (1:0) /+1/

4. Di Wan 1:0, 56. Tsapkal (Bharati) 2:0, 70. Bharati 3:0. Rozhodčí Rajangiri /3/, ŽK Ratnakulay (FCG). Sichey Ground, 1406 diváků.

2. liga

Ve 2. lize bojoval Lachen o přiblížení se k vedoucí dvojici, ale v utkání s Black Hats pouze remizoval. Domácí dvakrát vedli, ale Black Hats pokaždé dokázali odpovědět. Vyrovnání na 2:2 zařídil devět minut před koncem střídající Rondup. V souboji mužstev ze dna tabulky oplatila Himalaya mnichům z Pemayangtse porážku z domácího stadiónu a na hřišti v Pellingu, které je domácím prostředí pro Pemayangtse, zvítězila 2:1. V první půli se prosadil Orgyen Subhata a po změně stran přidal druhý gól Deepak Josef Práskal. Domácí už jen snižovali zásluhou Lalita Kolpanga. V Namchi se hrál důležitý souboj mezi domácími Storm a vedoucím Singtamem. Namchi mohlo po vítězství snížit ztrátu na soupeře na jediný bod, ale zápas se vyvíjel jinak, než by si domácí přáli. Singtam byl v úvodu lepší a zaslouženě po brankách zkušeného Lahapura a Nyimy Phandupa šel do vedení. Domácí ale ještě v první půli snížili po přesné hlavičce Chamlinga Raie. Jenže hned v úvodu druhé půle utekl domácí obraně Simon Chettri a bylo to opět o dva góly. Hráči Namchi se ale nevzdali a podporováni více než tisícovkou diváků bojovali a zaslouženě vyrovnali, když se prosadil kapitán Lhotspa a v závěru také svým prvním gólem v sezóně obránce Giri. Singtam sice o vítězství přišel, ale udržel si čtyřbodový náskok.

FC Lachen - Black Hats 2:2 (1:0)

38. Kagyupa 1:0, 46. Palelang 1:1, 51. D. Lachungpa 2:1, 81. Rondup 2:2

Pemayangtse Red Monks - Himalaya Gangtok 1:2 (0:1)

28. O. Subhata 0:1, 56. D. J. Praskal 0:2, 68. L. Kolpang 1:2

Namchi Storm - Singtam Wilds 3:3 (1:2)

18. Lahapur 0:1, 24. N. Phandup 0:2, 34. Rai 1:2, 47. S. Chettri 1:3, 54. Lhotspa 2:3, 80. Giri 3:3

1. Singtam Wilds 6 4 1 1 18:11 13
2. Namchi Storm 6 2 3 1 11:8 9
3. FC Lachen 6 2 3 1 13:13 9
4. Himalaya Gangtok 6 2 2 2 12:11 8
5. Black Hats 6 2 1 3 10:14 7
6. Pemayangtse Red Monks 6 1 0 5 6:13 3

4 - S. Chettri, Lahapur (SIN), Cheporai (LAC)

3 - D:J: Praskal (HIM)

Pohár - čtvrtfinále

Už ve čtvrtfinále zhasly naděje na druhou nejcennější domácí trofej hráčům FC Gangtok a Icemans. Vedoucí ligový tým FC Gangtok narazil na Geyzing a naději na postup ztratil prakticky v prvním zápase, kdy na domácím hřišti podlehl 0:3. Geyzing si odvetu doma už pohlídal a po vítězství 2:1 jde dál. Icemans měli papírově snazšího soupeře Dikchu. V prvním zápase také jednoznačně kralovali, po velké převaze ale zvítězili jen 2:0, což se ukázalo jako klíčový faktor. V odvetě totiž Dikchu dokázalo v normální hrací době zvítězit 3:1 a v prodloužení po gólu Laptlahyatalanga nakonec slavilo nečekaný postup. V zápase dvou druholigových týmů Singtam přehrál Lachen. Po jednoznačném vítězství doma 4:0 stačila na postup remíza 1:1 v Lachenu. Dál jde i Sherpa, která bez větších potíží zdolala dvakrát Himalayu.

Singtam - Lachen 4:0 (2:0) /+1/, Lachen - Singtam 1:1 (0:0), postupuje Singtam.

Icemans - Dikchu 2:0 (1:0) /+1/, Dikchu - Icemans 4:1 (3:0, 3:1), postupuje Dikchu.

FC Gangtok - Geyzing 0:3 (0:1), Geyzing - FC Gangtok 2:1 (1:0), postupuje Geyzing.

Himalaya - Sherpa 0:4 (0:2) /-1/, Sherpa - Himalaya 2:0 (1:0), postupuje Sherpa.