Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2021 - 2022

První zápasy čtvrtfinále

publikováno 29.03.2022

Po zimní pauze pokračoval Pohár FIFAC úvodními zápasy čtvrtfinále. A hned tři se hrály v Barmě, která jako jediná má na jaře kompletní zastoupení. Výsledky barmských zástupců ale domácí fanoušky příliš nepotěšily, ani jedno mužstvo nedokázalo zvítězit. Nejhůře dopadl Falam, který nestačil na andamanský Sentinel. Falam tak nevybředl z podzimní bídy, kdy v lize nezískal ani bod, a po prohře 1:3 má k postupu dost daleko. Sentinel byl lepší, útočnější a zaslouženě slaví. Nedařilo se ani Shwebu, které nezvládlo roli favorita a nedokázalo zdolat lesothské Mohlokulu. Přitom domácí vstoupili do zápasu skvěle, když po brankách Pratneshe a Kwa Sara vedli už po deseti minutách o dva góly. Soupeř ale vyrovnal hru a brzy snížil, pak sice v úvodu druhé půle domácí opět skórovali, ale to bylo z jejich strany vše. Hosté ve druhé půli překvapivě dominovali a zaslouženě vyrovnali. Navlas stejně dopadl i vedoucí celek Barmské ligy Laputta, která pouze remizovala s posledním mužstvem ligy Bhútánu Phuenccholingem. Phuenccholing je pohárové mužstvo, které i přes nezdary v ligové soutěži v Poháru FIFAC šlape a i v tomto výborném a atraktivním zápase byl dlouho lepším týmem. Ovládl první poločas a nebýt vlastence Zidanga, šel by do druhé půle s dvougólovým vedením. Domácí po přestávce přidali a dokázali skóre během čtyř minut otočit, ale Phuenccholing v závěru zásluhou střídajícího Pokhrela stihl vyrovnat. Třetí remíza se zrodila v Paru, kde hostoval sikkimský Geyzing. Ten byl v prvním poločase efektivnější, když dokázal využít dvě šance. Po změně stran byli lepší domácí Draci a po zásluze vyrovnali. Odvety slibují zajímavou dramatickou podívanou.

Falam Tigres - Sentinel Jets 1:3 (1:2)

12. Tralala 0:1
  32. Tralala (Uku) 0:2
39. Zhin Dol (Hnya Tlam) 1:2
  72. Bhgwar (Kwyaho) 1:3

Rozhodčí Chopyal (SIK) /3/. Hráno 24. 3. ve Falamu, 1258 diváků.

Falam: Ma Wan Lop - Kyauk Lhat, So Hak Luen Pak, Wa Kye Do, Zhin Dol - Hnya Tlam, Kyo Kwa, Swi Nya - Riti (46. Lu Tlap Lei), Devalakuram (81. Maug Li), Tin Tion (68. Ohn Lak Shwe)

Sentinel: Prdivadira - Lele (79. Nwo), Uku, Gmzooh, Okun - Chikchir-ori, Hwogh, Kaka (64. Bhgwar) - Tralala (67. Onger), Kaah, Kwyaho

Paro Druks - Geyzing Glaciers 2:2 (0:2)