Sikkimská liga 1. a 2. kolo

publikováno 22.09.2021

Nový, v pořadí už 43. ročník, má za sebou dvě kola a už ani jedno mužstvo nemá plný počet bodů. Na čele jsou poměrně nečekaně loni se zachraňující se Icemans, kteří ale začali velmi dobře, když se v 1. kole vypořádali se Sherpou, kterou zdolali po sympatickém výkonu 3:1. Také ve 2. kole čekal na Icemans další těžký soupeř - vítěz poháru FC Gangtok. Utkání hraném na stadionu Sichey Ground skončilo zaslouženou dělbou bodů. FC Gangtok je pouze díky horšímu podílu na 2. místě. V prvním kole dokázal na hřišti Manganu otočit poločasový stav 2:0 a díky zlepšenému výkonu ve druhé půli a čtyřem gólům si odvezl cenné vítězství.
 Loňský mistr Geyzing v prvním kole uhrál málokdy vídanou bezgólovou remízu na hřišti Dikchu, i když oba týmy si několik šancí na gól vypracovaly. Střelci ale mušku nenašli. Také ve druhém utkání se Geyzing dost trápil, když na domácím hřišti na začátku druhé půle prohrával s Manganem 1:2. Zvýšenou bojovností ale domácí utkání otočili, když vítězný gól vstřelil čtvrt hodiny před koncem kanonýr Pupook.
Sherpové obhajující druhé místo si po porážce s FC Gangtok spravili chuť ve druhém kole. To hostili Dikchu a vyrovnané utkání rozhodli až tři minuty před koncem po šťastné střele obránce Lattama, která byla několikrát tečovaná a výborný Pratheep Kashi v brance byl bezmocný. Dikchu tak po dvou vyrovnaných zápasech na první vítězství čeká, stejně jako Mangan, který oba své zápasy prohrál, i když vždy vedl. Doma nezvládl 2. poločas s FC Gangtok, na hřišti Geyzingu pak neudržel vedení 2:1. Zdá se, že letošní ročník bude hodně vyrovnaný a predikovat vítěze je hodně složité.

1. kolo

Real Mangan - FC Gangtok 2:4 (2:0)

20. S. Mandardanjan 1:0, 40. Chungwal 2:0, 57. Majubhar (př. kop) 2:1, 72. Bharati 2:2, 80. P. Nyagmo (Ratnakulay) 3:2, 86. Bashunthapi (Gunkh) 4:2. Rozhodčí Lingyam /2/, ŽK S. Mandardanjan (MAN), Sonam Ground, 1514 diváků.

Gangtok Icemans - Sherpa Club Gangtok 3:1 (1:1)

17. Longrisha (Lattam) 0:1, 42. Dorji (Chapati) 1:1, 68. Šára (Loyobuani) 2:1, 82. Tapai 3:1. Rozhodčí Chopyal /5/, ŽK Solopholok, Surman, Longrisha, Ranival, Tsundup (všichni SHE). Phuncchog Namgyal Stadium, 1795 diváků.

Dikchu Athletics - Geyzing Glaciers 0:0

Rozhodčí Rajangiri /0/. Teesta Stadium, 889 diváků.

2. kolo

Geyzing Glaciers - Real Mangan 3:2 (1:1)

10. Dingey (S. Landip) 1:0, 22. A. Kali (S. Mandardanjan) 1:1, 48. P. Kali (Semering) 1:2, 62. Lazuluk (Sumatra) 2:2, 75. Pupook 3:2. Rozhodčí Khumbocche /1/, ŽK S. Landip - Chotto. Khanchenjunga Stadium, 887 diváků.

Sherpa Club Gangtok - Dikchu Athletics 3:2 (2:0) /+1/

24. Surman 1:0, 40. Lattam 2:0, 59. Watana (Phuncchog) 2:1, 86. Phuncchog 2:2, 87. Lattam 3:2. Rozhodčí Rangpa /0/, ŽK Martam - Gakarisu, Watana. Sherpa Stadium, 740 diváků.

FC Gangtok - Gangtok Icemans 1:1 (0:1) /+1/

40. Ruptsang (Loyobuani) 0:1, 48. Sichey 1:1. Rozhodčí Rajangiri /1/,ŽK Ruptsang, Dorji (ICE). Sichey Ground, 1388 diváků.

Střelci

O 22 branek se podělilo 21 střelců. Jediný dvougólový je Lattam ze Sherpy, který se stal i nužem 2. kola.

2. liga

Také ve druhé nejvyšší soutěži už není tým s plným bodovým ziskem. Zato však padlo nezvykle mnoho gólů, ve 2. kole dokonce 19, takže diváci si přicházejí na své. A došlo i k několika překvapení. V prvním kole se rozhodně nečekala domácí porážka Black Hats od Himalaye, která se zatím prezentuje nezvykle vysokou střeleckou produktivitou. Himalaya ve druhém kole dokázala vybojovat cennou remízu proti Lachenu, který stejně jako loni pomýšlí opět na návrat do nejvyšší soutěže. Zatím ale Lachen moc nezáří, v prvním kole také vybojoval remízu, když se rozešel smírně s Namchi. To si po cenné remíze v Lachenu doma poradilo s Pemayangtse 4:2, když rozhodlo až ve druhém poločase. Loňský vítěz 2. ligy Singtam začal povinnou výhrou v Pemayangtse, pak ale zaváhal na domácím stadiónu, kde překvapivě odevzdal všechny body Black Hats. V dresu rumteckého týmu zazářil ve své prvním zápase  mezi muži osmnáctiletý Ranjit Sisel, který vstřelil dva góly a rozhodl o překvapivém vítězství svého týmu.

1. kolo

FC Lachen - Namchi Storm 1:1 (0 0)

64. Tadong 1:0, 70. Pradhan 1:1

Pemayangtse Red Monks - Singtam Wilds 1:3 (0:1)

25. Shutra 0:1, 60. Nyima Phandup 0:2, 78. Landa 1:2, 81. Lahapur 1:3

Black Hats - Himalaya Gangtok 2:4 (1:2) /+1/

15. Chendai 1:0, 39. Suttree 1:1, 43. Tshering Phandup 1:2, 48. Poulen 1:3, 58. D. J. Praskal 1:4, 78. Palelang 2:4

2. kolo

Himalaya Gangtok - FC Lachen 3:3 (1:2)

16. Sunday 1:0, 21. Cheporai 1:1, 26. Geling 1:2, 72. Cheporai 1:3, 79. Tshering Phandup 2:3, 84. Kacheor 3:3

Singtam Wilds - Black Hats 3:4 (3:3)

10. Sisel 0:1, 14. Yadwal 0:2, 17. Simon Chettri 1:2, 21. Lahapur 2:2, 26. Yapapal 2:3, 29. Zircon 3:3, 49. Sisel 3:4

Namchi Storm - Pemayangtse Red Monks 4:2 (2:2) /+1/

7. Shkrshma 0:1, 9. Tshering 0:2, 19. Gautam 1:2, 39. Ganantok 2:2, 73. Gautam 3:2, 76. Ganantok 4:2

1. Namchi Storm 2 1 1 0 5:3 4
2. Himalaya Gangtok 2 1 1 0 7:5 4
3. Singtam Wilds 2 1 0 1 6:5 3
4. Black Hats 2 1 0 1 6:7 3
5. FC Lachen 2 0 2 0 4:4 2
6. Pemayangtse Red Monks 2 0 0 2 3:7 0