Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2021 - 2022

Odvety 2. kola

publikováno 18.11.2021 (aktualizováno 21.11.2021)

Hned šest zápasů se hrálo ve Východní zóně a v pěti případech domácí favorité postoupili.Výjimkou bylo vyřazení Sherpy, která po porážce na Andamanech podlehla Sentinelu i v domácím prostředí. Přitom Sherpové začali velmi dobře a už do poločasu si vytvořili třígolový náskok, který by na postup stačil. Jenže po změně stran během čtvrthodiny Sentinel dvakrát skóroval a zdálo se, že utkání spěje do prodloužení. Rozklížená Sherpa se ale nedokázala zkonzolidovat a čtvrt hodiny před koncem inkasovala potřetí. Sentinel v závěru soupeři nedovolil nic, naopak ještě přidal další gól a po roce si opět zahraje i v jarní části. Také druhý andamanský celek Rutland překvapil. Ve Shwebu doháněl čtyřgólovou ztrátu a proti laxně hrajícím domácím s několika náhradníky v sestavě začal výborně. Zaskvěl se zejména Siyakprase, který během čtvrthodiny vstřelil tři góly a dal ostrovanům naději. Shwebo se pak zlepšilo, ale se skóre dokázalo pohnout až po změně stran, kdy Lu Tha s Bhan Sramem překonali Seru a dali domácím více klidu. Rutland bojoval a Mupopo přidal další gól. Jenže už po třech minutách domácí ještě více přiblížil k postupu Su Do Kchu, když proměnil přímý kop. V závěru si dal vlastní gól domácí Sho Luen, ale postup Shweba to už neovlivnilo.
Do čtvrtfinále jde také obhájce trofeje Phunccholing, který s FC Maseru sehrál poměrně vyrovnaný zápas. Domácí ale  jednoznačně dominovali v produktivitě. Z osmi střel na branku šestkrát překonali Prince Thomase, zatímco ani jedna z šesti střel Lesoťanů na Tsheringovu branku neskončila v síti.
Potůčník po vyřazení FC Gangtok v 1. kole opět zamířil do Sikkimu, když bojovali o postup s Geyzingem, tentokrát se ale Moravané nevraceli domů v dobré pohodě. Geyzing utkání na umělé trávě ovládl a soupeře potupil devíti góly. Činili se zejména oba útočníci, kteří vstřelili osm branek. Zejména na Pupooka nebude v dobrém vzpomínat brankář Potůčníku Norbert Jura. Maledivský snajpr ho překonal hned pětkrát.
Oba týmy ze San Marina zakončily svoje působení v Poháru FIFAC porážkami na hřištích soupeřů. Valdragone neodehrálo špatný zápas ve vysokohorském Paru. Zejména v prvním poločase dokonce bylo lepší a zaslouženě šlo do vedení po brance Pappase. Sanmarinci ale nezvládli závěr poločasu, kdy během dvou minut po zbytečných chybách dvakrát inkasovali. A když v úvodu druhé půle Orgyen Yaumuje přidal třetí gól, zdálo se rozhodnuto. Hráči Valdragone ale bojovali, opět si vytvořili převahu, chyběla ale kvalitnější finální fáze. A to i když na hřiště přišel podpořit ofenzivu Pietro Rocco a postupně i jeho bratři. V závěru po rychlém brejku naopak Valdragone inkasovalo počtvrté, Sanmarinci ale výkonem příjemně překvapili.
Překvapení soutěže druholigové sanmarinské Monte Giardino, které hájilo na hřišti Falamu dvougólový náskok, odolávalo skoro celý poločas. Domácí po dvou brankách Ritiho srovnali skóre až po půlhodině hry, postupový gól trefil v závěru poločasu Hnya Tlam. Po změně stran přidal čtvrtý gól Devalakuram a zdálo se rozhodnuto. Ale čtvrt hodiny před koncem snížil po nenápadné akci Ballonieri a Tygři se začali strachovat o postup. Strachovali se ale ani ne dvě minuty - po skákavé střele Ohn Lak Shweho se Gianperri v brance musel červenat. Falam je tak ve čtvrtfinále, ale výkonem nijak nenadchl, podobně jako v lize, kde se mu na podzim nedařilo.

