4. kolo v Bhútánu a Barmě

publikováno 21.10.2021

Bhútán

Vedoucí Paro zajíždělo na hřiště Raidaku Chhukha a celkem bez problémů udrželo ligovou neporazitelnost, která už trvá dvacet zápasů. Naposledy Paro v lize prohrálo 13. října 2019. Tentokrát si Draci poradili s Raidakem zejména díky výbornému výkonu v 1. poločase, kdy si vypracovali dvoubrankový náskok, který udrželi až do konce. Naopak v lize se nadále nedaří Phuenccholingu, jehož série bez vítězství trvá už třináct zápasů. Paradoxně mezitím Phuenccholing stačil vyhrát domácí pohár i Pohár FIFAC...Ve 4. kole prohrál Phuenccholing v Hatisaru, když dvakrát snižoval na rozdíl jednoho gólu, vyrovnat se však nepodařilo. Phuenccholing tak nadále zůstává bez bodu poslední a do Poháru FIFAC vstoupí z výkonnostního koše B. Hatisar si připsal první vítězství a ve vyrovnané tabulce poskočil na 3. místo. Krok s vedoucím Parem drží nadále Bjakar, který si po vyřazení v Poháru FIFAC spravil chuť jednoznačným vítězstvím na hřišti Yetties. O výsledku se rozhodlo už v první půli, kdy se dvakrát prosadil Lhodrang, který poprvé dostal příležitost v základu, třetí gól pak přidal reprezentant Sikkimu Saikuri. Ve druhé půli už tempo opadlo, domácí se marně ppokoušeli dobýt obranu Bjakaru, která podala mnohem lepší výkon, než na Rutlandu. Bjakar tak je v tabulce za Parem druhý jen o skóre a vzájemný souboj obou týmů v 5. kole na hřišti Bjakaru bude lahůdkou podzimu.

Raidak Chhukha - Paro Druks 0:2 (0:2)

2. Nyindrak 0:1, 33. Tamang 0:2

Hatisar Chillies - FC Phuenccholing 3:2 (1:0)

4. Tshering Lepcha 1:0, 46. Linzian 2:0, 54. Wangyak 2:1, 70. Sunar 3:1, 76. Zidang 3:2

Thimphu Yetties - Bjakar Rangers 0:3 (0:3)

Střelci

2 - celkem 12 hráčů, loňský král střelců Dikpo z Bjakaru zatím bez gólu.

Barma

Loňský mistr Laputta potřetí za sebou vyhrál a dotáhl se na vedoucí Shwebo. Laputta hostila Yenangyaung a po většinu zápasu měla převahu. Z množství šancí se urodily dva góly - první vsítil hlavou obránce Po Srath a po změně stran se prosadil i Lu Shin Shin dorážkou Ronaldovy střely za bezmocného Pyun Poka. Ten předvedl výborný výkon, ale nestačilo to, v ofenzívě byli Žlutí psi bezzubí. Výborný zápas se hrál ve Falamu, kde domácí Tygři hostili Shwebo. Falam potřeboval konečně bodovat, ale hned po sedmadvaceti vteřinách Ma Wan Lop inkasoval po chytrém Lobu Al Fasol-lol-ahmeda. Domácí ale po půl hodině srovnali, když se trefil zkušený obránce So Hak Luen Pak. Po změně stran se hrál otevřený fotbal s šancemi na obou stranách, skóre po hodině hry posunul na stranu hostí Lhan Pshouk přesnou tečí Kwa Sarova stříleného centru. Když pak přidal výborně hrající Al Fasol-lol-ahmed třetí gól, zdálo se rozhodnuto. Domácí ale ještě dokázali zabrat a snížit zásluhou střídajícího Tin Tiona, vyrovnat se ale nepodařilo, i proto, že v samotném závěru vychytal Tham Daung ve vyložené šanci Devalakurama. Falam tak zůstal na posledním místě, což není dobrá vyhlídka pro druhé kolo Poháru FIFAC. O vedení v tabulce přišel Akyab, který v jihobarmském derby jen remizoval s Tararingapatamem. Obě branky padly v rozmezí dvou minut - nejprve se trefil vyhlášený střelec Tararingapatamu Kou Shou, který z pozice stopera často i ve svých šestatřiceti letech podporuje ofenzívu, brzy ale vyrovnal Ma Do Kchan, který využil mezery v domácí obraně, kde chyběl Kou Shou, který se zapomněl na hrotu útoku.

Ywei Laputta - Yenangyaung Myan Myins 2:0 (1:0)

32. Po Srath 1:0, 59. Lu Shin Shin 2:0

Falam Tigres - Shwebo Pyas 2:3 (1:1)

1. Al Fasol-lol-ahmed 0:1, 32. So Hak Luen Pak 1:1, 62. Lhan Pshouk 1:2, 71. Al Fasol-lol-ahmed 1:3, 81. Tin Tion 2:3

Akyab Sailors - FC Tararingapatam 1:1 (1:1)

30. Kou Shou 0:1, 32. Ma Do Kchan 1:1

1. Shwebo Pyas 4 3 0 1 14:6 9
2. Ywei Laputta 4 3 0 1 9:5 9
3. Akyab Sailors 4 2 2 0 7:3 8
4. Yenangyaung Myan Myins 4 1 1 2 4:8 4
5. FC Tararingapatam 4 1 1 2 5:13 4
6. Falam Tigres 4 0 0 4 5:9 0