Bhútánská liga po 3. kole

publikováno 29.09.2021

Po třech odehraných kolech je rozložení sil v novém, už 31. ročníku Bhútánské ligy, stejné, jako v loňském. Na čele je dvojice pohárových zástupců Paro a Bjakar, zatímco vítěz loňského Poháru FIFAC Phuenccholing pokračuje v ligových výkonech z minulého roku, kdy ani jeden zápas nevyhrál. Také teď po třech kolech Phuenccholing bez bodu okupuje poslední místo tabulky.

Obhájce titulu Paro začalo pouze remízou s Hatisarem na domácím hřišti, ale v dalších zápasech už bylo stoprocentní. Nejprve Druks vyhráli v Phuenccholingu zejména díky skvělému začátku, kdy během deseti minut Omuri a Rimbocche překonali Tsheringa v brance. Ještě do poločasu Rimbocche přidal třetí gól a bylo rozhodnuto. Domácí jen snížili zásluhou nové barmské akvizice Su Wana. Ten se prosadil hned v prvním kole, kdy dal gól Bjakaru, ale na vítězství to nestačilo. Paro pak ve 3. kole v kvalitním zápase zdolalo Yetties 2:0 po gólech Tamanga a Omuriho a poprvé se posunulo do čela tabulky.
Jen o skóre je na 2. místě Bjakar, který rovněž zatím ztratil dva body za remízu v Raidaku, kterou zachránil až deset minut před koncem povedenou střelou obránce Wangden. Předtím v 1. kole Bjakar udolal Phuenccholing 4:3 a ve 3. kole pak také Hatisar, když jedinou branku vstřelil v úvodu 2. poločasu kapitán týmu Nemo.
Dobře začali Yetties. Nejprve si poradili s Raidakem jednoznačně 3:0, když se prosadila nová posila v obraně Bohush, který dal první dva góly. Také ve 2. kole nebyli Yetties daleko od vítězství. Ve vyrovnaném zápase v Hatisaru Yetties dvakrát vedli, ale vítězství si nakonec neodvezli - tři minuty před koncem po nedorozumění v obraně vyrovnal snadno Sunar. Ve třetím kole pak Yetties nestačili na Paro. Nicméně soutěž nezačali špatně a také výkony jsou celkem solidní, Yetties budou určitě jedním z favoritů na titul.

Zatímco v 1. kole si diváci přišli na své, když viděli 14 gólů, ve 2. kole už to bylo jen deset a ve třetím střelci ztratili mušku úplně - padlo pouhých pět branek. Snad se opět dočkáme více gólů v dalších kolech.

1. kolo:

Paro Druks - Hatisar Chillies 2:2 (2:2)

5. Ushiwanji 0:1, 10. Timbochhe 1:1, 27. Goncchog 2:1, 36. Ushiwanji 2:2

Thimphu Yetties - Raidak Chhukha 3:0 (1:0) /+1/

26. Bohush 1:0, 57. Bohush 2:0, 84. Rondup 3:0

Bjakar Rangers - FC Phuenccholing 4:3 (2:0) /+1/

22. Yaltsing 1:0, 31. Wangden 2:0, 50. Su Wan 2:1, 57. Peshung 2:2, 64. Yamalee 3:2, 77. Nemo 4:2, 87. Dorjee 4:3