Druhý dem šampionátu - zahájení skupiny B

publikováno 10.12.2021

Druhý den pokračovalo mistrovství zápasy ve skupině B. Opět bez většího zájmu diváků, nejvíce jich přišlo na večerní zápas Moravy s Antiguou. Tento zápas měl také nejlepší atmosféru, o což se postarala skupina asi osmi příznivců Antiguy, která přijela povzbudit svůj tým v historicky první účasti na šampinátu. Odpolední zápasy dopadly podle očekávání. Zanzibar si snadno poradil s týmem SAE a stejně tak Fidži rozstřílelo outsajdra z Džibuti. Mnohem vyrovnanější zápas se očekával večer, kdy se střetla Morava s nováčkem Antiguou. Zkjušenější tým z Moravy zúročil své zkušenosti a zvítězil v zajímavém zápase rozdílem 10 bodů.

Zanzibar - SAE 121:72 (29:24, 63:47, 82:59) /+1/6-5/

Cocuna 45, Yaksi 29, Daresalam 13 - ibn Laadin 19, Shakroun 12, Muzzafarouk 10. Nejlepší hráči: Cocuna 10 - ibn Laadin 4,5. Celkem 31,5 (18:13,5). 972 diváků.

Favorit se začal prosazovat už od začárku, ve třetí minutě vedl 13:5 a zdálo se, že to bude pro Zanzibarce snadný zápas. Arabové z Emirátů se však nevzdali a po první čtvrtině byl stav 29:24. Pak se však rozstřílel rozehrávač Zanzibaru maličký Cocuna, který jen za první poločas stihl šest trojek a ve druhé půli přidal další čtyři. Celkem dosáhl rekordních 45 bodů a stal se první hráčem, který na MS dosáhl v hodnocení ratingu maximálního možného počtu 10 bodů. Měl hlavní podíl na tom, že v poločase vedl Zanzibar už o 16 bodů a ve druhé půli svůj náskok pravidelně zvyšoval až na konečný rozdíl 49 bodů. V poslední čtvrtině už hráči Emirátů rezignovali, o čamž svědčí skore 39:13.

Fidži - Džibuti 116:62 (44:9, 66:32, 88:49)  /+1/6-5/

Tikokoti 26, Tiaupaopao 17, Nesusivola 15 - S. Omar 15, Mohamed 12, M. Omar 11. Nejlepší hráči: Tikokoti 7 - S. Omar 4,5. Celkem 23 (14:9). 1005 diváků.

Začátek byl ve znamení raketového nástupu Fidžanů. Po třech minutách vedli 16:0 a Džibuťané si připadali jako Alenka v říši divů. Vůbec nestíhali, dovolili hráčům soupeře takřka všechno a po deseti minutách byl na ukazateli hrozivý stav 44:9. V další části po prostřídání však Fidžané polevili a náskok se už nezvyšoval. Ještě v 25. minutě byl rozdíl 40 bodů, tedy jen o pět víc, než po první čtvrtině. Až v závěrečné části, kdy se na hřiště vrátila základí sestava, se rozdíl vyšplhal na konečných 54 bodů. Utkání nemělo valnou úroveň zejména díka odevzdanému výkonu Džibuťanů, kterým se soupeř brzy přizpůsobil a hrál to, co potřeboval.

Morava - Antigua 106:96 (26:19, 54:49, 83:76)  /0/6-6/

Orobinec 20, Netopýr 16, Jeřábek 14 - Bramble a White 16, Benjamin 16. Nejlepší hráči: Orobinec 4,5 - Bowry 3,5. Celkem 28,5 (15,5:13). 1544 diváků.

Moravané si brzy získali mírný náskok a v podstatě jej po většinu zápasu udržovali. Několikrát se hráčům Antiguy podařilo sice náskok stáhnout na minimum, ale vžda přišla šňůra Moravanů a jejich náskok se zvýšil na pohodlné vedení. Minutu před koncem vedla Morava o 15 bodů, ale Parkour snížil a v poslední sekundě se mu podařilo z velké dálky trojkou upravit rozdíl na přijatelných 10 bodů. Moravu táhl v první poločase zejména Orobinec a Jeřábek, ve druhé půli Netopýr a Práskal. Své si uhráli i Brouzdal a Ruprecht. Antigua neměla v týmu výraznou osobnost. Jako nejlepší byl vyhodnocen Bowry, který dal za poločas 11 bodů, pak po čtyřech faulech vystřídal a ve druhé půli si zahrál je chviličku. Jinak se líbili Bramble i White, ve druhé půli předvedl několik dobrých momentú i nejvyšší hráč týmu Benjamin. Je jisté, že Antigua ještě neřekla poslední slovo a v dalších zápase můžeme očekávat zajímavé boje o postup do čtvrtfinále.