Sikkimská liga 3. kolo

publikováno 03.10.2021 (aktualizováno 04.10.2021)

Po třetím kole se tabulka rozdělila na dvě poloviny. Na čele jsou tři týmy bez porážky, které dělí jen skóre. Překvapivě vedou loni se zachraňující Icemans, kteří dokázali vysoko zvítězit v Manganu. A prosadily se také nové posily.Po čtvrthodině otevřel skóre zkušený obránce Lamyen, kterému svou první ligovou asistencí připravil gól Rajwani, jenž přišel na začátku sezóny z Black Hats. Po půlhodině hry přidal druhý gól talentovaný obránce Unthapi - posila právě z Manganu, která svého bývalého spoluhráče Mashalinga v brance překonala pěknou střelou z asi dvaadvaceti metrů. Na konci poločasu pak z hodně sporné situace skóroval potřetí Tashakor a bylo prakticky rozhodnuto. Domácí hráči se těžko smiřovali s rozhodnutím Rangpy, který gól uznal i přes dvoumetrový ofsajd Šáry a následný útočný faul Tashakora, který zboural bránícího Pratwinatha Kaliho tak, že andamanský útočník musel střídat, Rangpa pak ještě rozdal několik žlutých karet. Jednu dostal i střídající Pinchol, který si oblékl opačně trenýrky a přímo na hřišti si je převlékl. Ve druhé půli Icemans kontrolovali hru, brzy přidali čtvrtý gól, když nejistého Mashalinga prostřelil opět Lamyen. Domácí sice kontrovali Pincholem, který prokázal, že má čich na góly - vloni v dresu Singtamu ovládl se šesti góly tabulku střelců 2. ligy. Konečné skóre pak stanovil dobře hrající Tashakor. Icemans působili velmi dobře, zejména nové posily v obraně i v záloze se zatím ukazují v dobrém světle. Naopak Mangan stejně jako loni má hodně špatný vstup do soutěže, když dosud nezískal ani bod.

Jen o skóre na 2. místě je FC Gangtok. Ten rovněž hrál na hřišti soupeře v Dikchu a na vítězství se nadřel mnohem více. Domácí totiž začali velmi dobře a už v 7. minutě Swinshahshahan otevřel po samostatné akci skóre. Swinshahshahan v minulém kole chyběl, když si přivezl ze srazu andamanské reprezentace lehké zranění, a bylo vidět, že jeho přítomnost ve středové řadě je pro  Dikchu velmi důležitá, opět byl nejlepším hráčem mužstva. V 29. minutě přidal Chombey druhý gól a zdálo se, že Dikchu poprvé naplno zabojuje. Ale hosté ještě dokázali odpovědět před koncem poločasu. Nejprve Shan Mlok ve 40. minutě pohotovou dorážkou snížil a minutu před koncem poločasu unikl po křídle Bharati a našel Sicheye, který z první trefil přesně do protipohybu Pratheepa Kashiho. Po změně stran už měli navrch hosté a zaslouženě otočili skóre a vybojovali vítězství.

Mistr z Geyzingu hostil Sherpu a byl to výborný zápas. Hrálo se oboustranně v tempu a bylo se na co dívat. Skóre otevřela maledivská posila Geyzingu Fisher už v 9. minutě po spolupráci s další posilou v obraně Lepkolakhyatem. Sherpa ale brzy srovnala - Surman po pěkné akci Yaka nedal přesně umístěnou a tvrdou střelou Yebalovi žádnou šanci. Vyrovnaný souboj pokračoval i po změně stran. Po hodině hry se domácí prosadili podruhé. Fisher potvrdil velký přehled, když chytře prostčil míč Dingeyovi a mladý středopolař překonal Bhumela podruhé. Sherpové pak ještě přidali a ve snaze o vyrovnání měli více ze hry, ale domácí obrana pracovala spolehlivě a skórovat soupeři už nedovolila. Geyzing tak udržel kontakt se špicí tabulky, naopak Sherpa s jediným vítězstvím zůstává čtvrtá.

Real Mangan - Gangtok Icemans 1:5 (0:3) /-1/

15. Lamyen (Rajwani) 0:1, 31. Unthapi 0:2, 42. Tashakor (Loyobuani) 0:3, 56. Lamyen 0:4, 72. Pinchol (Tsangel) 1:4, 79. Tashakor (Dhurbu) 1:5. Rozhodčí Rangpa /4/, ŽK Limbo, Mallingh, P. Kali, Pinchol (všichni MAN), 1296 diváků.

Dikchu Athletics - FC Gangtok 2:4 (2:2)

7. Swinshahshahan 1:0, 29. Chombey (2:0, 40. Shan Mlok 2:1, 44. Sichey (Bharati) 2:2,  71. Majubhar 2:3, 74. Ratnakulay 2:4. Rozhodčí Lingyam /2/, ŽK Swinshahshahan, Chakragor - Bashunthapi, Chumil, 915 diváků.

Geyzing Glaciers - Sherpa Club Gangtok 2:1 (1:1)

9. Fisher (Lepkolakhyat) 1:0, 17. Surman (Yak) 1:1, 60. Dingey (Fisher) 2:1. Rozhodčí Khumlang /1/, ŽK Lingey, S. Landip (GEY), 976 diváků.

2. liga

Vedoucí Namchi nezaváhalo ani ve 3. kole, když odvezlo všechny body z Rumteku. Domácí Black Hats tak ani podruhé na svém hřišti neuspěli a s jediným vítězstvím zůstávají až na 5. místě. Poprvé se dočkal vítězství Lachen, když po dvou remízách porazil poslední Pemayangtse 2:0. Rozhodlo se v závěru první půle, kdy domácí během pěti minut vdtřelili dva góly. Po změně stran to ale nebyl výkon, jaký by si v Lachenu představovali. Soupeř měl překvapivě více šancí, ale výsledek se nezměnil i díky výborně chytajícímu Prachupatimu. Na 2. místo tabulky poskočil Singtam díky těsnému vítězství na stadiónu Himalayi Gamgtok. Byl to ale tuhý boj, Himalaya nehrála proti favoritu vůbec špatně, dokonce šla brzy do vedení, které ale po devíti minutách ztratila. Ve vyrovnaném druhém poločas rozhodl Singtam až pět minut před koncem, kdy se prosadil Nyima Phandup.

FC Lachen - Pemayangtse Red Monks 2:0 (2:0)

37. Orgyen Lachenpa 1:0, 42. Govindi 2:0

Black Hats - Namchi Storm 0:2 (0:1)

8. Lhotspa 0:1, 73. Chamling Rai 0:2

Himalaya Gangtok - Singtam Wilds 1:2 (1:1)

18. Sunday 1:0, 27. Zircon 1:1, 85. Nyima Phandup 1:2

1. Namchi Storm 3 2 1 0 7:3 7
2. Singtam Wilds 3 2 0 1 8:6 6