V Západní zóně v obou zápasech uhájily týmy, které si v prvním zápase vytvořily dostatečný náskok, své postavení a dotáhly svůj boj k postupu. Laputta, která si přivezla do Croydonu šestibrankový náskok, přistoupila k zápasu dosti laxně. Už v 7. minutě Sham Shul doslova nabil Occanovi na vedoucí gól domácích. Croydon hrál ofenzivně, neustále se tlačil do útoku a obrana Laputty měla nečekaně dost práce. Hostím se sice podařilo vyrovnat, ale do poločasu si Croydon vzal vedení zpět. Ve druhé půli i před vystřídání hosté hráli nadále na půl plynu a jen nepřesnosti v koncovce domácích je udržovaly v klidu. Croydon přidal ještě dva góly, ale na postup to zdaleka nestačilo. Laputta díky vysoké výhře v prvním utkání postoupila, ale svým výkonem zklamala.

Ve Vikanticích se představil lesothský mistr Mohlokulu FC, který měl z prvního zápasu tříbrankový náskok. Diváci ve studeném a mlžném počasí viděli zajímavý zápas dobré úrovně. Vikantice se dostaly v závěru prvního poločasu do vedení, ale hrál se oboustranně útočný fotbal s šancemi na obou stranách. Ve druhé půli Bwluwi vyrovnal, pak hosté dali ještě jeden gól, který ale rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal. Toho si ale nevšiml činovník, který obsluhoval ukazatel skore, gól zaznamenal a až do konce zápasu tak mátl diváky, kteří nevěděli, jak zápas nakonec dopadl. Vše se vyjasnilo až po skončení zápasu, kdy byla chyba napravena. Vedoucí gól domácího Pailieho někteří diváci považovali za vyrovnání a vyrovnání Marabuho za vítězný gól hostí. Konečný stav 2:2 ale i tak rozhodl o postupu Mohlokulu.

83. Chikchir-ori 3:4

Rozhodčí Min Hya (BIR) /2/, 1144 diváků. Hráno 11.11. v Gangtoku. První zápas 2:3, postupuje Sentinel Jets.

Sherpa: Bhumel - Lattam, Solopholok, Martam, J. Lhendup (82. N. Lhendup) - Surman, Ranival (60. Yak), Langlang (76. Pratipoor) - Longrisha, Sittarne, Ugyen Subba

Sentinel: Prdivadira - Lele (53. Jango-jango), Uku, Gmzooh, Okun - Jannananah (46. Kaka), Hwogh, Bhgwar - Onger (79. Chikchir-ori), Kaah, Kwyaho

89. Sho Luen (vlastní) 3:5

Rozhodčí Phungyel (BHU) /2/, 815 diváků. Hráno 11. 11. ve Shwebu. První zápas 4:0, postupuje Shwebo Pyas.

Shwebo: Kwak Mo - Sho Luen, Su Do Kchu, Bhan Sram, Lu Tha - Nyam Nyam, So Bhol (46. Al Fasol-lol-ahmed), U Pshouk - Lhan Pshouk (46. Pratnesh), Tu Ba (76. Kwa Sar), A Su Kwang

Rutland: Seru - Zhaba, Chipo-chipiri (61. Mupopo), Tirakuleny, Bolt (75. Mali-a-lini) - Prakottri, Oody, Koody- Ojebe, Siyakprase, Su Mo (75. Uri-orichiko)

73. Dorjee 6:0

Rozhodčí Agontewe (NAU) /1/, 851 diváků. Hráno 13. 11. v Phuencholingu. První zápas 3:4, postupuje FC Phuenccholing.

Phuenccholing: Tshering, Lalpiliantok, Zidang, Danang, Thagore - Orgyen (74. Choptuling), Min Taun, Dorjee - Su Wan (82. Yelpin), Peshung (74. Bhulia), Wangyak

Maseru: Prince Thomas - Muputu, Olamahli, Dwohlohlo, Davidson - Skardal, Kakunda, Tariba (46. Tsebonyame) - Musa, Masere (78. Simbaba), Batumbi (64. Mambushi)

90. Pupook 9:0

Rozhodčí U Wai Su (BIR) /2/, 919 diváků. Hráno 13. 11. v Geyzingu. První zápas 2:2, postupuje Geyzing Glaciers.

