Bhútánská liga - 5. kolo

publikováno 24.11.2021

Poslední kolo přineslo ukončení dvou sérií. Paro udželo neporazitelnost v lize dva roky a osm dnů, než narazilo na Bjakar, který v přímém souboji o první místo těsně zvítězil. Rozhodující branka padla už v 17. minutě z kopačky sikkimského reprezentanta Saikuriho. Domácí Bjakar pak byl i nadále aktivnější, ale další gól už nepřidal. Paru zápas nevyšel, proti pružně hrajícím domácím se Draci nedostávali do šancí a ani po změně stran se obraz hry příliš neměnil, a  tak Bjakar svého soupeře sesadil z vedoucí pozice.
Také Phuenccholng ukončil svou sérii - po více než roce opět zakusil ligové vítězství. Obětí se stali Yetties, kteří ale zdaleka nepodali optimální výkon, a tak soupeři cestu za prvním bodovým ziskem v sezóně dost usnadnili. Velký podíl na vítězství Phuenccholingu měl ještě loni hráč Yetties Peshung. Ten otevřel skóre a druhý gól přidal za stavu 1:1 krátce po přestávce. Phuenccholing soupeře jednoznačně přehrál a čtvrt hodiny před koncem Lalpiliantok ještě upravil skóre na 3:1. Yetties už tři kola nebodovali a na Phuenccholing už mají náskok jen jednoho bodu.
Nedaří se ani Hatisaru, který prohrál jižní derby na hřišti Raidaku Chhukha. Rozhodující gól vstřelil  tři minuty před koncem zkušený Lapchuk.

Bjakar Rangers - Paro Druks  1:0 (1:0)