Úvod » Fotbal » liga Moravy

Zahájení ligy - 1. a 2. kolo

publikováno 01.09.2021

První i druhá liga Moravy má za sebou už dvě kola. Na čele 1. ligy je překvapivě nováček soutěže Jiskra Crhov, jediný tým, který dosud neztratil žádný bod. Druhé místo patří obhájci titulu Vernířovicím, které po výhře na Ramzové ve druhém kole remizovaly s Vikanticemi. Na konci tabulky bez bodu a se shodným skore je dvojice Pekařov, Cotkytle.

Podívejme se detailněji na jednotlivé zápasy.

1. kolo

Zápas kola

Jako zápas kola jsme vybrali derby obou nováčků, Dynama Cotkytle a Jiskry Crhov.

Cotkytle - Crthov 3:1 (1:0)

4. Tříska 1:0
  50. J. Bečka 1:1
63. Bobek (Dušek) 2:1
76. Bobek 3:1

Rozhodčí Kavka  /1/, 456 diváků.

O zápas obou nováčků byl v Crhově velký zájem, přišlo přes 450 diváků. Začátek zápasu sliboval kvalitní fotbal. Domácí se vrhli do zápasu ve velkém tempu, za dvě minuty stihli kopat tři rohy. Ve 4. minutě stoper Tříska sebral míč Rejžkovi, potáhl si jej před vápno a ranou k tyči otevřel skore. Ještě do 15. minuty měl šanci Bwulawaya i Bobek, ale golman Mazurek, který se stal v Cotkytli jedničkou, ukázal, že si post prvního brankáře zaslouží. Postupně ale tlak domácích ustával a protože hosté se dopředu nijak nehrnuli, hra se dostala do průměru. Vcelku první poločas vyzněl poněkud rozpačitě, do žádné další šance se už nikdo nedostal. Hosté se pokusili vystřelit jenom jednou, ale pokus Jawwana skončil vysoko nad brankou a pořadatelé měli co dělat, aby míč v roští našli.

Do druhé půle však nastoupili hosté přece jenom aktivněji. V 50. minutě Jaromír Bečka využil zaváhání  Berdy, chytře si narazil míč o dezorientovaného Liďáka a táhlou střelou vyrovnal. Branka domácí nakopla a opět si vynutili mírnou převahu. V 58. minutě ještě Bobek z dobré pozice netrefil branku, ale v 63. minutě po centru Duška chytrou hlavičkou přeloboval Mazurka a domácí opět vedli. Dynamo se nemohlo vymanit z vlastní poloviny, hráči se začali uchylovat k faulům, které naštěstí nevybočily z rámce slušnosti. V 76. minutě Bobek, který byl při chuti, využil nedorozumění mezi Mazurkem a Křídlem, dostal se lehce k míči a poslal jej do prázdné branky. Tím byl účet zápasu vyčerpán, do konce se už nic významného nestalo a Crhov získal první ligové body.

Další zápasy.

Potůčník - Rejvíz 2:3 (1:0)

19. Svinný (Hovadík) 1:0, 46. min. Dubleyt 1:1, 52. min. Čajník 1:2, 77. min. O. Jura 1:3, 87. min. Brendoix (Caletka) 2:3. Rozzhodčí Koblih /0/, 311 diváků.

Ramzová - Vermířovice 0:3 (0:1)

35. min. Koloc 0:1, 59. min. Kwané (Rákosník) 0:2, 84. min. Verniřovský 0:3. Rozhodčí  Koula /0/, 288 diváků.

Vikantice - Pekařov 2:1 (2:1)

21. min. Linec 0:1, 31. min. Loužecký 1:1, 39. min. Pailie 2:1. Rozhodčí Novák /1/, 340 diváků.

V lize se objevili dva hráči, kteří oblékali v minulých sezónách dres mistra Mauritiu Albion Black Aces. Do Vernířovic přišel pravý obránce Ilja Rákosník, do Vikantic pak dvojnásobný král střelců mauritijské ligy Filip Maršovský. Oba odehráli ve svých zápasech celých 90 minut.

2. kolo

Zápas kola

Zápasem 2. kola byl bezesporu zápas dvou nejlepších týmů minulého ročníku, Vernířovic s Vikanticemi. Famózní obrat však předvedl Crhov na hřišti Rejvízu. Domácí na /+1/ vedli po 50 minutách 3:0, ale nováček z Crhova se nevzdal a dokázal zápas ještě otočit. Výhrou 3:4 se dostal po dvou kolech do čela tabulky.

Rozhodčí Šarapatka /1/, 478 diváků.