Geyzing: Yebal - Birandra (82. Proskhanaskarukonghiri), Lingey, Lazuluk, Nyinchol - M. Landip, Dingey, Chungpok - Pupook, S. Landip (78. Mishra), Fisher (78. Sumatra)

Potůčník: N. Jura - Parník (46. Zdeněk), Brendoix, Pískle, Svinný - Merenguez (74. Pardubský), Čadek, Hovadík - Urvalý, Cagaš (46. Čapoun), Pařízek

Paro Druks - AC Valdragone 4:1 (2:1) /+2/

27. Pappas 0:1
41. Timbochhe (Omuri) 1:1
42. Nyindrak (Rimbochhe) 2:1
49. O. Yaumuje (Goncchog) 3:1
87. Goncchog) (D. Gyatsho) 4:1

Rozhodčí Al Lahdeen (MDI) /1/, 1593 diváků. Hráno 13. 11. v Paru. První zápas 3:1, postupuje Paro Druks.

Paro: D. Yaumuje - Rimbochhe, Badrinath, O. Yaumuje, Goncchog - Nyindrak, Ventkathi, Timche (84. Kema Yaumuje) - Timbochhe, Omuri (72. D. Gyatsho), Tamang (72. Tsh. Gyatsho)

Valdragone: Bondo - Amadei, Bedani, Poldera, Pappas - Milanesi, Simonelli, Totti (66. Pietro Rocco) - Contrado (71. Paolo Rocco), Mosikone (81. Gianfranco Rocco), Ramzasharee

77. Ohn Lak Shwe 5:1

Rozhodčí Chopyal (SIK) /1/, 620 diváků. Hráno 14. 11. ve Falamu. První zápas 2:4, postupuje Falam Tigres.

Falam: Ma Wan Lop - Zhin Dol, So Hak Luen Pak, Wa Kye Do, Kyo Kwa - Maug Li (63. Aun Myin), Hnya Tlam, Swi Nya (86. Ayint Kyo) - Riti, Lu Tlap Lei (75. Ohn Lak Shwe), Devalakuram

Monte Giardino: Gianperri - F. Polleno, C. Polleno, Ballonieri, Quaranto - Pepini,  Rosetti, Gnocca (55. Balduzzi) - Paviarotti, Pucchini (82. Correa), Possolini (70. Agosta)

FC Croydon - Ywei Laputta 4:1 (2:1)

7. Occana 1:0
  22. Min Si Wei 1:1
41. Monzuni 2:1
  42. Lu Shin Shin ŽK
53. Bakmoeh (Monzuni) 3:1
  53. A Wei Kunj ŽK
69. Haha 4:1

Rozhodčí Tsabalya (LES) /2/, 532 diváků. Hráno 12. 11. v Croydonu. První zápas 0:6, postupuje Ywei Laputta.

Croydon: Kawaza - Bobashi, Dzimani, Muhluwa, Buguwali (85. Gulash)- Umbutse, Siladze, Occana - Monzuni, Haha (895. Burabura), Balmoeh (67. Churandy)

Laputta: Tham Daung Lu - Zho Dham Lue, U Shan, Min Si Wei, Thram Tie - A Wei Kunj, Lu Shin Shin (60. Kuy Kuy Ha), Pran Lan Wu - Sham Shul (46. Shar Pei), Umchog (77- Lap Tla Wa), Ronaldo

85. Marabu (Lembanalembu) 2:2

Rozhodčí Bryne (SPI) /1/, 421 diváků. Hráno 13. 11. ve Vikanticích. První zápas 1:4, postupuje Mohlokulu FC

Vikantice: Svitávka - Pailie (78. Vít), Hajcman, Kundera, Loužecký - Pradi, Vosel (78. Patras), Šutr - Maršovský, Sláma, Zuzánek (85. M. Kovařík)

Mohlokulu: D. Mokhele - Tsabedze, Telle, Bwluwi, Matuidi - Tuhatuha, Kirimbagali, Serumane (83. Hahlawa) - Ukundele (76. Marabu), Vozka (64. R. Mokhele), Lembanalembu