Úvod » Fotbal » Pohár FIFAC 2021 - 2022

Odvety 1 kola

publikováno 09.10.2021 (aktualizováno 11.10.2021)

Odvety 1. kola se odehrávaly především v Západní zóně, kde bylo na programu 10 z 11 zápasů. Diváci v nich viděli 31 branek, z toho čtyři padly v prodloužení zápasu Croydon - Fiorentino. Podívejme se, jak si vedli zástupce jednotlivých zemí.

Morava: Ze tří zástupců, kteří všichni startovali v 1. kole, postoupili dva. Nejvíce sledovaným soubojem bylo dvojutkání Vikantic s Albion Black Aces. Po vítězství na Mauritiu Vikantice excelovaly i doma. Už v poločase vedly 3:0, soupeř dokázal jen zkorigovat na konečných 3:1 a v Poháru končí. Potůčník měl rovněž zdatného soupeře - sikkimský FC Gangtok. Po výhře 1:0 venku se hrálo v Potůčníku 2:2. Hosté se ujali vedení Shan Mlokem, po chvíli ale vyrovnal Caletka. Ve druhé půli byli hosté lepším týmem a opět se dostali do vedení. Ale Potůčník v dramatickém závěru vyrovnal zásluhou Parníka a zajistil si postup. Jediným týmem, který na soupeře nestačil, byl mistr z Vernířovic. Po domácí prohře s Valdragone sice na hřišti soupeře remizoval 1:1, ale na postup to nestačilo. Dřevaři se ujali vedení, ale po změně stran vyrovnal Amadei a pak si už domácí postup pohlídali.

Mauritius: Zdá se, že úpadek mauritijského fotbalu pokračuje. Nevýrazné výsledky reprezentace v kvalifikaci na MS mají pokračování i na klubové scéně. Ani jeden z trojice týmů sedokázal přejít přes 1. kolo a Mauritius tak v soutěži nemá už ani jednoho zástupce. O mistrovském Albionu už byla řeč, tým ztroskotal na Vikanticích. Vítěz domácího poháru Barlow United hraje špatně i v lize a mnoho šancí se mu nedávalo. Zejména po porážce v prvním utkání 0:3 v Mohlokulu. V domácí odvetě Barlow nedokázal zvítězit, opět inkasoval tři branky a jen malou útěchou byl jediný gól v síti mistra Lesotha, který dal Ukmawi. Za hosty se jednou prosadil i moravský legionář Vozka. Olympique Chamarel měl těžkou pozici proti barmskému Shwebo. Po porážce 1:4 venku ve slabém zápase podlehl i doma nejtěsnějším poměrem 0:1, když jediný gól dal Lhan Pshouk v 67. minutě.

San Marino: Zástupcům San Marina se zatím daří, postoupily dva ze tří. Jediným vyřazeným je mistr z Fiorentina. Tomu nestačilo ani vítězství 4:1 v prvním zápase. V odvetě v Croydonu byl stav po 90 minutách 3:0 a díky zrušení výhody gólu na hřišti soupeře se muselo prodlužovat. Sanmarinci začali prodloužení výborně, už v 92. minutě snížil Terminalesi. Ale Croydon ještě do změny stran dpokázal otočit díky gólu Muhluwy a vlastnímu gólu Solara. Vysoké vítězství Croydonu dokonal ve 109. minutě Haha. Ostatní týmy postoupily. AC Valdragone přešel přes Vernířovice, což je velmi dobrý výsledek. Po výhře venku stačila domácí remíza 1:1. Velkou senzací je postup druholigového Monte Giardina. Tým přivezl senzační výhru už ze svazijského Mbabane, doma favorita dokázal opěr přehrát, tentokrát 1:0. Jediný gól padl v 61. minutě, autorem byl Carlo Polleno. Přes velkou převahu Svazijců domácí vedení udrželi a mohou se těšit na dalšího soupeře.

Svazijsko: Do druhého kola postoupil jediný tým - FC Croydon, který v prodloužení vyválčil postup přes Fiorentino. O tom už byla řeč. Jestliže druholigová Mahamba byla po výprasku na Andamanech 0:8 zcela bez šance, věřilo se, že FC Mbabane se dostane přes druholigové Monte Giardino. Ale FC Mbabane nedokázal vyjádřit svou převahu a na půdě San Marina podlehl 0:1. Mahamba proti exotickému týmu z ostrova Sentinel nedokázala vyhrát ani doma. Porážka 2:3 však není rozhodně žádnou ostudou. O oba góly se postaral levý záložník Modloweni. FC Croydon tak bude jediným zástupcem Svazijska ve druhém kole.

Lesotho: Tato země bude mít ve druhém kole dva zástupce. Postoupil jak mistr Mohlokulu FC, tak FC Maseru. Jediným vyřazeným je BTH Teyateyaneng. Mistrovský tým Mohlokulu si poradil s mauritijským Barlow. Po výhře 3:0 doma dokázal zvítězit i na Mauritiu, tentokrát 3:1. O zápase už byla řeč, připomeňme střelce branek: Tuhatuha, Vozka, Matuidi. FC Maseru si připisuje cenný skalp andamanského Nachuge Typhoons. Lesoťané překvapili už v prvním zápas, když vyhráli v Nachuge 2:0. V odvetě padl jediný gól, o který se postaral špicberský legionář Skardal ve 38. minutě. Jediným nepostupujícím se stal tým z Teyateyanengu. Domácí remíza 1:1 byla po porážce  v prvním zápase příliš málo, favorit z barmského Falamu postoupil zaslouženě.