Zápas začal oboustranně opatrně, bylo vidět, že oba týmy mají ze soupeře respekt. Z rámce opatrnosti vybočil okamžik z 9. minuty. Šárovec vybojoval míč v souboji  s Kunderou a přízemní střelou na zadní tyč překvapil brankáře Svitávku. Pak se hrálo především mezi vápny, obrany na obou stranách pracovaly spolehlivě, ale dopředu to bylo oboustranně o dost slabší. Jedině snad střela Koloce stála za zaznamenání, ale byla příliš slabá na to, aby Svitávku ohrozila. Druhý poločas přinesl přece jen lepší fotbal. Hosté pochopili, že už není na co čekat a začali hrát mnohem aktivněji. Branka domácích, kterou hájil Jančuška, byla stále častěji v ohrožení a hosté se dočkali. V 69. minutě poslal táhlou přihrávku do běhu Hajcmanovi Loužecký a bylo vyrovnáno. O chvíli později Rákosníka vystřídal Maňásek a po pár vteřinách dostal žlutou kartu za faul na Puče. Domácí se snažili vzít si vedení zpět, do šance se dostával Kwané i Verniřovský, ale obrana Vikantic byla pozorná. Navíc na půli zbytečně kličkoval Marchand, Kundera jej obral o míč a své sólo od půlící čáry přetavil ve vedoucí gól hostí. Ti se pak zatáhli a snažili se dostat do brejků, ale závěr se hrál už převážně před jejich brankou. Do konce mnoho nezbývalo, když Verniřovský vybojoval míč, dostal se do vápna, kde našel mezi obranou Marchanda a ten napravil své zaváhání a zblízka vyrovnal. Vosel ještě z frustrace zakopl míč daleko mimo stadion, za což dostal žlutou kartu. Rozhodčí Šarapatka pak zápas ukončil. Oba týma se rozešly smírně, spokojenosti však bylo málo. V podstatě se dá říci, že oba týmy ztratily po dvou bodech.

Další zápasy:

Pekařov - Potůčník 0:3 (0:0)

53. min. Cagaš (Svinný) 0:1, 79. min.  Čapoun 0:2, 87. min. Čapoun 0:3. Rozhodčí Čapák /1/, 272 diváků.

Cotkytle - Ramzová 0:2 (0:0)

67. Ptáček 0:1, 84. min. Zesírka (Mrnús) 0:2. Rozhodčí Novák /1/, 340 diváků.

Rejvíz - Crhov 3:4 (2:0)  /+1/

19. min. Zahradník 1:0, 43. min. Koloc 2:0, 48. min. Venoušek II. 3:0, 54. min. Bobek (Pothlame) 3:1, 62. min. Bobek 3:2, 75. min. Keprník (Liďák) 3:3, 85. min. Pothlame 3:4. Rozhodčí Koblih /3/, 314 diváků.

Cotkytle 2 0 0 2 1:5 0

Na čele tabulky střelcůse usadil Jaroslav Bobek z Crhova, který stihl za dva zápasy čtyři branky. Dvě dal Čapoun z Potůčníku. Ostatní střelci se spokojili s jedním gólem.

Druhá liga

Za návratem do nejvyšší soutěže vykročila lépe Temenice, která po dvou výhrách vede tabulku o skore před Kamenolomem Krásné. Druhému sestupujícímu Klepáčovu se zatím nedaří. S jedním bodem se krčí na 6. místě. Slušně začala Štolnava, která si ligu musela vybojovat v baráži. Po výhře v Bukovicích remizovala s Pobučím a je zatím na 4. místě. Poslední je druhý barážista z Bukovic. Ty dosud nejen nebodovaly, ale nevstřelily ani jeden gól.

Přehled výsledků:

Bukovice - Štolnava 0:2 (0:0)

69. Rossi 0:1, 90. Hrotek 0:2

Pobučí - Krásné 2:3 (0:1)

1. Pohanka 0:1, 59. Pohanka 0:2, 69. Lelíček 1:2, 85. P. Vostrý 2:2, 88. Masař 2:3

Klepáčov - Nedvězí 1:1 (0:0)  /+1/

76. Brázda 1:0, 89. Uřezal 1:1.

Přemyslov - Temenice 2:3 (2:2)

9. Tamba 0:1, 10. Výrtažka 1:1, 33. Klanica 2:1, 42. Buďas 2:2, 70. Rypák 2:3

Temenice - Bukovice 3:0 (1:0 /+1/

14. Tamba 1:0, 71. Jedlík 2:0, 88. Fadrhonc 3:0

Nedvězí - Přemyslov 3:0 (2:0)

42. Jiří Zelenec 1:0, 43. Grünfelder 2:0, 71. Střihavka 3:0