Úvod » Fotbal » ostatní ligy

Sikkimská liga - 4. kolo

publikováno 20.10.2021

Real Mangan zatím kopíruje špatný vstup do sezóny z loňského roku. Ani napočtvrté totiž nedokázal bodovat. Na hřišti Sherpy ale tým ze severu podal mnohem lepší výkon, než v kole minulém. Ve vyrovnaném zápase ale byla Sherpa efektivnější. V 35. minutě se po nenápadné akci dostala zásluhou Yaka do vedení, které navýšila krátce po změně stran zásluhou velmi dobře hrajícího Ugyena Subby, který dostal příležitost ve středu zálohy místo Ranivala. Pak ale Sherpové museli odolávat náporu Manganu, který byl poslední půlhodinu jednoznačně lepším týmem. Stihl ale pouze snížit po střele střídajícího Tinleye Subby.

Šlágr kola se hrál na Sichey Ground v Gangtoku, kde domácí FC hostil mistra z Geyzingu. Domácí se po brzkém vyřazení z Poháru FIFAC a daleké cestě z Moravy rychle oklepali a zaslouženě soupeře porazili. Přitom Geyzing začal výborně a po třech minutách vedl, když se krásně trefil Lepkolakhyat, který ještě loni nosil dres FC Gangtok. Domácí ale rychlý gól nabudil k aktivitě a ještě v prvním poločase skóre otočili. Dvakrát se prosadil Sichey, který přišel na podzim z Dikchu, a který je příjemným překvapením. Ze základu totiž výbornými výkony vytlačil mladou barmskou hvězdu Di Wana, který zatím nenašel společnou řeč se svým barmským kolegou v útoku Shan Mlokem a výkony nijak nepřesvědčil o svých kvalitách. Krátce po změně stran zaskočil Yebala střelou zpoza šestnáctky Lingtsum a na tento gól už Glaciers nedokázali zareagovat. Naopak, Tsapkal přidal dvacet minut před koncem čtvrtý gól a bylo rozhodnuto. Geyzingu se utkání nevydařilo, chyběl pohyb a bojovnost, která loni byla důležitým atributem v cestě za titulem.

Výbornou formu v úvodu sezóny potvrdili Icemans dalším výrazným vítězstvím. Tentokrát si snadno poradili s Dikchu, kterému nasázeli šest gólů. Navíc o jediný úspěch hostů se zasloužil rovněž hráč Icemans. V poslední minutě první půle za stavu 2:0 krásně zakroutil do vlastní branky malou domů Dhurbu a trochu zdramatizoval utkání. Po změně stran ale přidal s chutí hrající Šára třetí gól a soupeř už neměl sílu na zvrat. Šára pak přidal ještě jeden gól a na kontě už má tři zásahy. Kromě něj ale září také nově složená stoperská dvojice Unthapi - Dorji. Dvacetiletý Unthapi, který v loňské sezóně bojoval v dresu Manganu, se hned dostal do základní sestavy Icemans a patří k nejlépe hodnoceným hráčům celé soutěže. Už také dostal pozvánku do reprezentace a poprvé odcestoval do Evropy na duel s Moravou. Icemans tak o skóre vedou ligu a vypadá to, že po hubených letech vyplněných starostmi o záchranu opět přicházejí lepší časy.

Sherpa Club Gangtok - Real Mangan 2:1 (1:0)

35. Yak 1:0, 57. Ugyen Subba 2:0, 77. Tinley Subba 2:1. Rozhodčí Chopyal /1/, ŽK Mizoram, Chungwal (MAN). Sherpa Stadium, 794 diváků.

FC Gangtok - Geyzing Glaciers 4:1 (2:1)

3. Lepkolakhyat 0:1, 20. Sichey (Bharati) 1:1, 30 Sichey (Shan Mlok) 2:1, 52. Lingtsum 3:1, 69. Tsapkal 4:1. Rouhodčí Rajangiri /0/, ŽK Lepkolakhyat, Dingey, Chungpok (všichni GEY). Sichey Ground, 1722 diváků.

Gangtok Icemans - Dikchu Athletics  6:1 (2:1) /+1/

9. Lamyen (Rajwani) 1:0, 15. Unthapi (Prikhale) 2:0, 45. Dhurbu - vlastní gól 2:1, 54. Šára 3:1, 70. Rajwani (Tashakor) 4:1, 73. Šára (Prikhale) 5:1, 80. Lamyen 6:1. Rozhodčí Khumlang /1/, ŽK Lattey (DIK). Phuncchog Namgyal Stadium, 1470 diváků.

2. liga

Šlágrem 4. kola byl duel mezi druhým Singtamem a třetím Lachenem. Mnohem více spokojenější nakonec odcházeli domácí fanoušci, kteří viděli nevídanou přestřelku a šest gólů v síti lachenského brankáře Prachupatiho. Hosté dokázali překonat zkušeného Yatsa pouze dvakrát, což nestačilo. Lachenu citelně chyběl tvůrce hry Nuru, který dostal povolení odcestovat na sraz naurské reprezentace před duelem s Kiribati. Singtam se po výhře posunul na 1. místo, protože dosud vedoucí Namchi pouze doma remizovalo s Himalayou 1:1. Obě branky padly v prvním poločase v rozmezí pěti minut a i přes velký tlak domácích další gól už do sítě výtečného Gurunga nepadl. V posledním zápase Pemayangtse i počtvrté prohrálo, když v podprůměrném zápase o vítězství Black Hats na hřišti soupeře rozhodl už v 6. minutě Chendai. Zbytek zápasu už nestojí za zmínku, oběma týmům chybí forma a jejich hra moc radosti divákům nepřináší. V příštím kole se utká Singtam s Namchi o podzimního půlmistra.

Singtam Wilds - FC Lachen 6:2 (3:1)

3. Nyangwang 1:0, 17. Prashutra 2:0, 24. Govindi 2:1, 39. Lahapur 3:1, 65. Simon Chettri 4:1, 71. Cheporai 4:2, 74. Raswin 5:2, 90. Simon Chettri 6:2

Namchi Storm - Himalaya Gangtok 1:1 (1:1) /+1/

22. Gangal 1:0, 27. Orgyen Subhata 1:1

Pemayangtse Red Monks - Black Hats 0:1 (0:1)