Sikkim: Díky nasazení mistrovského Geyzingu a Sherpy přímo do druhého kola se v 1. kole představil pouze FC Gangtok, který nečekaně vypadl s Potůčníkem, takže v losovacím osudí pro 2. kolo bude mít Sikkim pouze dva týmy.

Barma: Falam i Shwebo své zápasy zvládli úspěšně, ve druhém kole se tedy představí kompletní trojice včetně nasazené Laputty.

Bhútán: Jediný zástupce v 1. kole Bjakar Rangers nezvládl odvetu na andamanském Rutlandu, i když začal dobře a po rychlém gólu Wangdena měl na začátku zápasu náskok už tří branek. Rutland ale vrátil brzy do hry Ojebe, který dvěma góly otočil skóre. Po změně stran Rutland po hodině hry srovnal postupové skóre po brankách Chipo-chipiriho a Zhaby a nadšeným výkonem po dalších dvou gólech Pratipundriho a Ojebeho poslal favorita z kola ven. Bhútánu tak zůstávají ve hře dva nasazené týmy  obhájce trofeje FC Phuenccholing a mistr ligy Paro Druks.

Andamany: Také Andamany budou mít dva zástupce, jediným vyřazeným je Nachuge, které za 180 minut nedokázalo překonat Prince Thomase v brance lesothského FC Maseru. Na druhé straně hřeje postup Rutlandu přes těžkého bhútánského soupeře i poměrně snadný přechod Sentinelu přes svazijskou Mahambu.

Přehled výsledků:

Rutland Snakers - Bjakar Rangers  6:1 (2:1)

75. Yamalee ŽK

Rozhodčí Al Lahdeen (MDI) /1/, 225 diváků. Hráno 2. 10. v Rutlandu. První zápas 3:5, postupuje Rutland Snakers.

Rutland: Seru - Zhaba, Chipo-chipiri, Mupopo, Pratipundri (77. Bolt) - Prakottri, Oody, Koody - Ojebe (85. Tirakuleny), Mali-a-lini (65. Siyakprase), Su Mo

Bjakar: Sundeep - Yamalee, Marantha (70. Kumran), Wadzong, Wamgden - Rajavanji, Motomoto, Saikuri (64. Lhodrang) - Dikpo (76. Praldzong), Nemo, Yaltsing

Mahamba Stars - Sentinel Jets 2:3 (1:2)

11. Uku 0:1
  20. Okun (Kwyaho) 0:2
31. Modloweni (Sossac) 1:2
  77. Kaah (Jannananah) 1:3
86. Modloweni 2:3

Rozhodčí Tsabalya (LES)  /0/,  335 diváků. Hráno 30. 9. v Mahambě. První zápas 0:8, postupuje Sentinel Jets.

BTH Teyateyaneng - Falam Tigres 1:1 (1:0)

13. Sitto 1:0
  89. Riti 1:1
90.Hlemse ŽK

Rozhodčí Mohutu (MRI)  /1/, 989 diváků. Hráno 30. 9. v Teyateyanengu. První zápas 1:4, postupuje Falam Tigres.

Monte Giardino - FC Mbabane 1:0 (0:0)  /-1/

64. Carlo Polleno 1:0

Rozhodčí Tyson (BER)  /2/,  454 diváků. Hráno 30. 9. v Montegiardinu. První zápas 3:2, postupuje Monte Giardino.

FC Maseru - Nachuge Typhoons 1:0 (1:0)

38. Skardal (Tsebonyame) 1:0
  38. Krkbrk ŽK

Rozhodčí Pandriassa (MRI)  /1/,  895 diváků. Hráno 1. 10. v Maseru. První zápas 2:0, postupuje FC Maseru.

Barlow United - Mohlokulu FC 1:3 (0:2)

12. Tuhatuha (Lembanalembu) 0:1
  28. Vozka (Matuidi) 0:2
69. Ulmawi 1:2
  79. Matuidi 1:3

Rozhodčí Milanesi (SMR)  /0/,  534 diváků. Hráno 1. 10. v  Barlow. První zápas 0:3, postupuje Mohlokulu FC.

AC Valdragone - Dřevař Vernířovice 1:1 (0:1)

33. Šárovec (L. Horký) 0:1
53. Amadei (Milanessi) 1:1

Rozhodčí Bryne (SPI)  /0/,  430 diváků. Hráno 1. 10. ve Valdragone. První zápas 3:1, postupuje AC Valdragone.

109. Haha 6:1

Rozhodčí Kavka (MOR)  /2/, 679 diváků. Hráno 2. 10. v Croydonu. První zápas 1:4, postupuje FC Croydon.

Nova Vikantice - Albion Black Aces 3:1 (3:0)

12. Šutr 1:0
33. Puč (Zuzánek) 2:0
45. Maršovský 3:0
  45. Ramini ŽK
  70. Piérre Chamaga (Paul Chamaga) 3:1

Rozhodčí Galibier (GDE)  /0/, 912 diváků. Hráno 2. 10. ve Vikanticích. První zápas 1:0, postupuje Nova Vikantice.

Olympique Chamarel - Shwebo Pyas 0:1 (0:0)

67. Lhan Pshouk (U Pshouk) 0:1

Rozhodčí Collins (ALA)  /1/,  518 diváků. Hráno 3. 10. v Chamarelu. První zápas 1:4, postupuje Shwebo Pyas.

Lokomotiva Potůčník - FC Gangtok 2:2 (1:1)

17. Shan Mlok 0:1
26. Caletka (Cagaš) 1:1
  72. Shan Mlok 1:2
83. Parník (Merenguez) 2:2

Rozhodčí Boncini (SMR)  /1/, 662 diváků. Hráno 3. 10. v Potůčníku. První zápas 1:0, postupuje Lokomotiva Potůčník.