Utkání o 9. - 12. místo

publikováno 18.12.2021 (aktualizováno 19.12.2021)

V rychlém tempu a bez volného dne pokračovalo v Anabaru jubilejní 30. mistrovství světa zápasy o 9. a o 11. místo. Djibouti, které předešlý den rozdrtilo výběr SAE se udrželo na vítězné vlně a porazilo Samou až po obratu v závěrečné čtvrtině a obsadilo konečné 9. místo. Svého prvního vítězství se v posledním vystoupení na šampionátu dočkala také Aljaška, která po dobrém výkonu porazila tým SAE o 36 bodů. Úřadující mistr tak skončil v celkovém pořadí na předposledním místě.

o 9. místo:

Samoa - Djibouti 72:77 (25:20, 42:33, 58:51) /5-5/

Body: Talo a Luga 14, Ekalesa 11 - S. Omar 22, Sulayman 17, Mohamed 11. Nejlepší hráči: Luga 3,5 - S. Omar 5,5. Celkem 26 (12:14), 818 diváků.

Můj jankující počítač omylem vymazal komentář k zápasu, za což se omlouvám.

o 11. místo

SAE - Aljaška 83:119 (32:36, 47:61, 72:92)

Body: Al Hossain 20, Hamzah 15, Al Diafar 14 - Bullock 25, Jeryman, Frankestein a Killbill 18. Najlepší hráči: Al Hossain 3,5 - Bullock 6,5. Celkem 28,5 (14:14,5). 689 diváků.

V posledním vystoupení dvou nejslabších celků se od začátku hrál pohledný, bezstarostný zápas. Skore po první čtvrtině 32:36 dávalo naději, že oba týmy dosáhnou na stovku. Ale po celkem vyrovnané první řtvrtině ve druhé začali mít navrch hráči Aljašky. Po šňůře 15 bodů vedli už o 19, aby v závěru poločasu poněkud zvolnili a díka střelecké chuti Hamzaha se skore zastavilo na rozdílu 14 bodů v poločase. Va druhé půli už bylo vidět na obou týmech menší nasazení, v závěrešné části pak hráči SAE odpadli a dovolili Aljašce navýšit rozdíl až na konečných 39 bodů. Jen díky tomu, že v samotném závěru Al Hossain a Khalifa pooněkud zkorigovali, rozdíl by byl ještě vyšší. Aljaška po nejlepším výkonu skončila na 11. místě, zatímco hráči SAE po debaklu s Džibuti inkasovalii další stovku a skončili na posledním místě.